reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

automatické vypnutí

davka (19)|20.1.2007 19:56
Mám nov ěnahrátý systém (Win XP) a když vypnu internet, tak mi vyzkočí hláška "Automatické vypnutí" odpočítává se 60 sekund a pak se PC vypne. Mohl by mi někdo poradit, jak se toho zbavit???
Matajon (125)|20.1.2007 20:16
[QUOTE=davka]Mám nov ěnahrátý systém (Win XP) a když vypnu internet, tak mi vyzkočí hláška "Automatické vypnutí" odpočítává se 60 sekund a pak se PC vypne. Mohl by mi někdo poradit, jak se toho zbavit???[/QUOTE]
1) Kdyz ti tahle hlaska vyskoci tak do Start -> Spustit napis shutdown -a
2) Zaplatuj si system updatama od MS
3) Pouzivej nejaky normalni antivir a firewall
Petr S. (1220)|21.1.2007 08:52
Souhlasím s Matajonem. Zazáplatovat, nahrát firewall a antivir a jako prozatímní řešení - pokaždé když se PC bude chtít vypnout použít shutdown -a.

Toto vypínání způsobuje nějaký červ - myslím Blaster, Lovsan, nebo nějaký jejich klon. Kdysi jsem podobný problém též řešil u jednoho známého, ale tehdy se tyto poruchy objevovali zcela nepravidelně.

Virus by mohl odstranit avast! Virus Cleaner, příp. FixBlast. Každopádně je ale nutné si PC zazáplatovat, aby se virus nemohl vrátit.
DiXiE (23)|21.2.2007 09:37
Mimochodem, jestli mas blastera (a jeho klony), tak to znamena ze mas WinXP SP1 nebo dokonce bez SP ... na to uz nove zaplaty taky nejsou. Urcite doporucuju update
pas!k (3765)|21.2.2007 10:01
Idealni reseni je si udelat instlacni cd primo se sp2 pokud mas nejaou starou instalacku .. navodu je hromada zrvna dnes sem nekam nejaky linkoval ;)