reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s nestabilitou u Acer ASPIRE 7520G

Pekac09 (2)|10.10.2009 18:27
Dobrý den. Mám problém s nestabilitou notebooku Acer ASPIRE 7520G. Systém se tváří že je o.k. akorát při přehrávání videa (youtube a pod.) dojde asi po půl minutě k sekání obrazu ( připojením to není UPC 10M). Zjistil jsem následující teploty GPU - 70°C ( v klidu ), při přehrávání - 80°C. Teplota CPU 60°C v klidu a 80°C při přehrávání. Notebook je pravidelně čištěn a větrák je funkční ( teda jse slyšet jak zapíná a vypíná). Občas dochází i k samovolnému vypnutí PC. Je to problém hardwaru a nebo špatného nastavení počítače ( grafické karty). Acer ASPIRE 7520G; AMD Turion 64X2; nVidia GeForce 8400MG 256MB; RAM 3GB; Microsoft Vista Home Editon SP2.
Má někdo podobné problémy s tímto PC?
Za pomoc předem děkuji.
xmarek (1676)|10.10.2009 18:41
Kolega má podobnou konfiguraci a problém s přehříváním řeší chladicí podložkou. Každopádně to samovolné vypínání může mít souvislost s vysokými teplotami. Já jsem osobně s podobného důvodu jeden Acer reklamoval (bohužel bez úspěchu :cry).
Pekac09 (2)|10.10.2009 20:22
Dík. A nemohl by jste mi poradit jakou vhodnou podložku použít? Začal jsem to řešit knihou pod notebook , ale výsledek zatím nic moc. Když jsem se pokoušel kontaktovat servis Acer tak jsem taky moc neuspěl (jednání docela hrůzostrašné). Předtím jsem měl notebook Asus s horší konfigurací a běhal rozhodně lépe než Acer.
xmarek (1676)|10.10.2009 21:09
Kolega používá nějaký Zalman. Nevýhodou tohoto chladiče je, že nejsou větrací otvory přímo pod chladičem procesoru (alespoň u něj). Jinak říkal, že je spokojený.