reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nejde mi spustit instalace win

matata (164)|6.10.2009 10:30
Ahoj, omlouvam se, jestli se to tu uz resilo, mozna davam vyhledavat spatna slova. Potreboval bych opravit system windows. Dam cd s win do mechaniky, ale pri startu pc se mi nenapise "stisnutim lib.......spustide cd..." nebo nejak tak. nenapise se mi nic a system se normalne spusti. Muzete mi prosim poradit v cem muze byt zakopany pes? (Kdyz dam cd do mechaniky pri spustenych windows tak se normalne samo spusti a nabidne mi to instalaci... ) Jsem v tomhle lajk takze ani nevim co je pro reseni tohoto problemu rozhodujici tzn. nevim co treba potrebujete dalsiho vedet aby jste mi mohli pomoci. Moc diky!!!!!!! Martin
Salamander (6177)|6.10.2009 10:32
Nastav prioritu boot zarizeni, bud primo v biosu (Del), nebo pres rychlou nabidku (podivej se pri startovani pocitace na uvodni obrazovku, mela by tam byt napsana klavesova zkratka pro spusteni boot nabidky)
pas!k (3765)|6.10.2009 10:46
Pokud se na bios necitis nebo deska neumi vyvolani nabidky nebo nevis kde je napis presny typ desky
matata (164)|6.10.2009 10:55
Diky moc oboum...
Salamander: tu rychlou nabidku spustim F12 ale co mam pak zvolit prosim?

pas!k: Dalo by se prosim to cislo desky zjistit pomoci nejakeho softu? Mam dojebanou castly a hrozne blbe se mi do pc leze...


Diky moc za ochotu a pomoc.
pas!k (3765)|6.10.2009 10:56
No pokud uz vis ze je to f12 tak neres typ desky nakopni komp a mackej f12 dokud na tebe nevyskoci nabidka kde vyberes cd-rom
matata (164)|6.10.2009 11:05
:-((( Me z toho fakt jebne... nahodim kompa... zmacknu f 12, z nabidky vyberu CD-Rom a smusti se mi windows a hned po startu mi vyjede nabidka z cd jestli chci instalovat win... ach jooo... tusite v cem to muze byt?
Salamander (6177)|6.10.2009 11:06
To CD je v poradku ? Zkousel jsi ho i na jinem PC ?
pas!k (3765)|6.10.2009 11:07
Cd ktere strkas do cd-rom zrejme neni bootovaci .. je to orig nebo nejaky prepal origu? uz si z nej nekdy neco instaloval ?
Richmond (8084)|6.10.2009 12:16
VYPNI v biosu boot z hdd (vetsinou v menu Boot > Boot device priority > 1st boot device > ), u nekterych desek ti F12 nepomuze, pac si hrabnou na cd a normalne spusti os z hdd.