reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problem s HDD -WD6400AAKS

amidamaru95 (8)|3.10.2009 17:14
Dobry den. Mam problem s HDD WD6400AAKS - 640GB. Pouzivam operacni system Windows Xp professional SP 3. Objevuje se mi Modra obrazovka(smrti). Naskocila mi kdyz jsem hral Crysis asi 2x. Vzdy se hra sekne a pak blikne modra obrazovka a restart PC. PC se ani nenabootuje. Zustane hned na zacatku jak vam skoci obrazovka vasi zakladni desky(ta reklama).Musim PC rucne vypnout a pak zapnout. Jeste to dela kdyz zapnu mozilu. Mozila zacne stahovat aktualizaci a blik a opet. Mel jsem nedavno win7 a hlasilo mi ze je disk poskozen a tak jsem preinstaloval na XP abych se te hlasky zbavil. Disk amm roz¨deleny na 2 casti. Kdyz chci stahnout jakykoli soubor na 2 cast disku(E) tak opet blik. Zkousel jsem 90kb soubor i pri tom to udela. Ale kdyz kopiruju z C na E a naopak tak to jde v pohode. Opravdu nevim cim to muze byt... Poradte prosim

Sestava: Intel core duo E5550 2.3GH, 2gb ram, GeForce 8600GTS AMP edition(Zotac), zakladni deska Gygabite P35-DS4
jeninicicek (205)|3.10.2009 17:33
Zkoušel jsi to projet nějakou kontrolou disku (at už přímo ve win nebo jinými programy)?
To že se někdy sekne a někdy ne (pokud je chyba na disku) je tím jestli při zápisu narazí či nenarazí na chybný sektor...
Zkoušel jsi formátovat?
kevin00 (10238)|3.10.2009 17:41
Stáhni si utilitu Data Lifeguard Diagnostic, vypal na CD/DVD či ulož na USB flash disk, nabootuj pomocí této utility a proveď kontrolu pevného disku.
Dojigiri (1629)|3.10.2009 21:12
[quote=amidamaru95;298971]PC se ani nenabootuje. Zustane hned na zacatku jak vam skoci obrazovka vasi zakladni desky(ta reklama).Musim PC rucne vypnout a pak zapnout.[/quote]

V biosu pod Advanced Bios Features si vypni Full Screen Logo show (nastav na Disabled) ať vidíš, co ti to v takovým případě vypíše na POST obrazovce (nejspíš to chce nějakej vstup od uživatele, např. stisknout nějakou klávesu). A pokud tam máš náhodou HDD S.M.A.R.T. Capability nastavenou na Disabled (což vypadá že je výchozí nastavení biosu) tak to přepni na Enabled, aby disk případně přealokovával vadný sektory. Pak ještě případně zkontroluj hodnoty SMART (ukáže je např. SpeedFan).

Každopádně to vypadá na vadnej disk, takže by bylo vhodný důležitý data někam ozálohovat, pokud možno.

Možno taky nechat project kontrolu disku s kontrolou vadných sektorů ("chkdsk C: /f /r" - provést pro všechny jednotky)