reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Divne Bootovani OS

Deexer (365)|7.10.2009 15:20
Cus mam problem ohledne bootovani OS nechapu co je nastaveno spatne.....

takze:

PC nabiha strasne dlouho respektive 5min (docela flustrujici a ubijejici ) - (respektive bootovani OS) ALE to je ta zahada co chci vyresit kdyz pripojim FLASHku a restartuju PC tak naopak je to opravdu ale opravdu rychle....

Mel jsem tam VISTY a ted windows 7 (pri obou to dela) a i na ciste naistlovany OS (takze asi pochubuju ze bude neco spatne nastaveno v OS)

Zkousel jsem se divat do biosu a tam uz koncim (rozhodne co nikdy nechci delat a nechci si zahravat ze zivotem je REINSTALACE BIOSu - na to si neverim)

nevim v cem je hacek za vyreseni problemu snad dam finacni odmenu :D (protoze nevim jak dal)


+(dodatek 2mesice stalo PC odpojeno od site bez GR. po pridani GR. karty se projevil ten to problem - ale nedaval jsem tomu vahu protoze jsem si chtel stejne koupit new DISK)

(Karta je opravdu v poradku - RAM taky - co se tyce ZDROJE i kdyby to neutah tak to na start OS nema vliv to by kleklo hned pri spusteni - ale zdroj slaby neni sestava byla testovana uz i extraBURNU nic) - (kdyz uz se
OS uraci nabootovat tak vsechno beha na 100% bez sebemensiho problemu)

CCA kdyz tu sprumeruju tak veskerej HW je starej 3Mesice (nepredpokladam chybu v HW ale mozny je vsechno)

Ted vazne - kdo vyresi problem jsem schopnej mu posla cca 500,- na ucet. (proste me to sere a chci aby to bylo uz v cajku)

Kdyztak kdyby byla nejaka rada tak Pouzivam momentalne W7 RTM Ultimate 64bit - nastaveni by melo byt stejne jak ve viste takze by nemel byt problem s navigaci :)
Draken (1578)|8.10.2009 08:23
v prvnim kroku bych hodil bios na default a prohodil kabely od disku v konektorech (sata)
a pak bych jestě odpojil (mechaniky a FDD popř. čtečku...) pak zkus nabootovat
Deexer (365)|8.10.2009 15:20
[quote=Draken;300365]v prvnim kroku bych hodil bios na default a prohodil kabely od disku v konektorech (sata)
a pak bych jestě odpojil (mechaniky a FDD popř. čtečku...) pak zkus nabootovat[/quote]

Jj sata konektory jsem menil i jsem to zkusil dat to jineho konektoru (nezkousel jsem teda vsechny) a stejne nejde.

Ctecku karet tu jsem nezkousel odpojovat ponevac, kdyz se ten problem neprojevoval predtim tak jsem tomu nedaval duraz.

A co se tyce deafult Biosu... nestane se nic? :) neresetnou se hodiny nebo nejake radykalni zmeny ze by vysledek byl spise opacny? :) (to jsem taky jeste nezkousel)
kevin00 (10238)|8.10.2009 15:58
[quote=Deexer;300504]A co se tyce deafult Biosu... nestane se nic? :) neresetnou se hodiny nebo nejake radykalni zmeny ze by vysledek byl spise opacny? :) (to jsem taky jeste nezkousel)[/quote]

BIOS uvedeš do továrního nastavení, nic víc. Přijdeš o případný OC, ale s funkčností počítače se vůbec nic nestane.
Deexer (365)|8.10.2009 17:11
[quote=kevin00;300524]BIOS uvedeš do továrního nastavení, nic víc. Přijdeš o případný OC, ale s funkčností počítače se vůbec nic nestane.[/quote]

Aha ja nemam stejne zadny OC :) akorad jeste me zajima jakej je orzdil mezi polozkou -


Load Fail-Safe Defaults
a
Load Optimalized Defaults

Todle jeste jde mozna ale, kdyz potrebuju najit v biosu co co dela, tak na netu (teda cesky) je to popsany jen na starejch Biosech.

CnQ- to vim co je atd.. ale jsou tam jiny blbosti co a jak treba je.. napriklad Virtulization....
kevin00 (10238)|8.10.2009 17:26
Load Optimalized Defaults: nastavení agresivních hodnot všem komponentám základní desky
Load Fail-Safe Defaults: nastavení základních a tedy i bezpečných hodnot
Deexer (365)|8.10.2009 18:52
a ja mam dat tedy co?
kevin00 (10238)|8.10.2009 18:53
No logicky přeci Load Fail-Safe Defaults :thumb
Deexer (365)|8.10.2009 18:55
a pod tim "agresivnim" nastavenim si mam predstavit co? (protoze jeste ze jsem se zeptal) jelikoz jsem chtel dat toto optimalized - tedy jsem si myslel jako optimalizovat optimalni :)
kevin00 (10238)|8.10.2009 19:03
Nahraješ nastavení, která výrobce motherboardu považuje za optimální. To je trochu ošemetné, neboť výrobce nemůže vědět, jaké komponenty se v tvé sestavě nachází. Proto zvol Load Fail-Safe Defaults.
Deexer (365)|8.10.2009 19:13
Tak tedy provedeno a bezezmeny :-x porat to same.... :(

Myslim si ze jsem v..... jelikoz me nenapada ani nejakej silenej napad jak to resit.

Kabely jsem menil i prepnul (pak jsme to vratil vse z5 jelikoz to bylo bez efektu)
Disk je starej ani ne tyden
OS nove ciste naistlovany (jak 7 tak visty - to delali)
a ted i BIOS "restartovanej"

hmmm.... uz nevim co udelat
kevin00 (10238)|8.10.2009 19:21
Jedná se o sestavu v podpisu ?
  • Zkontroluj HDD pomocí utility výrobce
  • Proveď kontrolu OS pomocí příkazu sfc /scannow
  • Všechny ovladače k hardwaru jsou řádně nainstalované ?
  • Ve Správci zařízení není nějaký konflikt (otazník, vykřičník) ?
  • Protokol událostí neobsahuje chyby vedoucí k řešení problému ?
Deexer (365)|8.10.2009 19:30
No HDD projizdet zrejme nebudu jelikoz takle...

ASI popisu jak problem vzniknul.....


PC: AMD Phenom II x3 710
GYGABITE MA770-UD3
RAM kingston 2x2GB HyperX
Seagate 500GB
nVidia GeForace GTX 260OC (GYGABITE)
Corsair HX450(450w)

PC bylo odstaveno od site 2 mesice... (jelikoz nebyla grafika) po ty dobe jsem namontoval GR. a problem zacal (na starem Seagate 160GB) - nevjenoval jsem tomu ale pozornost jelikoz jsem vedel ze si budu kupovat novej DISK i po vymene by samej problem....

Drive sestava fungovala (najizdeni dobre) minule tu zas nefungovalo PC ty pady ale to se vyresilo tim ze byla vadna GR. a ted proste zase problem toto PC je proklete nebo ja nevim...

BTW: toto PC je sestaveno OD SHW (rady od uzivatelu atd. vsak i ty si mel na tom podil :) )
r34ktor (7477)|8.10.2009 20:00
[quote=Deexer;300622]PC bylo odstaveno od site 2 mesice...[/quote]
V první řadě vyměň baterku na desce. Jeden by nevěřil, co dokáže vybitá za divy.

Pokud to zlobilo i se starým diskem (předpokládám, že byl také SATA), zkusil bych jiný datový kabel.
Deexer (365)|8.10.2009 20:02
Ten kabel uz jsem zkousel.... nic....

co se tyce bateriie ? hmm nevim nevim ta deska je relativne nova... navic tam jsou 2...
Deexer (365)|8.10.2009 20:09
a Vubec ted jsem si uvedomil WTF?! :)

uvedomujete si jednu vec? ze vse FUNGUJE pri zapojeni FLASHky ! :)


Prave proto rikam ze si to nedokazu vysvetlit v cem je problem.
kevin00 (10238)|8.10.2009 20:10
Já vidím jen jednu baterii, kde prosím Tě vidíš tu druhou ?

Deexer (365)|8.10.2009 20:25
Ne takle jsem to nemyslel myslel jsem ze jsou pod sebou...

Oprvadu se mi nechce nekde schanet baterii ktera tam ma byt atd... a zase si restartovat a ted az uplne bios(konec koncu kdybych ji vyndal tak bych ji promeril - ale nezda se mi ze by GYGABITE byl takle nedokonalej v tomdle ta by me vydrzet mnohem vic.... stim prece musej pocitat)
Jak ale rikam ani nemam nejak duvod toto delat ponevac opravdu nevidim souvislost bateriee=flashka
kevin00 (10238)|9.10.2009 09:44
[quote=Deexer;300655]Jak ale rikam ani nemam nejak duvod toto delat ponevac opravdu nevidim souvislost bateriee=flashka[/quote]

Sice v tom nevidíš spojitost, ale za vyzkoušení nic nedáš. Nebo snad víš, čím to je ?

Nemáš aktivovanou funkci ReadyBoost :notsure
Deexer (365)|9.10.2009 14:57
to se nastavuje v OS! ReadyBoost i kdybych mel tak by se to odstranilo tim preinstalovanim (a ani nevim jak to zakazat ponevac to se povoluje ke konkretni flashce)
kevin00 (10238)|9.10.2009 15:00
[quote=Deexer;300880]to se nastavuje v OS! ReadyBoost i kdybych mel tak by se to odstranilo tim preinstalovanim (a ani nevim jak to zakazat ponevac to se povoluje ke konkretni flashce)[/quote]

Tak ty tam máš zastrčenu tu samou nebo jsi to zkoušel s více USB flash disky ?
Deexer (365)|9.10.2009 15:01
[quote=kevin00;300883]Tak ty tam máš zastrčenu tu samou nebo jsi to zkoušel s více USB flash disky ?[/quote]

mam 2 u sebe a u obou je to same po pripojeni nabootuje normalne
kevin00 (10238)|9.10.2009 15:05
Deexer (365)|9.10.2009 15:12
* Zkontroluj HDD pomocí utility výrobce - vsak k tomu jsem se uz vyjadril i kdyby byl vadnej tak to prece ta flashka neopravi ne?
* Proveď kontrolu OS pomocí příkazu sfc /scannow - na to jsem koukal a nejak to nechapu respektive bude to vubec fungovat na 7 ?
* Všechny ovladače k hardwaru jsou řádně nainstalované ? - jop (myslim zaklad zvuk,Gr. ,sit,)
* Ve Správci zařízení není nějaký konflikt (otazník, vykřičník) ? - ted to mam pusteni nic nenaznacuje tomu ze by byl nejakej problem
* Protokol událostí neobsahuje chyby vedoucí k řešení problému ? - nechapu


k cemu se priznam je ze jsem neodpojil jeste ctecku karet.... kterou mam zapojenou vnitrne do desky.... urcite to jeste zkusim.... ale predtim vse fungovalo v pohode i s cteckou samorejme
kevin00 (10238)|9.10.2009 16:08
Až min. provedeš kroky, které Ti tu někdo poradí a nebudeš pouze odepisovat ve stylu "to je stejně zbytečný, nevím proč bych to měl dělat", tak se možná budu obtěžovat namáhat se s nějakou radou. Rady pro tebe jsou jako "házet perly ....", neboť je stejně nevykonáš a akorát je v 80 % pouze kritizuješ. Jinak stačí trochu použít hlavu a Google ;)
Deexer (365)|9.10.2009 19:37
To ne ale jako neco je opravdu mimo treba jako stim HDD....

Jediny co me samotny napada zkusim si stahnout everest.... a uvidim....
pote jeste dodelam ty ostatni veci co jste psali a pak napisu jestli jde a nejde....
Deexer (365)|10.10.2009 14:34
Tak jsem zkusil UPLNE vsechno co jste radili atd... a nic..... (jedina nadeje je asi prehrat BIOS pokud ani to nezabare tak mam smulu)


"babo rad"
Deexer (365)|10.10.2009 22:32
Cus potrebuju radu..........

prave jsem prisel cim to je.....

znova jsme zkousel odpojovat veci znova jsem vypojil ctecku karet interni a anbehlo to normalne WTF?

problem je v tom ze ja bez ni byt nemuzu.... docela ji potrebuju potrebuju radu jak to opravit dik moc a dobrou noc :)
trodas (1753)|10.10.2009 23:28
Zapojit znovu za chodu a modlit se? Takovy problem tu nedavno byl - Vista odmitala bootovat bez USB zarizeni v USB portu, tusim klicenky...

USB ma normalne hot-plug funkci, takze i kdyz je to na mainboardu, tak nemusis mit strach. V tusim Win 2000 SP2, kde mi delala ma ctecka pestvo, jsem pro jeji detekci tohle musel jednou ci dvakrat udelat, od SP3 zadnej problem... Kua, ted se mi tu dole objevil tvuj novej prispevek s cool "blend-in" efektem, to uz je jako na Vistach, sakra :D
Deexer (365)|10.10.2009 23:29
[quote=trodas;301514]Zapojit znovu za chodu a modlit se? Takovy problem tu nedavno byl - Vista odmitala bootovat bez USB zarizeni v USB portu, tusim klicenky...[/quote]

lol oukej :) mam ted seven ale.... :) no uvidime
trodas (1753)|10.10.2009 23:38
Tak seven jsou "Visty na dietce", cize zakladni znaky chovani jsou stejny. Asi jako NT5.0 jsou Win 2000 a NT5.1 jsou XPcka - zaklani znaky chovani mas stejny u obou. Visuelne to malinko jinak vypada, ale tim to konci - tedy, koncilo-by, kdyby M$ nepridal par extenzi... ale to je vazne vse co je tam jinak.

Protoze vyvoj noveho systemu od zacatku trva mnoho let a Win7 se vyvijel mnohem rychleji (slo jen o nespokojenost useru s Vistama, tak dostala facelift a Win7 jsou na svete) tak jde o jasne podobny system a vsechno co jsem zatim videl me v tom utvrzuje.
Deexer (365)|10.10.2009 23:43
[quote=trodas;301516]Tak seven jsou "Visty na dietce", cize zakladni znaky chovani jsou stejny. Asi jako NT5.0 jsou Win 2000 a NT5.1 jsou XPcka - zaklani znaky chovani mas stejny u obou. Visuelne to malinko jinak vypada, ale tim to konci - tedy, koncilo-by, kdyby M$ nepridal par extenzi... ale to je vazne vse co je tam jinak.

Protoze vyvoj noveho systemu od zacatku trva mnoho let a Win7 se vyvijel mnohem rychleji (slo jen o nespokojenost useru s Vistama, tak dostala facelift a Win7 jsou na svete) tak jde o jasne podobny system a vsechno co jsem zatim videl me v tom utvrzuje.[/quote]

jj vsak mas pravdu....(jj a samorejme rozdil prijemnej v rychlosti :) )
Deexer (365)|10.10.2009 23:56
Myslis, ze kdyz to ted zapojim za chodu jako bude v tom rozdil? Je vubec sance ze by to mohlo jit ?

Co si myslel stim prispevkem ? :D
r34ktor (7477)|11.10.2009 13:33
[quote=Deexer;301481]znova jsme zkousel odpojovat veci znova jsem vypojil ctecku karet interni a anbehlo to normalne WTF?[/quote]
Prostě kup jinou. Už jsem se také setkal s případem, kdy si konkrétní model čtečky a MB nerozuměly.
Deexer (365)|11.10.2009 22:33
huh? pred tim ale vsechno chodilo:) divne... no ale kazdopadne zkusim si nejdriv nejakou pucit abych nevyhodil penize
r34ktor (7477)|11.10.2009 23:01
Stát se mohlo cokoli: odešla (shoda náhod), při manipulaci s GK došlo k povytažení některého z kablíků (zkontroluj), či jeho narušení (nalomení, odtržení z plošného spoje).