reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pevné disky, optické mechaniky: VYPALOVANI FILMU NA DVD

Neregistrovaný (0)|8.10.2009 19:30
Jméno tazatele: LENCA1980

Znění dotazu:
CHTELA BYCH VEDET JESLI DE VYPALIT FILM NA DVD A PAK NA TEN SAMEJ DVD NAPALIT DALSI FILM A JESTLI TO DE JAKYM SPUSOBEM SE TO DELA DEKUJU

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
jrx (1880)|8.10.2009 19:39
Toto je možné pouze s DVD-RW (zkratka anglického rewritable - přepisovatelný), kdy po nahrání dat na dvd nosič je lze vymazat a nahrát data jiná :) Měla by to zvládnou většina vypalovacích programů, obyvykle se jedná o položku "vymazat přepisovatelný disk" nebo podobně.
kevin00 (10238)|8.10.2009 19:43
Teď je také otázka, jestli uživatelka má x DVD ripů např. v *.avi a chtěla by je vypalovat na DVD médium či má klasické DVD a chce pouze přepalovat (tak jak to popsal Jiri).
kanabis (254)|8.10.2009 19:45
A mají se ty filmy přehrávat v DVD přehrávači?

BTW: klávesnici zpravíte tím že zmáčknete tlačítko caps lock které je vlevo mezi shiftem a tabulátorem :)
StD (1963)|9.10.2009 08:12
[quote=Jiri@tncm;300630]Toto je možné pouze s DVD-RW (zkratka anglického rewritable - přepisovatelný), kdy po nahrání dat na dvd nosič je lze vymazat a nahrát data jiná :) Měla by to zvládnou většina vypalovacích programů, obyvykle se jedná o položku "vymazat přepisovatelný disk" nebo podobně.[/quote]

Jen bych doplnil o dvě věci: 1) Totéž jde provádět i s disky DVD-RAM; 2) Tazatelka by měla upřesnit, o co jí jde, zda o "datové" medium či o disk přehratelný standardně v DVD-playeru (se strukturou DVD-Video) a v jaké podobě jsou ty "filmy" (avi, mpg, ifo/vob?) teď.
kinikini (45)|9.10.2009 17:32
rozumím tomu tak, že uživatelka chce na DVD vypálit jeden film, později přidat druhý atd..při XVID/DIVX (tedy soubory s názvem *.avi) to samozřejmě není žádný problém v jakémkoliv programu pro vypalování (Nero, XP Burner...) - stačí začít vypalovat disk jako "multisession disc" s každým novým filmem tak k němu přídávat další session. dnešní stolní DVD přehrávače si s tímto bez problémů poradí (doma mám cca 2 roky starý LG a bez problémů).
druhá věc je, pokud uživatelka chce nahrát 2 filmy s DVD-Video strukturou na jedno DVD. zde jsou pak v zásadě 2 problémy: 1) 2 filmy s DVD-Video strukturou se nemusí na 1 DVD vejít; 2) tento formát prostě není na toto konstruován. sám jsem to ze zvědavosti před časem zkoušel a výsledky jsou rozporuplné. nahrával jsem přes NERO a oba filmy zároveň. výsledek - ze 2 DVD (na každém 2 filmy), bylo jedno bez problémů čitelné (oba filmy) v PC, ve stolním přehrávači pouze jeden film; druhé DVD - v PC i stolním přehrávači čitelný pouze jeden film. (podotýkám, že jsem nahrával v režimu DVD-ROM ISO a ne DVD-Video - v něm by to podle mě nešlo vůbec).
ICEBOSS (3435)|10.10.2009 09:55
jaky jsou zdrojovy soubory? Avicka? Image DVDcek?
StD (1963)|10.10.2009 15:51
[quote=ICEBOSS;301213]jaky jsou zdrojovy soubory? Avicka? Image DVDcek?[/quote]
To už jsem se ptal taky, ale tazatelka se evidentně zalekla a utekla... :notsure:stupid