Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 6 z 6

Téma: Firewall hlášky o útocích nebo planý poplach?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

Používám po doporučení Tiny Personal fw místo standardního winxp. Zvolil jsem maximální kontrolu nad všemi procesy out/in a nestačím se divit, kolik spojení je aktivních. Mezi nimi se objevili ihned po instalaci hlášky tohoto typu:

"Someone (93.185.44.212) wants to connect to port... owned by your computer"

Zamezím přístup a za 2 minuty opět, podobná adresa ze stejného zdroje. Whois mi říká že tato ip adresa je aktivní někde v Rusku. Jedná se o hackery, nebo co to může být? Dá se proti podobným situacím bránit i nějak jinak, když se jedná o útoky?

Ještě jedna věc: Zajímalo by mě, co bylo předtím, když jsem neměl toto zabezpečení. Měl jsem sice pořád zapnutý antivir, antispam, aktualizoval systém, ale fwall byl ten obyč xp. Mohl někdo z mého pc dostat nějaké údaje a teď je používat pro nějaké účely? Poslední dobou jsem zaznamenal i dost velký nárůst spamu.

díky za reakce
    Petr
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SHW
    Registrace
    Jan 2009

Co je to za port?

Ja bych si tipl spis nejakeho robota, ktery naslepo zkousi zneuzit nejakou bezpecnostni diru v systemu. Taky to mohl byt legitimni provoz, bez znalosti portu tezko soudit.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

...
    Nekdo (ip) z portu 21105, nebo 25214 se chce pripojit na port 135 owned by Generic host process for win 32 services

Obyvatel SHW
    Registrace
    Jan 2009

Tam bezi RPC sluzba, takze to na legitimni provoz nevypada. Pokud nepouzivas zadne MS protokoly nad ramec TCP/IP, mozna by stalo za to podobne sluzby povypinat.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Čárls
    Registrace
    Jul 2007

http://whois.domaintools.com/93.185.44.212

Zřejmě bude v Pc bordýlek
    Projeďte PC SUPERAntiSpyware Free Edition http://viry.cz/forum/viewtopic.php?f=29&t=51359

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

tak jsem dal pryč starý TPF a nainstaloval Comodo. Ty útoky/žádosti o připojení k nějakému portu řeší nějak jinak? Vidím že žádné podobné requesty tady nejsou. Vypadá to že je všechno ok?

Podobná témata

1. Windows 7: po nastartování se objevují chybové hlášky
    Od Alan Grey v sekci OS Windows
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 13-07-2014, 07:45
  2. Automatické přepínání mezi plány napájení win7
    Od semtexcz v sekci Notebooky a netbooky
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 10-01-2011, 10:50
  3. Definované hlášky
    Od kevin00 v sekci Fórum a magazín SHW