reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Úprava digitálních fotek

Abel (97)|1.7.2006 17:08
chtěl bych se zeptat, jaký používáte program na úpravu/ladění digitálních fotek? já sem dřív (hodně dávno) používal corel draw, ale tam to nebylo až tak zaměřené na ty fotky. v současnosti si tak nějak pohrávám s Picasou, která mě přijde jednoduchá a ty zákl. fce má. hodně dobré mě na ní přijde to, že skrz ni můžu poslat mailem desítky, nebo i třeba sto fotek najednou v jednom mailu. fotky mailem posílám furt a tohle je super věc...

co používáte vy a proč?
Honny (262)|1.7.2006 17:35
Zoner Media Explorer a GIMP
Pavel Kovač (374)|1.7.2006 18:29
Photoshop, jedine Photoshop :-) Tim myslim na upravu, na nejakou katalogizaci je hoodne dobra Picasa. V Picase je taky jedna dobra fce. a to vyvazeni bile barvy. Pokud na to clovek zapomene pri foceni a neni moznost to prefotit, tak vyvazeni bile v Picase je proste nejjednoduzsi. Mno a na prohlizeni staricke ACD See 3.1 protoze je nejrychlejsi a nebere ramku atd atd.
Invin (17)|2.7.2006 21:37
Staci fotit do RAWu a vyvazeni bile bude maximalni lahoda ;)
R!Cci°21 (3)|3.7.2006 13:02
Souhlas s Pavelem Kováčem :) Jeste mozna na jednoduche upravy fotek se docela hodi Zoner Photo Studio...(Hlavne bozi zmensovani fotek...) jinak na tezsi veci jako retusovani a pokrocilejsi upravy se urcite hodi vic ten photoshop..;)
Abel (97)|3.7.2006 14:23
[QUOTE=R!Cci°21]Jeste mozna na jednoduche upravy fotek se docela hodi Zoner Photo Studio...[/QUOTE]

no ja sem Zoner Photo Studio zkousel a nejak se mi to nezdalo... tak sel z disku a vratil sem se k Picase...
Honny (262)|3.7.2006 16:59
tak teď zkoušim Picasu a vypadá dobře...:)
Abel (97)|3.7.2006 22:44
[QUOTE=Honny]tak teď zkoušim Picasu a vypadá dobře...:)[/QUOTE]

vypada dobre a nejake ty funkce taky ma, ale moc tam toho clovek neudela :(. ale libi se mi ta provazanost s gmailem, ktery pouzivam. to je uzitecne...
Jirri (19)|4.7.2006 00:53
Nedám dopustit na ACDSee 8 co se týká základních úprav:-)
Vasek1980 (41)|4.7.2006 11:37
Na RAW Nicon capture a z něj exportuji polotovary ať v tif nebo jpg do Photoshopu 7, je tam přímo zástupce pro export. A na vady obrazu nebo zkreslení se mi osvědčil Zoner Photo Studio 6. Kdysi jsem také používal Photo point od Corelu, ale již se k němu nevracím.
daenis (63)|7.8.2006 12:11
Na upravu pouzivam Photoshop. Poskytuje vsetko co clovek chce a este aj nieco navyse. Daju sa tam robit aj hromadne operacie avsak cenou za profesionalitu je nie prilis UZIVATELSKY PRIJEMNE ROZHRANIE. Inac ACDSee v tej 8. rade tiez nie je na zahodenie. Kontrast, farby, resize, hromadne spracovanie... poskytuje vcelku jednoduchsie ako PS. Ak pracujes s fotografiami casto, urcite ti neskor nebudu stacit standartne fcie roznych programov a siahnes po produkte od Adobe.
Withman (1337)|7.8.2006 22:39
Otáčení, zmenšování apod. - bohatě mi vystačí Irfan View :D
wert668 (34)|7.8.2006 23:16
Já právě používám GIPM 2.2.10
Proč? Zkompiloval jsem si ho a zatím nic mě nedonutilo hledat náhradu, nebo novější verzi. Potřeboval jsem jednou sice takovou drobnůstku, ale chvilku práce s Fu a kýžený efekt byl na světě.
wizaard (913)|7.8.2006 23:35
Na rozsáhlejší úpravy fotek (nebo tvorbu designu aj.) jedině Photoshop, na jednoduché zmenšování a takové békoviny používám MS Office Picture Manager.
Ritchie83 (369)|8.8.2006 01:54
GIMP, neznám nic lepšího
daenis (63)|15.8.2006 22:39
[QUOTE=Ritchie83]GIMP, neznám nic lepšího[/QUOTE]


..vydis a to je chyba! :)
Obumbrata (57)|15.8.2006 23:51
Ja fotim do rawu takze zakladna uprava fotiek (ako napr. vyvazenie bielej, contrast jas saturaciu ostrost a sum) v RawShooter essentials uz vecsie upravy robim v Photoshope (tam sa da naozaj vsetko len treba vediet ako) a ked chcem dake umelecke efekty tak Painter.
Architect (232)|15.8.2006 23:53
Z vlastní zkušenosti a co se týče mé amatérkśké potřeby úprav fotek jsem si vždycky vystačil s Paint Shop Pro 8 a X.
Používal jsem i Photoshop, ale PSP mi přirostlo víc k srdci.

Jinak gimp bych zřejmě používal, kdybych jel pod Linuxem.
mat007 (1)|18.8.2006 10:02
Já jsem zvyklej na "Paint shop pro8" nabízí řadu filtrů pro úpravu fotek
Patrik3000 (24)|24.8.2006 11:55
Ja používam jedine program ktorý je integrovaný v Nerovi.
bambusman (7)|25.10.2006 23:37
Na zakladni onverzi RAWu pouzivam Capture One Pro a na další úpravy Ad. Photoshop CS2. Jediny co mi na photoshopu stve je hrozna pomalost. Myslim si, ze adobe svy programy celkem spatne optimalizuje, a tak na prumerne vykonnych pocitacich je to utrpení :-(
Frog (510)|27.10.2006 21:46
Osobne používam najčastejšie len adobe photoshop. má nekonečné množstvo funkcií, efektov, zasuvnych plug-inov, že to človek ani nezvalda take množstvo sa behom niekoľkých rokov naučiť. Gimp som mal tiež par krat zapnuty, skusil som ho po tom ako o ňom kolovali spravy že to je open source konkurent photoshopu, čo si vobec nemyslim. Funkčne na tom zle neni ani photoshop, ale ovladanie je uplne otrasne, neintuitivne, jednoducho photoshop sa ovláda oveľa prijemnejšie a poskytuje o moc viac aj na upravu foto.
rebx (1)|27.10.2006 23:09
Iba PHOTOSHOP CS2 a jedine ten. Je to fakt super vec
Frog (510)|27.10.2006 23:44
[QUOTE=rebx]Iba PHOTOSHOP CS2 a jedine ten. Je to fakt super vec[/QUOTE]
tak to si myslim aj ja, jedine negativum na photohope je snad jeho privysoká cena.
Ritchie83 (369)|28.10.2006 11:58
[QUOTE=Frog]Gimp som mal tiež par krat zapnuty, skusil som ho po tom ako o ňom kolovali spravy že to je open source konkurent photoshopu, čo si vobec nemyslim. Funkčne na tom zle neni ani photoshop, ale ovladanie je uplne otrasne, neintuitivne, jednoducho photoshop sa ovláda oveľa prijemnejšie a poskytuje o moc viac aj na upravu foto.[/QUOTE]

Není spíš problém ve špatném správci oken, který používáte? GIMP se mně ovládá výborně. Snad jedinou výhradu bych měl k dialogu ukládání souboru.

BTW Pokud píšete o subjektivním pocitu, nepište o něm tak, jako by se jednalo o objektivní skutečnost.
Frog (510)|28.10.2006 16:15
no s tymi oknami to je prave to čo ma odradilo pri prvom spustení, nič proti GIMPu - vzhladom na to že je free je to vynikajuci nastroj, ale pre profi uživateľa, či začínajúceho grafika je podľa mňa lepšia voľba photoshop, aj vzhľadom na veľa dostupnej literatury, manualov, tutorialov a pod.
Honny (262)|29.10.2006 08:57
GIMP hold není tak intuitivní...
Frog (510)|29.10.2006 16:34
[QUOTE=Ritchie83]Není spíš problém ve špatném správci oken, který používáte? GIMP se mně ovládá výborně. Snad jedinou výhradu bych měl k dialogu ukládání souboru.
BTW Pokud píšete o subjektivním pocitu, nepište o něm tak, jako by se jednalo o objektivní skutečnost.[/QUOTE]

nechel som nikoho zavádzať, je fakt že niekomu vyhovuje iné prostredie programu, poprípade to neberie ako negativum. Ja som len vychádzal z mojich skuseností s photoshopom a s GIMPom.
paulmark (7)|31.1.2008 15:16
Používám photoshop a na rychlé nenáročné úpravy zoner. Podobně jednoduchché a uživatelsky příjemné prostředí má ve windows vistě fotogalerie, která nabízí možnost redukce č. očí, oříznutí, upravení barev, expozice. U složitých úprav vyhrává photoshop
SpeedFilip (213)|31.1.2008 17:18
Zoner neznasam , dobry je PhotoFiltre
dkas (193)|13.3.2008 14:26
A teď si každý sáhněte do svědomí, kdo máte ten Photoshop legálně ;) Já používám Zoner Photo Studio, někdy od verze 6, kdy je pravda že mi taky nepřirost k srdci, ale nakonec jsem si zvyknul a naučil se s ním a tak dále a tak dále. Na jednoduchý úpravy je super. A od tý doby, co mám zrcadlovku, tak ty fotky ani nepotřebuju moc upravovat :)
ivik13 (0)|18.9.2009 20:36
dobrý den.prosim o radu, jestli nevíte, kterým programem spojit dvě fotky v jednu. mam 2 totožné fotky, ale kazda je z jineho roku, udelali jsme po par letech znovu tutéž fotku na stejnem miste. a potreboval bych ty dve fotky dostat do jedne, tim stylem, ze by se obe zmensily a byly by v te jedne ...jedna nahoře a jedna dole, pro srovnani.pokud byste vedeli nekdo, budu velmi vdecny za radu. dekuji
Logout (4018)|18.9.2009 20:50
No to můžeš udělat třeba i ve wordu, že je dáš do rámečku pod sebe. Pokud z toho chceš udělat jeden grafickej soubor, tak libovolnej editor obrázku, z těch zadarmo třeba gimp, šlo by to asi i pomocí irfanview, nebo zkušební verzí photoshopu - těch možností je hromada.
ivik13 (0)|19.9.2009 13:27
diky, zkusim to:D
Liqid (410)|19.9.2009 15:19
nejlepsi zkusensoti s photophiltrem a zoner foto studio