reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Poradíte LCD 19" (20") tak do 8.500,-Kč?

fanynek (2048)|22.1.2007 11:01
Čau lidičky! Protože jsem se rozhodl kompletně renovovat i periferie, přemýšlím o koupi 19-20tipalcového klasického LCD, nebo něčeho širokoúhlého.:notsure Proto bych byl moc rád, kdyby jste se podělili o své názory na klasické a širokoúhlé LCD. Využití bude převážně ve filmech a hrách a mám na to 8.500,-Kč. Díky!:thumb
immortal_shw (18)|22.1.2007 15:27
Covece, asi pred 14ti dny jsem resil podobny problem, chtel jsem LCD, do 8500,- Nakonec jsem se rozhodoval mezi HP1965, Samsung 203B. Koupil jsem HP 1965 a jsem opravdu spokojenej. Obraz je perfektni, hraju NFSMW a fakt super. Zadny rozmazani obrazu ... (akorat ten efekt rozmazani kterej je soucati hry :-) Myslim ze koupi tohohle panelu neprohloupis. Ted na nem ctu jednu knizku, kterou mam v pdf a cte se to pekne. Je to fakt dobrej LCD display. Nakonec je na nej i recenze ... https://www.svethardware.cz/recenze-hp-lp1965-legenda-pokracuje/15859 Ikdyz se pohorsil "pohorsil" proti predchudci (HP 1955) tak je porad pomer cena/výkon super. Mel jsem moznost koukat pri praci na oba tyhle panely, a osobne mi prijde, ze na ten 1965 se kouka lip. Ale vybrat si musis stejne sam. Hodne stesti pri vyberu :-)
Kerry (69)|22.1.2007 15:39
Výborná volba je tenhle Samsung http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=38359
a ten bych já osobně koupil. Sice malinko přesahuje vámi udanou cenovou hladinu (o 199 Kč) ale je to výborná volba.
immortal_shw (18)|22.1.2007 15:55
Myslim ze ma drobnoou nevyhodu, je to TN.... citace z clanku o technologiich vyroby LCD:

Technologie TN (Twisted Nematic)

Tato technologie je nejstarší a obvykle co je staré, není také tak dobré jako novější. Proč by také vymýšleli něco nového a horšího, že? Nejstarší TN se vyznačují obdélníkovým pixelem a tím pádem různými pozorovacími úhly v horizontálním a vertikálním směru. Právě vertikální směr je menší a to může zapříčinit ony zmiňované nepříjemnosti při sledování z polohy ležmo. Dnešní TN panely však již mají čtvercový pixel, což zapříčinilo stejné teoretické pozorovací úhly v obou směrech a proč píší teoretické? Inu je problém s tím, že pozorovací úhly jsou dnes udávány tak, že se změří maximálné úhel při kterém je kontrast 5:1, avšak na barvy se nehledí. U technologie TN při pohledu shora obraz výrazně světlá, při pohledu zdola naopak prudce tmavne až přejde do inverze a znovu světlá, právě díky tomu je pozorovací úhel klidně 2x85°=170°, ale například při pohledu z úhlu 45° je obraz daleko horší než při úhlu maximálním.

Podání barev je jedno z nejhorších ze všech technologií a tak se hodí převážně do kanceláře. Tato technologie také trpí syndromem svítících mrtvých pixelů. Bratříčci jsou již proti této nemoci očkováni. Je to dáno tím, že aby krystal zabránil propouštění světla, musí do něj být přivedeno napětí, pokud je však na krystalu napětí nulové (vada), krystal světlo propouští na 100% jeho schopnosti světlo propouštět. Na následujícím obrázku je vidět jak pracuje TN. Dolní situace znázorňuje případ, kdy je subpixel propustný pro světlo.

.... nevim, sel bych spis do jineho .... me by vadilo ta technologie... ikdyz nekde pisou ze je TN + film .... a zase samsung dela opravdu dobre displaye .... ja bych preci jen sel do HP 1965 :-) Take zalezi, jestli dotycny chce widescreen nebo klasiku. Ja jsem bych sel do klasiky. A kdybych kupoval vetsi ... treba 24 palcovy, tak bych asi opravdu sel do widescreenu. Ale takhle presto doporucuju HP 1965.
Navic na strance https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=3846 si muzes precist nazory lidi na widescreen u 19 palcovych LCD .... podle me to je nizky ... a spousta lidi ma v tom foru stejnej nazor.
Kerry (69)|22.1.2007 16:11
Já vím o technlogii kterou má ale chválí ho. Samsung dělá skvělé displeje a TN již dost vypiloval. Ale jinak, pokud se vám tenhle Samsung nebude líbit, se přikláním taktéž k HP LP1965 to je dobrý panel.
immortal_shw (18)|22.1.2007 16:21
Ja se taky prave se docetl, ze Samsung ma TN technologii dobre "ukocirovanou" ... urcite to je take dobry panel. Zalezi na zadavateli temata, ktery si vybere :-) Chce to projit recenze a vsechno mozne i nemozne na internetu a podle toho se roozhodnou.

A ono opravdu neexistuje universalni: kup si ten, ci onen .... clovek musi vedet k cemu to bude pouzivat a na zaklade toho se rozhodovat, a to je hodne dulezite. A na to jsou jina fora :-)

Jestli to dotycny chce na filmy, tam by se hodil i ten 16:9, jestli s tim budes brouzdat netem, tak bych sel do klasiky 4:3 resp. 5:4
fanynek (2048)|22.1.2007 21:02
Mám dva favority:Hewlett-Packard LP1965 silver - LCD 19" http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=41687 a ViewSonic 19" VX922 http://www.alfacomp.cz/php/zbozi.php?akc=2&mnu=2&zob=2&pol=110&zbo=30710 . Co vy na to? Víte o něčem dalším? A nebo žeby toto?-LG MT LCD 20.1" L204WT-SF f-Engine DVI Silver 5ms http://www.computershop.cz/eshop/default.asp?mtc=0&cls=stoitem&stiid=29177&stiplname=lg-mt-lcd-20-1-l204wt-sf-f-engine-dvi-silver-5ms
immortal_shw (18)|23.1.2007 00:21
Rozhodoval bych se rozhodne mezi tim ViewSonicem a HP. Oba to jsou podle me za tu cenu vyborny monitory. ViewSonic ma lepsi odezvu, HP zas podani barev. Je jen na Tobe co vemes. Kazdopadne si myslim, ze koupeni jakyhokoliv z tech dvou rozhodne nejsou vyhozeny penize. :rolleyes: Jinak pokud premyslis o widescreenu, spis nez to LG bych sel do toho Samsunga 205BW. Test na toho ViewSonica si asi cet, ale link je tady: https://www.svethardware.cz/recenze-megatest-19-lcd-viewsonic-vx922/14535 Cetl jsem ji, jakozto i recenzi na to HP .... jestli to mas opravdu spis na hry, kup ViewSonic. Ma lepsi odezvu.
fanynek (2048)|23.1.2007 10:52
Ještě jsem narazil na LG L1970HQ-BF - LCD 19" http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=38708 . Co vy na to?
immortal_shw (18)|23.1.2007 12:01
Pokud bychom meli verit recenzi https://www.svethardware.cz/recenze-megatest-19-lcd-lg-l1970hq/14543 tak v porovnani s Viewsonicem a HP je slabsi. Myslim ze ViewSonic, HP a Samsung delaji lepsi monitory. Zlate kdyby bylo na vyber ze trech monitoru :D Ted je v obchodech doslova tisice a tisice monitoru a ted aby si clovek vybral, co ;) Myslim ze pokud chce clovek kvalitu, mel by dat na ovedene znacky .Temi podle me jsou mimo jine HP, ViewSonic a v neposledni rade Samsung (samozrejme EIZO, NEC, FS ... ale tam sme vetsinou cenou nekde jinde a jsou spis pro grafiky).
fanynek (2048)|23.1.2007 12:05
Ty recenze jsem četl, ale vůbec netuším, co si vybrat. Ještě jednou požadavky: Chci ho převážně na hry a filmy a tak do 9.000,-Kč a vůbec nemám představu, co.
immortal_shw (18)|23.1.2007 12:17
Ja mam svoje 1. LCD .. HP 1965 a muzu doporucit, ale na ty hry je fak lepsi ten ViewSonic. Taky jsem premyslel, jestli si ho nekoupim, ale nakonec jsem se rozhodl pro HP. Taky mi prijde vybornej tenhle http://www.monitory-lcd.cz/samsung-940bf-1391-p.html Jedinou recenzi sem nasel na http://www.speedygt.ic.cz/recenze-lcdsamsung.php Ja byt Tebou, asi jdu do toho ViewSonicu. Ale pozor na ergonomii, neni moc polohovatelnej (stejne tak i Samsung 940bf).
pas!k (3765)|23.1.2007 12:22
Podivej se na Fujitsu Siemens P19-2. Sice trosku prekracuje tvou finacni mez ale precejen za neco do ceho budes hledet pul mozna i cely den se vyplati ta tiscovka priplatit :) Osobne sem techto lcd nakoupil do firmy uz asi 11 a mamsnima fakt dobry zkusenosti a ma to celkem kvalitni panel .. ale pozor ... nekde jsem cetl ze u nekterych lcd jde i pri vypnutem stavu slyset piskani a je pravda ze u jednoho z tech 11 kusu s eto opravdu projevuje mozna by mi to vzali jako reklamaci ale to piskani je tak slabe ze to tady v tom provozu v podstate nejde postrehnout .. ale kdybys to meldoma treba v loznici asi by to vadilo .. Vsechny lcd jsem na kupoval na cybexu kde konretne u tohoto typu drzi stoprocentni dodrzeni kvality tzn. i jeden vadny pixel muzes reklamovat (Vyzkouseno a opravdu vymeni)
fanynek (2048)|23.1.2007 13:20
Nevím, nevím, jestli "Doba odezvy: 13 ms (černá / černá), 8ms (šedá/šedá)" je to pravé ořechové pro mé využití.
immortal_shw (18)|23.1.2007 20:30
Podle toho co pises, si asi myslis, ze to co vyrobce napise, tak je svate. V odezve to neplati. Jen malo vyrobcu udava "skutecnou" hodnotu odezvy. Podle me je to reklamni zalezitost. Jde o to, jaka je odezva pri mereni (recenze) Ten FS bych taky doporucil, v recenzi pisou ze hry byly fpoho. Zapomen na odezvy 2ms, 4ms ... realita je uplne jina. Ve skutecnosti do 20ms (fise-fall) ...uz ani nevim kde sem to na netu nasel ..... odezvy se daji hry hrat bez problemu (ale pro profi hrace asi ne).
pas!k (3765)|24.1.2007 13:09
[QUOTE=fanynek]Nevím, nevím, jestli "Doba odezvy: 13 ms (černá / černá), 8ms (šedá/šedá)" je to pravé ořechové pro mé využití.[/QUOTE] Viz immortal ty cisla zas tak moc neznamenaji :) Ten FS ma ale fakt dobrej panel .. neni to TN .. Myslim ze je to lcd za velice rozumnou cenu.
fanynek (2048)|24.1.2007 13:16
No, já právě včera objednal ViewSonic VX922 - LCD 19" http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=38140 .Myslíte,že jsem udělal dobře?:notsure Dá se to ještě změnit.
pas!k (3765)|24.1.2007 13:31
[QUOTE=fanynek]No, já právě včera objednal ViewSonic VX922 - LCD 19" http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=38140 .Myslíte,že jsem udělal dobře?:notsure Dá se to ještě změnit.[/QUOTE] Myslim si ze ten FS je lepsi volba .. Porovnej ty parametry Megatest 19" LCD: ViewSonic VX922 a Megatest 19" LCD: Fujitsu Siemens P19-2 Jako hlavni plus u toho FS vidim ten pva panel.. a kontrast. Pak samozrejm enejake drobnosti jako pivot atd ..
fanynek (2048)|24.1.2007 13:40
No právě. Cituji ze zmiňovaných recenzí:

Fujitsu Siemens P19-2-Akční hry, závodní hry a strategie - to jsou hry, které nejsou pro tento monitor zrovna vhodné. U hry Half-Life 2 docházelo k rozdvojování hran a ztrátě detailnosti textur. Je to hanlivé, avšak realita je opravdu taková. Avšak ten, kdo tento monitor vlastní, mi dá jistě za pravdu, že na odezvu se dá velice rychle zvyknout a po čase si jí ani nevšimne. Hry Unreal Tournament 2004, Need for Speed Most Wanted a Earth 2160 jsou na tom trochu lépe, ale stále to není ono.

Při sledování videa je dobře zřetelné, jak se obraz při rychlých pohybech rozmazává a to především při videu s vysokým rozlišením. U DVD rozlišení (PAL) to není tak tragické, ale i zde je patrné rozmazávání a rychlé pohyby nejsou zrovna ostré. Abych však jen nekritizoval, tak jsou zde i dobré vlastnosti. Tou první je absence šumu v obraze (v jiných případech způsobeným překmity) a perfektní rozlišení tmavých scén. Také hloubka obrazu je prvotřídní a jen těžko lze uvěřit, že jde o monitor s matnou obrazovkou. Právě ona hloubka obrazu je při sledování velmi důležitá a nejen díky ní si jistě monitor získal svou dobrou reputaci.

ViewSonic VX922-Při hraní hry Half-Life 2 jsem měl opravdu příjemný pocit, k rozdvojování hran nedochází a textury jsou perfektně prokresleny. Pokud se budete zběsile otáčet (například v Counter Strike: Source) stále budete vědet, kde vám hlava stojí a přesně spozorujete rozmístění ostatních hráčů. Opravdu to je podobné jako u CRT monitoru. Ostatní hry, Earth 2160, Unreal Tournament 2004 i závodní hra Need for Speed Most Wanted, jsou na to podobně, nikde nedochází k rozmazávání a hrát hry je na tomto LCD panelu zkrátka opravdovým zážitkem.

Díky extrémně rychlé odezvě je video krásně ostré i při těch nejrychlejších pohybech. Dovolím si tvrdit, že nepoznáte téměř rozdíl oproti CRT obrazovce. Je to skutečně perfektní sledovat, co je možné z LCD technologie vymáčknout. Kdyby takové odezvy dosahovaly i panely S-IPS, byl by to totální konec pro CRT. Proč říkám právě S-IPS? Je to jednoduché, TN zkrátka nemá tak kvalitní barvy a obvykle navíc zobrazuje pouze 6-bitů na jednu barvu. To se projevuje i v kvalitě obrazu a to jak u editace fotek, tak i u sledování filmů. Právě u filmů je černá barva u tohoto monitoru podaná velmi dobře, avšak občas je jí příliš. Kvalitu také lehce snižuje nižší kontrast, ale pro běžné použití to naprosto dostačuje. Pastelové podání barev typické pro TN je u některých filmů celkem příjemné (převážně u DivX).
pas!k (3765)|24.1.2007 13:50
pokud jsou hry u tebe prioritou zrejme bude lepsi volba tedy ten sonic :) Osobne bych si ale tn nekoupil .. Zkus jeste mrknout na nejake samsungy .. je tam taky par modelu s pva panelem ktery by staly za zvazeni.
fanynek (2048)|24.1.2007 13:55
V téhle cenové kategorii asi těžko seženu PVA panel s takovou odezvou, jako TN, abych na tom mohl hrát hry a sledovat video bez neduhů, které delší odezva způsobuje. Daní za to bude zřejmě nižší kontrast a horší barvy.
pas!k (3765)|24.1.2007 14:03
[QUOTE=fanynek]V téhle cenové kategorii asi těžko seženu PVA panel s takovou odezvou, jako TN, abych na tom mohl hrát hry a sledovat video bez neduhů, které delší odezva způsobuje. Daní za to bude zřejmě nižší kontrast a horší barvy.[/QUOTE] Za 7500 ne on ten sonic bude taky v poho dle tech recenzi .. pokud ti to staci nemyslim ze je to spatna volba:)
fanynek (2048)|24.1.2007 14:06
Já právě mám omezený rozpočet. Vím, že se dají koupit lepší věci, ale je to jenom o penězích.
hardware_master (36)|24.1.2007 17:00
[QUOTE=fanynek]Ty recenze jsem četl, ale vůbec netuším, co si vybrat. Ještě jednou požadavky: Chci ho převážně na hry a filmy a tak do 9.000,-Kč a vůbec nemám představu, co.[/QUOTE]
Pokud na hry,tak je rozhodně nejlepší ten viewsonic-koukni se tady na světhardware.cz na ten megatest co byl v léťě,tam ten VX922 ViewSonic dostal cenu za nejrychlejší monitor,tudíž ten nejlepší pro hráče.Ber ho a neuděláš chybu!Jinak souhlasím s imortalem,že mezi nejkvalitnjěší značky Patří ViewSonic a Samsung,jenom místo HP bych uváděl NEC,ale ty jsou jenom pro grafiky,prootže přes extrémně dobré barevné podání mají pomalou odezvu
fanynek (2048)|24.1.2007 20:04
Tak to je dobře. Jak jsem psal už výše:Já právě včera objednal ViewSonic VX922 - LCD 19" http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=38140 .Doufám, že mě udělá radost.
immortal_shw (18)|25.1.2007 18:23
[QUOTE=hardware_master]Pokud na hry,tak je rozhodně nejlepší ten viewsonic-koukni se tady na světhardware.cz na ten megatest co byl v léťě,tam ten VX922 ViewSonic dostal cenu za nejrychlejší monitor,tudíž ten nejlepší pro hráče.Ber ho a neuděláš chybu!Jinak souhlasím s imortalem,že mezi nejkvalitnjěší značky Patří ViewSonic a Samsung,jenom místo HP bych uváděl NEC,ale ty jsou jenom pro grafiky,prootže přes extrémně dobré barevné podání mají pomalou odezvu[/QUOTE]

... s tim souhlasim jinak volba podle me dobra. Za tu cenu super panel.
Jinak to HP jsem uvedl, protoze si opravdu myslim, ze HP dela dobry LCD a myslim ze NEC jsem zminoval .... taky jsem uvadel ty znacky podle ceny, kterou ... do popredi jsem dal ty, ktere se daji v tom peneznim limitu a zadanymi parametry povazovat za realne pri koupi. Do zavorky jsem uvedl ty drazsi ... "lepsi". A myslim zes koupil dobre. Na ty hry je to dobrej kauf.
faarky (12)|26.1.2007 19:44
Do tech deviti tisic se mi jeste libi tenhle samsung: SAMSUNG 940FN
rekl bych, ze je to PVA, ale asi pisu pozde :)
hardware_master (36)|26.1.2007 22:44
To je pravda hodně výrobců šidí,například BenQ napsal u svého monitoru,že má odezvu 2ms a tady v megatestu mu naměřili až 16 ms!!!!!!!!Nikdy nekupuj BenQ jsou to nejhorší monitory co kdy spatřili světlo světa!!Ale ostatní výrobci nemusí šidit,např. ViewSonic uvedl jako první odezvu 2ms a tu zde na testech skutečně potvrdili!
fanynek (2048)|4.2.2007 01:00
Tak už na něm mastím hry a sleduju filmy a myslím, že to nemá chybu. Zatím jsem nezpozoroval žádný ty nepravosti, o kterejch se pořád píše. Super barvy a žádný duchy. Ještě ho musím ale testnout pořádně.
hardware_master (36)|4.2.2007 15:30
[QUOTE=immortal]Podle toho co pises, si asi myslis, ze to co vyrobce napise, tak je svate. V odezve to neplati. Jen malo vyrobcu udava "skutecnou" hodnotu odezvy. Podle me je to reklamni zalezitost. Jde o to, jaka je odezva pri mereni (recenze) Ten FS bych taky doporucil, v recenzi pisou ze hry byly fpoho. Zapomen na odezvy 2ms, 4ms ... realita je uplne jina. Ve skutecnosti do 20ms (fise-fall) ...uz ani nevim kde sem to na netu nasel ..... odezvy se daji hry hrat bez problemu (ale pro profi hrace asi ne).[/QUOTE]

No jako zapoměň na odezvu 2ms??Hele koukni se do megatestu lcd kde byla jako jedinýmu monitoru skutečně tato odezva naměřena a tudíž vyhrál cenu pro nejlepší hráčský monitor!Já ho mám nemůžu si vynachválit!

A jinak souhlasim že mezi nejlepší monitory patří ViewSonic,Samsung aj i ten HP:

Ber ViewSonica!
immortal_shw (18)|4.2.2007 20:18
[QUOTE=hardware_master]No jako zapoměň na odezvu 2ms??Hele koukni se do megatestu lcd kde byla jako jedinýmu monitoru skutečně tato odezva naměřena a tudíž vyhrál cenu pro nejlepší hráčský monitor!Já ho mám nemůžu si vynachválit!

A jinak souhlasim že mezi nejlepší monitory patří ViewSonic,Samsung aj i ten HP:

Ber ViewSonica![/QUOTE]

Ja to nemyslel konkretne na ten Viewsonic. Napsal jsem "Maloktery vyrobce udava skutecnou odezvu." Taky jsem pro ten ViewSonic, recenzi sem cetl, odezvu ma skutecne skvelou.