reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): Resetuje se mi PC

Neregistrovaný (0)|3.10.2009 15:31
Jméno tazatele: pepa

Znění dotazu:
Dobrý den,,potřeboval bych poradit k mému problému. Celou dobu jsem s PC neměl žádný problém,ale tedka se mi PC po zapnuti resetuje a tak dokola. Pracuji na pc 2h(a razem reset a padne mi pc,,a znovu se zapina). Písemi to po zapnuti možnosti: Stav nouze
Poslední známa konfigurace
(a pustit PC s problemy ktere nastaly)

PC mi napise,že se resetoval z duvodu zmeny hardwaru nebo softwaru(software sem nemenil,jenom sem si odinstaloval pc hru WoW,takže bych rekl že to bude hardwarem) S hardwarem sem nic nedělal,,tudíž nevím co se děje.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
procesor Anthlon 1800+ 1,6GHz
Raden x 9500-128mb
RAM 1026MB


Software: Windows XP profesional.
pas!k (3765)|3.10.2009 15:35
Znacka a typ zdroje? Delal si nejake testy ? Che to minimalne otestovat ram ..
Neregistrovaný (0)|3.10.2009 15:41
ten PC mam starý 5 let. mrknu na zdroj,,ale prosím ten test RAM udělám jak? Ram mi funguje dobře
trodas (1753)|3.10.2009 22:18
Pravdepodobne odchazi cele PC. Je stare, vyrobci do nej dali zcela jiste spatne kondiky aby odeslo... a to se zrovna deje. Nebyl bych si vubec jist, byt tebou, ze pamet "funguje dobre". Prave naopak. Vsadim se, ze kdyz pustis test pameti pomoci Prime 95, presne jak je popsano zde:
https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=17363
...tak zjistis, ze ti haze chyby, pripadne se PC zase resetuje.
(FFT 1792 - tak se nečeká na chybu dlouho a do kolonky memory in use je dobré zadat o 150MB méně než je fyzické paměti v počítači)

Pokud je to jen zdrojem, pak bude stacit jeho vymena za novy silnejsi a prestane to. Pokud jsou spatne kondiky na desce, pak vymenit ci vyhodit desku... coz u AXP bude znamenat asi konec PC.