reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Po nainstalovani neukaže všetky disky

depešmod (147)|6.10.2009 13:03
Ak ste mali niekto taky problem, mal som nainstalovany WinXP a teraz som si dal Win7 Ultimate 7600 64bit. po nainstalovani mi nezobrazi tretí disk ,čiže c-cčko dečko ukaže že mam, ale e nezobrazí akoby tam nebol, pred instalaciou Win7 tam bol, neviete kde je chyba? skušal som aj Partition 9, v tom programe mi to ukaze ale ako primary disk, ak zadam nazov disku vyhodí chybu ak potvrdím zmeny aby ich urobilo, a proste nechce ani label. Dakujem vopred za akukolvek spravu, či sa musia pred instalovanim všetky disky formatovať, či to je nutné.
lubos857 (1)|7.10.2009 17:45
Podívej se, jestli ti správce disků zobrazuje ten tvůj chybějící. Jestli jo, tak mu zkus jen přiřadit písmeno a třeba to půjde, mě to pomohlo ;-)
depešmod (147)|7.10.2009 19:15
[quote=lubos857;300204]Podívej se, jestli ti správce disků zobrazuje ten tvůj chybějící. Jestli jo, tak mu zkus jen přiřadit písmeno a třeba to půjde, mě to pomohlo ;-)[/quote]

Mne to nejde ani dokonca zmeniť vo Win XP a v Part. Magic 8 , nechapem tomu absolutne, este som nemal problem taky, najhorsie je iba v tom že disky su poprehadzovane ako pôvodne boli, nejde mi ani Merge, ani nič ine, vypiše mi chybu že : Source Partition NTFS version number 0.0 Target Partition NTFS version number 3.1 , Both NTFS Partition being merget must have the same version number. See felp for more information for NTFS version number. Normalne som v koncoch čo robiť.
Dojigiri (1629)|7.10.2009 21:06
To vypadá na poškozenej NTFS boot sektor (první sektor dotyčný jednotky). Existuje jeho záloha na konci disku obnovit to umí např. TestDisk (postup např. zde https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?p=286633#post286633).
trodas (1753)|10.10.2009 12:07
Partition Magic 8 ma zavaznou NTFS chybu, cize doporucuji v Acronisu jeden partition vybrat, trosku zmensit, pak zvetsit na puvodni velikost a chyba by mela zmizet. Nepouzivat PM8, je nebezpecny. Nektere NTFS chyby, vystavene na PM8 chybe NELZE opravit... Samotnemu se mi to stalo, zalohoval jsem 200G dat a formatoval jsem kvuli PM8 ... Jo, zkazili dobrej program.

Nerikam ze puvod prioblemu nutne musi byt tu, ale je to velmi pravdepodobne. Zmeny disku a jejich pismenek by mely vest k cili...