reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): výměna desky v pc s recovery WINDOWS

Neregistrovaný (0)|3.10.2009 23:21
Jméno tazatele: DeaWon

Znění dotazu:
Zdravím mám dotaz mám pc sestavu ve které chci vyměnit základ. desku a ramky...problém je v tom že pc má recovery na windows vista které jsou na pevném disku v pc + na DVD které jsem si vypálil.Mě se jedná o to zda pokud vyměním základovou desku půjde recovery opět nainstalovat aby mě windows šel.Jako do teď.Už jsem vyměnil grafickou kartu a reinstal šel bez potíží.Bohužel OMverzi mě prodají pouze k celému nově koupenému pc a koupit si krabicovou verzi win. vista je dost drahá sranda...Děkuji Tomáš z Plzně.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Intel Core 2 Quad Q6600 CPU64-bit 2400.0 MHz

nVIDIA GeForce 9800 GTX/GTX+ 512 MB GDDR3 SDRAM 256-bit

Memory DDR2- 2x1024 MBytes 667mhz

Motherboard Model: DIXONSXP G33M05 2xPCI, 1xPCI Express x16

Operating System: Microsoft Windows Vista Home Premium

HDD Drive Model:Hitachi HDT725032VLA360 (320GB)
ex_ (170)|4.10.2009 00:18
Upgrade počítače a re-aktivace produktu

OEM licence je vázána na počítač jako celek. V případě, že dojde v počítači ke změně některých komponent, například přidání operační paměti, výměně pevného disku, přidání rozšiřujících karet, je možné provést reaktivaci OEM licence Windows. V případě, že dojde k výměně základní desky, není možné provést reaktivaci OEM licence Windows a zákazník si musí zakoupit novou licenci Windows. Zákazníci, kteří musí provést výměnu základní desky z důvodu jejího poškození a nemožnosti výměny za identickou, mohou provést telefonickou reaktivaci licence prostřednictvím aktivační linky společnosti Microsoft. V těchto případech je vyžadován důkaz o výměně základní desky, například potvrzení servisního střediska nebo jiné doložení poruchy základní desky a nutnosti její výměny..
Neregistrovaný (0)|4.10.2009 00:23
Upgrade počítače a re-aktivace produktu


nu zjednodušeně řešeno jsem v kopru....zase tak bohatej bohužel nejsem abych si mohl koupit new Win.
speedsnail (4876)|5.10.2009 13:58
A co je s tou základní deskou, třeba půjde problém vyřešit i jinak než výměnou..
Dojigiri (1629)|5.10.2009 14:45
Samotný OEM neprodají (i když někde taky), ale legalizační kit ano, např.:
http://www.lan-shop.cz/microsoft-qvc-00003-67826
http://www.lan-shop.cz/microsoft-qrc-00017-67827
http://www.lan-shop.cz/microsoft-9pf-00024-69058


Každopádně, to Recovery dal na disk kdo? Jestli je to PC dodaný nějakým konkrétním prodejcem (jinak nevím jak by se tam dostalo recovery), tak za 1) potřeba reklamovat u něj (aby provedl výměnu desky - neprovádět sám) a za 2) měl by tam nahrát nový recovery s novým systémem (když byla deska vyměněna v rámci reklamace).

Pokud ta deska bude stejnej model, tak by to i reaktivovat jít mohlo, jinak je potřeba pro reaktivaci OEM licence potvrzení o výměně desky prodejcem (v rámci reklamace). Ale pokud už PC není v záruce, pak ... :cry

Btw. možný, že i když ti to nepůjde aktivovat, a pokusíš se o aktivaci telefonicky, tak někdy stačí říct, že došlo k výměně vadný desky a ani nic dalšího nechtívají a aktivujou. Každopádně to lze zkusit :)

Pokud už by bylo nutno kupovat licenci Win, počkal bych rovnou na Win 7 a koupil FPP (sice je dražší, ale pak to lze instalovat libovolněkrát při upgrade), a do tý doby přežil tu chvilku na nějakým Linuxu (třeba ubuntu).