reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Napájení externího disku 2,5´´

HanyZ (0)|3.10.2009 12:49
Zdravím mám problém s HDD 2,5´´ 320 GB a jeho připojením k DVD přehrávači.
Když disk připojím kabelem, který byl originál dodán a má 2 koncovky usb, tak dvd tento disk nenačte. V PC funguje bez problémů. Když první koncovku od disku připojím do DVD a druhou koncovku od disku připojím do NB tak DVD přehrávač HDD v pohodě načte. Když však koncovku kterou byla v NB zapojím do USB nabíječky do zásuvky (aby přikrmila disk a ten se roztočil) tak se nic neděje. Co teď ? Nabíječky do USB jsem zkoušel 3 a ani jedna nepomohla. Parametry 5,2 /resp.5/ V a 500 mA nabíječky. Co je špatně ? Rád bych, kdyby disk fungoval na DVD bez podpory notebooku.
Tech (22)|3.10.2009 15:59
Boli skúšané aj silnejšie adaptéry aspoň s 1000 mA?
HanyZ (0)|3.10.2009 16:23
ne, pouze 500 mA - mám připojit 1000 mA ? Nezničí to hdd ?
Tech (22)|3.10.2009 17:17
Tie dve koncovky majú svoj zmysel. Keďže sa predpokladá, že sa pripájajú do PC, kde jeden USB port vie dodať pri záťaži práve tých 500 mA, tak 500 mA + 500 mA je práve tá hodnota 1000 mA okolo ktorej sa spotreba týchto diskov pohybuje. Čo sa týka zničenia HDD, to nehrozí. Laicky povedané, disk si zoberie toľko koľko potrebuje alebo, nedostaneš do disku viac mA než na koľko je elektronika dimenzovaná.

Teraz k problému. To že fungoval v notebooku a zároveň v DVD môže znamenať dve veci. Buď vie USB port na notebooku dodať viac ako 500 mA ak to zariadenie potrebuje, alebo disk potrebuje mať minimálne jeden USB konektor pripojený v zariadení ktoré s diskom komunikuje, čo je napríklad notebook. Problém v DVD teda môže byť ten, že DVD k disku pristupuje iba ako k pamäťovému médiu čo na rozbehnutie nestačí.
HanyZ (0)|4.10.2009 13:31
Rozumím ... disk však funguje při připojení k NB pouze jednou koncovkou - druhou nevyužívám...

Suma sumárum - když tedy koupím napájení usb, které bude mít 1000 mA - http://www.tvr.cz/?p=productsMore&iProduct=11 - tak ten disk by měl fungovat... pokud nebude, je zapotřebí , aby byl připojen i k PC (což se mi ale moc nezdá).... ?
HanyZ (0)|4.10.2009 20:24
VYŘEŠENO !!!!

Koupil jsem USB nabíječku s výstupem 1A 5V a dvd disk načte ! Super, díky moc za pomoc kluci
jerryczech007 (98)|5.10.2009 20:18
Pošli prosím tě odkaz, kde jsi koupil tu 1A USB nabíječku.