reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Extrémně pomalá hibernace

Joseph21 (6)|1.10.2009 09:46
Zdravím,
mám problém s hibernací mého notebooku, trvá více jak 2min, což je extrémně dlouho oproti tomu, co jsem viděl u ostatních.
Mám VBI FL90 V2 Core2duo TO7700 2,40Ghz, 2x1GB RAM Kingstone 667MHZ, geforce 8600GT, 250GB disk od WD, řadič SATA intel ICH8M, Windows XP SP3 dark edition
Co jsem již zkoušel:
- ovladače jsou všechny nainstalované a aktuální, žádná neznámá zařízení
- XP mají všechny upgrady
- reinstal XP z různých CD a různých verzí(SP2/SP3 dark edition) nepomohl
- hibernace drvá stejně dlouho na čisté instalaci jako na rok staré
- hibernace trvá nezávisle na tom, kolik programů je spuštěno, i hned po startu je pomalá
- žádné viry ani červy nemám, antivirů jsem zkoušel několik, firewall taky mám
- disk je defragmentován, mám dobrou přenosovou rychlost a žádné chyby dle SMART ani chybné sektory
- jinak notebook šlape bez problémů, žádné jiné chyby
- disk běží na multi-word DMA 2
- test paměti skončil bezchybně, vyjmutí jednoho nebo druhého modulu rychlost neovlivní
- všemožná fóra včetně tohodle jsem již prošmějdil

Co by ještě mohlo pomoct, dioda disku při hibernaci svítí trvale, ale hodně slabě oproti tomu jak svítí při normální práci s diskem.

Už se tímto problémem zabývám více než rok:cry
Salamander (6177)|1.10.2009 10:13
Hmmm, Windows XP SP3 Dark edition ? To nezni moc legalne :D
speedsnail (4876)|1.10.2009 10:20
1. Zkusil bych nějaký linux (poslední ubuntu třeba) pro vyloučení chyby SW a ovladačů. Bůh ví co to ten Dark edition je.. :notsure
2. Trošku se mi pletou pojmy, ale hibernace.. to je suspend to ram nebo suspend to HDD? S tímhle nastavením v biosu či ve správě napájení sis pohrál?
Joseph21 (6)|1.10.2009 10:34
hibernace je suspend to HDD. "Uspání" mi funguje v pohodě. Do biosu jsem koukal, je to notebook, takže jsem tam moc nevykoukal.
Ty dark edition je speciální "pololegální" verze, která má hodně funkcí navíc a vypadá dobře, ale windows upgrade na nich běží:D
Jinak dříve tam byli SP2 profi, normální a plně legální a tam to dělalo to samé.

Měl bych mít doma live verzi linuxu, tak to zkusím, ale spíše pochybuji, protože už jsem to reinstaloval několikrát, i když vždy znovu na XP
Marenek (239)|1.10.2009 11:28
mě podobně zlobily dloho provozovaný xp profi sp3. ještě se to kombinovalo s občasným zmodroobrazovkováním od něčeho od atiny při uspávání. na nic jsem nepřišel a systém přeinstaloval, ale shodou okolností na jinej disk.

takže pokud ti to dělalo už před tím, tak bych doporučil zkusit jinej disk.
speedsnail (4876)|1.10.2009 11:29
Na ten disk sem se chtěl zeptat taky. Jedeš na legacy IDE nebo AHCI? Přenosové rychllosti jsou v pořádku?
Joseph21 (6)|1.10.2009 12:51
Trasfer Rate:49MB/s
Access Time 14.9ms
Ten disk je v pohodě, bylo by divné, když by dělal problémy jen při hibernaci.

legacy IDE nebo AHCI, jak to zjistím?:notsure
robky (3195)|1.10.2009 13:11
[quote=Joseph21;298147]
......- disk běží na multi-word DMA 2.....[/quote]

Mne osobne sa nepáči tento údaj, s takouto rýchlosťou väčšinou pracujú cd/dvd mechaniky, nie hdd:notsure Čo je tam konkrétne za disk?

Pozri v správcovi zariadení do sekcie IDE/ATA ATAPI controllers - Primary IDE channel - vlastnosti ...Je tam DMA if available ? Prípadne môžeš daný radič odinštalovať a po reštarte by sa mal korektne nainštalovať sám ...
Joseph21 (6)|1.10.2009 13:16
Odinstalovat i znova nainstalovat jsem už zkoušel. Je tam ultra DMA 2 a je nastaveno používat režim DMA, tamto byla cdromka:-)