reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vaše zkušenosti s tabletem, diskuze otevřena

fanynek (2048)|6.10.2009 00:41
Ahoj všichni, kdo tohle kreslící udělátko používáte pro práci, nebo zábavu!

Moje žena ráda dělá v Gimpu a PS různé úpravy fotek, obrazy, kalendáře a podobný blbiny, kde neustále potřebuje něco ořezávat a dyk to znáte.
Chci jí k Vánocům koupit nějaký slušný tablet, který by ji tohle usnadnil, ale moc recenzí a článků na webu není ale hlavně.... není nad osobní zkušenost.
Otázkou je, jestli to bude mít její práci opravdu nějaký přínos.:notsure Nebude nás to živit, takže nechci nic profi za megapeníz, ale zase aby to nebyl kšunt. Mohli by jste mi poradit, na co si dát pozor a co by bylo dejme tomu v cenové hladině kolem 2.000-3.000,- Kč nejslušnější? (Monitor je Dell 22" 2209WA E-IPS 16:10)

Díky.;)
Maxtor (321)|6.10.2009 02:18
Tak vybirat muzes samozrejme jen z toho, co nabizi trh.. jinymi slovy, bud Wacom, kde je jasne, o co jde, nebo G-Pen od Geniusu.. u tech jsou jen zbytecne tlusty pera, ktery obcas nekomu umrou..
fanynek (2048)|6.10.2009 02:41
Co jsem tak zběžně projel, tak v úvahu by možná připadal Wacom Bamboo Fun Small Pen & Touch.
Maxtor (321)|6.10.2009 02:47
Ono u tehle malejch tabletu pozor.. ve vysledku to muze bejt problem.. resp. tezko kupovat malinkej tablet k rekneme 22, 24" monitoru.. to se pak bude partnerka divit, jak ji lita kurzor po plose.. je treba si uvedomit, ze malej tablet neni na moc presnou praci..
Luxusni byly za svy penize 712ky od Geniusu, nicmene nejak zacaly z obchodu mizet.. mel myslim 12x7" aktivni oblast a stal neco malo pres 2k..
Richmond (8084)|6.10.2009 08:04
Vrele bych doporucil tenhle - http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=48315 - jeste pred pul rokem jsem na nem delal denne a bez problemu, tuzka prijemne lehka (narozdil od Geniusu) ;)
fanynek (2048)|6.10.2009 14:55
[quote=Richmond;299717]Vrele bych doporucil tenhle - http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=48315 - jeste pred pul rokem jsem na nem delal denne a bez problemu, tuzka prijemne lehka (narozdil od Geniusu) ;)[/quote]

O.K. Díky za tip.;) A co všechno jsi s ním prosím tě dělal?
Ještě by mě zajímalo, co si myslíš o tvrzení Maxtora, jak říkal že:
[SIZE="1"]"Ono u tehle malejch tabletu pozor.. ve vysledku to muze bejt problem.. resp. tezko kupovat malinkej tablet k rekneme 22, 24" monitoru.. to se pak bude partnerka divit, jak ji lita kurzor po plose.. je treba si uvedomit, ze malej tablet neni na moc presnou praci."[/SIZE]
hawkeye9898 (818)|6.10.2009 17:46
tiez sa priklanam k znacke wacom.
v tvojej cenovej kategorii wacom bamboo..
alebo drahsie wacom pen and touch...dotykove bez pera
Richmond (8084)|6.10.2009 18:15
[quote=hawkeye9898;299865]alebo drahsie wacom pen and touch...dotykove bez pera[/quote]

V zadnem pripade! Nemaji odstupnovanej tlak (o stisk se stara pouze dotekova folie) > bud udela caru nebo ne, neudelas s nim treba tenkou/polopruhlednou caru!!! To jsou tablety urceny leda tak misto mysi pro pohyb ve Windows!


@fanynek: Delal jsem v tom od retuse kuze az po design www stranek (21" monitor). Me na druhou stranu vyhovujou mensi tablety (delal jsem i na Geniusu 450 coz je prcek) protoze na nich udelam rovnou caru :D ale nekomu to nemusi delat dobre takze Maxtorovu poznamku jiste ber na vedomi ;) (ono pokud delas v zoomu tak to neni na zavadu, pokud budes delat s obrazkem 50% tak to litat bude). Doporucil bych ti vetsiho Geniuse, ale bohuzel me uz odesel i ten druhej takze bych se Geniusum vyhnul, mozna by stalo za mrknuti jeste nejaky Umax :thumb
fanynek (2048)|6.10.2009 18:21
Richmond (8084)|6.10.2009 18:32
[quote=fanynek;299874]:) jj, díky. Tak co myslíš; tenhle? http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007Z01U000SSN[/quote]
Mno tenhle je zhruba stejne velkej jako ten muj malej Genius :notsure tak Ti nevim... Ja osobne bych se snazil drzet rozmeru poloviny A4. Abych Ti tu neco neschvalil a tys me pak neukamenoval :D Jak rikam - ja na velkych neudrzim rovny cary, na mensich ano, ale ten nejmensi tablet bych na kresleni asi zacatecnikovi taky nedoporucil (jsem leta letouci zvyklej z PDAcek, UMPCcek)
hyro (80)|6.10.2009 18:50
Na retusovani v photoshopu pen & touch ne-e (citlivost funguje spis na principu ano-ne, nez na pritlakach jak uz nade mnou nekdo popisoval)

Ted o tech velikostech... Bud levy dolni roh tabletu = levy dolni roh monitoru a opacne (cim vetsi displej, tim mensi pohyb po tabletu a kurzor pak fakticky po monitoru porad lita) nebo neco jako 1:1 (5cm na tabletu=5cm na displeji (brat orientacne) takze kdyz jedes diagonalu levy dolni pravy horni, tak jak magor musis xkrat zvednout pero... v praxi bych s mensim intuos M na 19inch displeji neretusoval (chapu, je to mimo tvoji cenovou kategorii). To jsem pak s mysi presnejsi a rychlejsi. Takze nez vyhodis penize za neco, na co se ti pak bude doma jen prasit, tak doporucuju predem vyzkouset...
czhunter (775)|6.10.2009 18:55
[quote=hyro;299884]Na retusovani v photoshopu pen & touch ne-e (citlivost funguje spis na principu ano-ne, nez na pritlakach jak uz nade mnou nekdo popisoval) [/quote]A proč Pen&Touch ne? Je to normální Bamboo, který umí navíc kromě pera snímat i doteky rukou.
Sice nevím jestli to funguje i v PS (rotace/scale/move vrstev prstama), ale i kdyby ne, není v tom žádný mínus oproti klasickýmu Bamboo.
fanynek (2048)|6.10.2009 19:20
Teď jste mě kuci trochu rozebrali.....
Jestli to dobře chápu, tak pracovní plocha tabletu = plocha mýho LCD. A pokud to nechám tak, tak je to z rohu do rohu sakra rychlej pohyb. Ale když si ten např. upravovaný obrázek nazoomuju, tak už to bude daleko jemnější/přesnější práce.
Jak si nastavím ten pohyb 1:1 (at Hyro)? To se asi nejvíc hodí při ořezávání na fotkách....což?
Richmond (8084)|6.10.2009 19:26
[quote=fanynek;299897]A pokud to nechám tak, tak je to z rohu do rohu sakra rychlej pohyb. Ale když si ten např. upravovaný obrázek nazoomuju, tak už to bude daleko jemnější/přesnější práce.[/quote]
Jj, pochopil si to spravne vcetne toho zoomu. Ja vetsinou zoomnu na cast fotky (ono to ani u 7mpx fotek jinak nejde) takze mi nijak nevadil mensi rozmer. Za predpokladu, ze mas 22" tak podle me staci polovina A4, ale kazdymu vyhovuje neco jinyho. Uplne nejlepsi by bylo si praci s tabletem nekde vyzkouset. Me treba nevyhovujou ty s postranima tlacitkama (dotykovyma) pac mackam X nebo paste u Geniusu (proto bych se jim podruhe vyhnul)
hawkeye9898 (818)|6.10.2009 21:45
[quote=Richmond;299872]V zadnem pripade! Nemaji odstupnovanej tlak (o stisk se stara pouze dotekova folie) > bud udela caru nebo ne, neudelas s nim treba tenkou/polopruhlednou caru!!! To jsou tablety urceny leda tak misto mysi pro pohyb ve Windows!
[/quote]

ale :)

napr
Bamboo Pen & Touch (99$), pero detekeju 1024 urovni tlaku...na dotyk prstom je jasne ze ma len "ciara" a nic.ale prstom si asi budes len rotovat objekty,posuvat atd... (zalozka technical stuff)
http://www.wacom.com/bamboo/bamboo_pen_touch.php

to iste sa tyka bamboo fun, vacsi tablet od ^^

http://www.wacom.com/bamboo/bamboo_fun.php
Richmond (8084)|6.10.2009 21:57
[quote=hawkeye9898;299979]ale :)[/quote]
Dobra, pokud funguje multitouch nejen na Win7 tak prosim - mozna se nekomu vyplati priplatit petikilo, ja v tom nevidim zadny zasadni prinos rotace/zoomu - vetsinou mam v ruce "tuzku" a v druhy ruce klavesnici (mam na ni kolecko)
hyro (80)|6.10.2009 22:56
[quote=fanynek;299897]
Jak si nastavím ten pohyb 1:1 (at Hyro)? [/quote]

nastavuje se v driveru tabletu... nez bych slozite vysvetlil, tak tady se k tomu flaka manual
fanynek (2048)|6.10.2009 23:21
Díky kluci za vaše rady a zkušenosti.:thumb Vidím, že se v tomhle moc teoretizovat nedá.
Objednal jsem Wacom Bamboo Pen & Touch a uvidím. Přinejhorším ho vrátím a mladá to bude dál bastlit myškou. :p
Maxtor (321)|7.10.2009 00:23
Nestihl jsem se vmisit drive, ale obecne k tem geniusum.. pokud se budem bavit o HW, ktery ma neco vydrzet, je jasny, ze wacom je proste standard.. s geniusy je to opravdu o kusech.. taky jsem jich videl mrtvych uz vice..
S onou velikost.. v podstate jak bylo napsano.. pokud clovek pouziva celou plochu, je lepsi mit velky tablet, ktery proste plose alespon trochu odpovida i fyzicky, rozmerem.. na mensi veci samozrejme mensi vadit nebude..

Chybu jsi rozhodne neudelal.. stejne je to tvuj prvni tablet, tak je potreba si to spise osahat.. faktem potom zustava, ze tenhle proste vydrzi a bude fungovat.. :)
lexxxa (714)|8.10.2009 15:23
:) jestli to trochu pomuze
Bez názvu.jpg Bez názvu z.jpg
Richmond (8084)|8.10.2009 15:27
[quote=lexxxa;300505]:) jestli to trochu pomuze[/quote]
Nic proti, ale to jsou standartni gesta pouzivana ve Windows, to zvetsovani/zmensovani pomoci multitouch bude zrejme funkcni jen pod Win7