reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

20" LCD, DVI, D-Sub, 16:10

Srlok (3)|3.10.2009 12:13
Vybiral jsem k novemu PC monitor a vybral a koupil Samsung 22" SM 2243BW. Kdyz jsem jej ale zapojil, tak mi prijde, ze je na muj stul prilis velky a tak premyslim o zmene.

Chtel bych koupit 20" s DVI a D-Sub konektory, pomer stran urcite 16:10, mozna bych se dal presvedcit i na 4:3, ale ty uz se daji sehnat jen opravdu vyjimecne. Z vyrobcu bych asi preferoval LG nebo Samsung. Cena je pomerne kriticky faktor, mam rozpocet tak maximalne do ceny toho puvodniho samsungu, tedy rekneme max do 4500 s tim ze radeji mene. Tim pade pocitam s TN TFT. Pivot neni podminkou, ale asi by znamenal drobne plus.

Tak a zde je muj problem - zadne LCD ktere by vyhovovalo temto kriteriim nemuzu v mem oblibenem obchode sehnat (alfacomp). Takze by me zajimalo nejake doporuceni, ktere by se tomuto alespon priblizovalo, pripadne doporuceni jineho obchodu, kde by se nejaky takovy monitor sehnat dal.

A jeste drobne info:
- procesor Pentium dual-core 2,8GHz, 4GB RAM, 512MB grafika, Windows 7 professional
- pouziti univerzalni - tedy prevazne net, obcas nejaky film, hra a kancelarska prace. Postupe casu mozna i nejake programovani, ale to kdo vi.
xmarek (1676)|3.10.2009 12:31
speedsnail (4876)|5.10.2009 14:03
Být tebou, nějaký čas bych počkal. V okolí znám za poslední rok desítky uživatelů kteří přeši z 17-19" CRT na 22" 16:10 LCD a přes počáteční nezvyk (že je ten monitor nějakej velkej) sou nakonec všichni spokojeni a k menšímu monitoru by se jen těžko vraceli. Navíc 22" s tímhle rozlišením má příjemně velký pixel, a 2243bw i nadprůměrnou polohovatelnost a celkově je to dobrý monitor.
Jandaskunk (2330)|5.10.2009 15:18
Přecházel jsem ze 17" CRT právě taky na tento monitor na konci ledna a taky mi připadal, že je obrovský. Teď mi ale připadá už zas vcelku malý :D
Belbas (362)|5.10.2009 20:09
Určitě nechat. Kupovat menší monitor je jako místo křesla koupit dřevěnou židli.
Já mám 23" a přecházel jsem z 17" taky se mi to zdálo velké ale ted už bych do menšího určitě nešel.
Zpjevy (92)|5.10.2009 20:41
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=64951 když už, ale jinak doporučuji chvíli počkat.. já přecházel z 15" CRT na 22" LCD a první dva týdny jsem nemohl pochopit, k čemu to je.. ale po nějaké době si zvykneš, teď bych opravdu za menší neměnil

btw, taky ti ten Samsung bzučí ve stand-by módu?
Jandaskunk (2330)|5.10.2009 21:09
Pokud bzučí ve stand-by modu, tak je to na reklamaci, dělá to dost Samsungů, co jsem slyšel, ale ten můj ne....

Jinak ten monitor co navrhuje Zpjevy bych nebral, je to sice 20", ale ještě navíc s malým rozlišením, kde ti ty pixely budou při práci chybět a navíc dost drahá, 22" stojej stejně, ne-li míň a rozhodně do budoucna to bude daleko lepší....pokud bys koupil tuhle 20", tak za půl roku budeš brečet (spíš dřív), kvůli rozlišení i velikosti....IMHO bych si nechal ten 2243BW, na svoje poměry dobrý monitor (v TN monitorech) a případnou výměnu bys mohl poté dost litovat...