reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Po zapnutí tiskárny se chvěje obraz

hlavaty (30)|1.10.2009 00:47
Po zapnutí tiskárny, připojené přes USB kabel dochází k záchvěvům obrazu na LCD monitoru, jako kdybych každých deset sekund kolem něj přejel magnetem. Teď už mi to dělá i druhý počítač, tam se pro změnu obraz chvěje permanentně. U každého je jiná tiskárna, zkoušel jsem jinou grafiku, USB přídavný port. Zatím jsem se s něčím takovým nesetkal. Že by vadný zdroj, pevná deska, nebo jen špatné nastavení v BIOSu ?
EditorPO (2819)|1.10.2009 01:11
Skor by som to videl v probleme s elektrickym rozvodom. Su zariadenia napajane z roznych zasuviek? Pouzivas nejake rozvodky, predlzovacky?
johny__g (6387)|1.10.2009 08:27
Může to dělat i trafo tiskárny, v podstatě to je elektromagnet. Ale tímhle trpěly spíš staré CRT monitory. Když odpojíš ten USB kabel z PC (tiskárna zůstane zapnutá) tak chvění zmizí?
Zoidik (1405)|1.10.2009 09:03
EditorPO : zjiných zásuvek budou určitě, otázkou jestli jsou na stejné fázi nebo ne.

johny__g : trafo by to být mohlo, ale že by u obou tiskáren? to se mi nezdá. Spíše ta jedna u které se to začalo projevovat jako první.

Pokud by chvění zmizelo jak se ptá johny__g, pro začátek bych vyměnil USB kabel, pokud by to nepomohlo, tak asi bude problém v desce. To by ovšem nevysvětlovalo proč to začalo dělat i druhé PC. To by opět znamenalo trafo v jedné z tiskáren.... I když, jestli je to nějaká novější tiskárna, tak tam bude spínany zdroj spíš než trafo.

Takže odpojit USB kabel, pokud nempomůže vyřadit tiskárnu z provozu dočasně a pokud problém přestane, tak reklamace tiskárny
Dojigiri (1629)|1.10.2009 09:14
Čím je to LCD připojený, přes DVI anebo VGA? VGA výstup je na podobný rušení hodně náchylnej.