reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Bootování ze sítě ve win XP

jarmoss (0)|3.10.2009 15:17
Jsem lama a nemám žádné zkušenosti s tímto tématem. Měl bych více dotazů pro zkušené uživatele.
Mám 3 stanice (jeden notebook a 2 PC) v LAN a na všech běží win XP. Můj záměr je docílit toho aby z Notebooku(serveru) "tahaly" PCčka(klienti) a to z obrazu disku, který je vytvořen Acronisem True Image (*.tib)... Obnova jednotlivého počítače přes obraz mi samozřejmě funguje, ale zajímá mě jak bych to měl udělat, abych mohl restornout jednotlivé PC nebo i obě najednou přes notebook abych k PC nemusel vubec fyzicky přistupovat (sedět u PC).
Mám Acronis Snap Deploy, který by to měl umožňovat, ale nějak mi to pořád nefunguje. Takže prosím o radu (lépe o podrobný postup) jestli má někdo s Acronis Snap Deploy zkušenosti nebo nějaké jiné řešení. U PC mám nastavené přednostně bootování ze sítě než z HDD. Všechny síťové karty podporují boot ze sítě. Četl jsem, že musí být nainstalovaný PXE server, ale musí být na serveru či na koncové stanici?

Děkuji za odpověď
trodas (1753)|3.10.2009 22:21
Musi byt na serveru.
Stanice bude bootovat, cize nebude mit nic, ceho by se "mohla chytit".

Pokud jde jen o "restornuti" jednotlivych PC, tak to dokazi s Terminalem s DriveImage take pres sit a snadno. DriveImage se nastavi ve Win (k ktereho fajlu na ktery partition obnova), da se ok, PC se samo rebootuje a presune data, znovu se rebootuje a natartuje. Vse na dalku. Logicky se tak mohou najednou presouvat mnohe PC.

PS. od osmi otevrenych terminalu vyse se GUI windows na hlavnim PC "ponekud zpomali" i kdyz mas rychly hlavni PC, coz notebook tedy urco neni :)))