reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

pripojeni wifi routeru k netu

alesek07 (73)|4.10.2009 15:56
Ahoj přimop na mou otazku jsem nenašel odpověd tak se tedy ptám.Mam doma 2 pc a připojene k netu pomoci kabelu a swiche.Jak mám zprovoznit wifi router ktery pripojím do swiche pač to chci jen na wifi na notas nebo mobil.Když jsem ten router připojil ke swichy do konektoru wan na routeru tak se na něj nemohu přihlásit (sice mi mobil najde sit ale nefunguje).Jsem v tomto uplny začátečník a fakt nevim jak na to.router je Edimax br-6204wg.
Logout (4018)|4.10.2009 16:19
No, ono nepotřebuješ totiž router, ale access point. Nicméně jestli jde ten edimax přestavit do režimu bridge, jde použít i ten.

Pak musíš nastavit bezdrátovou síť, přesnější instrukce (pro tvuj router) najdeš v manuálu routeru.

Jak seš vůbec připojenej přes internet? Kabelouvou televizí? Nebo jinak?
Přes jakýho poskytovatele?
alesek07 (73)|4.10.2009 16:26
Připojení mám od rh net a je: na střeše mám wifi příjmač 5,2 nebo 5,2 Ghz přesně nevím a z toho to jde do swice a pak do pc a to vše kabelem ze střechy.A co to je ten access point ? A jak zjistim jestli to jde tedy do toho bridge popřípade jak nastavit?
alesek07 (73)|4.10.2009 18:13
ted jsem nasel že i to co mám je access point :http://www.alza.cz/edimax-br-6204wg-access-d58536.htm
jak a co mam tedy zapojit a nastavit?
kevin00 (10238)|4.10.2009 18:33
Pokud budeš kupovat router, mohl by jsi klidně switch odpojit a připojit pouze router. Každý router má totiž switch integrovaný v sobě a to většinou s 4mi porty LAN, do kterých zapojíš počítače v domácnosti pomocí kabelu.
Jak velký prostor chceš vykrýt wifi signálem ?
alesek07 (73)|4.10.2009 19:01
no ja už to mam všechno koupene a router s wifi mam od kamarada.Antena je take dost silna.ja bych chtěl jen vedet jak to zapojit k tomu swichy aby to fungovalo.Stačí mi jen aby z te wifi šel signal a fungovalo to.
Logout (4018)|4.10.2009 19:10
Jo, jestli je to wifi, pak je opravdu nejlepší to, co doporučuje kevin, odpojit switch a zapojit místo něj router. Pokud jde tak přepnout do režimu bridge.
alesek07 (73)|4.10.2009 19:14
tak ok a hlavní přívod ze střechy příjde do konektoru wan?
kevin00 (10238)|4.10.2009 19:17
Odpoj switch a místo něj zapoj router. Přívod internetu zapoj do portu WAN a jednotlivé počítače zapoj do portů LAN (je jedno do jakých). K nastavení wifi použij návod, který si můžeš stáhnout ZDE.
alesek07 (73)|4.10.2009 19:19
Tak díky za pomoc a jdu laborovat a snad se to povede:notsure
sLim01 (8)|12.10.2009 13:45
Zdravím, taky jsem naprostý amatér co se týče sítí a mám podobný problém. Mám router D-Link DIR825 a potřeboval bych se připojit k netu přes wi-fi. Je to nějak možné? Jde to nějak přes ten Bridge mód nebo tak něco? Prosím poraďte...:(
EditorPO (2819)|12.10.2009 14:02
[quote=sLim01;301875]Zdravím, taky jsem naprostý amatér co se týče sítí a mám podobný problém. Mám router D-Link DIR825 a potřeboval bych se připojit k netu přes wi-fi. Je to nějak možné? Jde to nějak přes ten Bridge mód nebo tak něco? Prosím poraďte...:([/quote]
Ake mas sucasne pripojenie na internet? Aky sietovy hardware uz mas?
sLim01 (8)|12.10.2009 14:15
Já už jsem tady jednou psal. Nemám žádné připojení, ale u domu chytám signál z HotSpotu, tak se chci připojit na něj. Hardware mám pouze PC a WiFi router D-Link dir825, kterej jsem asi koupil blbě, protože se s ním asi na tu síť nedá připojit. Ale nevím to jistě, možná musím někde něco jen nastvit.
EditorPO (2819)|12.10.2009 14:22
Uz som ti odpovedal v tvojom povodnom vlakne https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=39663.
Potrebujes zariadenie, ktore je mozne nastavit do klient modu. Vacsina AP toto umoznuje.
Ak mas nejake konkretne otazky, tak pokracuj v povodnom vlakne.
kevin00 (10238)|12.10.2009 14:34
[LIST=1]
  • Přívodní internetový kabel zapoj do konektoru Internet na routeru
  • Počítače, které chceš propojit s routerem kabelem, zapoj do konektorů LAN 1-4
  • Spusť internetový prohlížeč a do adresního řádku napiš 192.168.0.1
  • Zadej přihlašovací údaje - User i Password standardně nastaveny na Admin - otevře se webové rozhraní routeru

  • Záložky:
    • Internet: si musíš nastavit IP adresy (pokud získáváš IP automaticky, nastav Dynamic IP)
    • Wireless Settings: musíš zaškrtnout položku Enable Wireless; do Wireless Network Name napiš jak chceš, aby se bezdrátová síť jmenovala; 802.11 Mode nastav na Mixed 802.11n, 802.11g and 802.11b, zaškrtni Enable Auto Scan; Transmission Rate nastav na Best (Automatic) a Channel Width na Auto 20/40 MHz. Dále si nastav Security Mode na WPA-Personal; WPA Mode na WPA2 Only; Cipher Type na AES (případně na TKIP and AES). Na položce Pre-Shared Key si nastav přihlašovací jméno do své bezdrátové sítě (čím delší a komplikovanější, tím lepší). To samé si nastav pro bezdrátovou síť s frekvencí 5 GHz. Pokud jednu z frekvencí nebudeš využívat, nemusíš ji zapínat (odškrtni položku Enable Wireless).
    • Všechny změny ulož pomocí tlačítka Save Settings.

    Návod ke stažení
    Webové rozhraní (ukázka)

    EDIT:

    [quote=sLim01]Zdravím, taky jsem naprostý amatér co se týče sítí a mám podobný problém. Mám router D-Link DIR825 a potřeboval bych se připojit k netu přes wi-fi. Je to nějak možné? Jde to nějak přes ten Bridge mód nebo tak něco? Prosím poraďte...[/quote]

    Aha, tak já to špatně pochopil, myslel jsem, že máš již internet doma a nemůžeš rozchodit bezdrátové připojení k tomuto routeru. No, snad se Ti to bude hodit :mistake