Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 6 z 6

Téma: Připojení tiskárny HP na router DI-524UP

Nováček
    Registrace
    Oct 2009

Zdravím pánové a prosím o pomoc.
    Chci připojit tiskárny HP na printserver od routeru DI-524UP,když jsem připojoval tiskárny Canon,tak to bylo bez problému ale u HP se mi to nějak nedaří.Proto prosím o pomoc.
    Nejdřív dám ->přidat tiskárnu->přidat sítovou tiskárnu->přidat pomocí TCP/IP->zařízení TCP/IP,192.168.0.1(zjistil jsem si jaké IP má router)->pak jsou požadované dodatečné informace o portu,tak dám "vlastní a nastavení"->LPR zaskrtnu,dam nastaveni protokolu LPR na lp1+povolit počítaní bajtů protokolu LPR->dám další->načtu si ovladač z origo media v mechanice a dám dokončit.
    Tisková fronta se pak tváří,jako že vše vytiskla ale kde nic tu nic.
    Jedná se mi hlavně o tiskárnu HP 1020 která pod Vistou i XP funguje normálně,ale prostě na printserveru nefunguje i když v administraci routeru ji vidím ve statusu jako "printing" ale ani neťukne.
    Dále o tiskárnu HP 3325,kde když dám tisk tak se tiskárna tváří že tiskne,spolkne papír i tisková hlava se pohybuje a dělá že tiskne ale vyjede jen čistý papír.
    Doufám,že jsem Vám to vysvětlil docela podrobně a MOC prosím o radu.
    Předem díky za všechny rady.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

No, podle mě ta tiskárna bude fungovat jen tenhdy, pokud ji instalátor umí sám nalézt (tzn. dáš připojit síťovou tiskárnu a tam bude. Některý tiskárny prostě přes printserver běhat nechtěj a nepřinutíš je, i když se postavíš na hlavu. Nicméně nevylučuju, že nějakou podobnou magií, jakos dělal nejde některá z tiskáren přinutit k činnosti, rozhodně to ale neni spolehlivý.
    Ten postup's někde vyčet, nebo odkud ho máš?

Nováček
    Registrace
    Oct 2009

Ten postup mi kdysi poslali od technické podpory D-linku.Připojím tak většinu jiných tiskáren,ale ne od HP.
    Když dám připojit síťovou tiskárnu,tak nic nenajde.

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Ta HP 3325 je GDI tiskárna. Ty velmi často na printserverech nejedou - i ten dlink to u sebe píše, že takový neee. Takže se obávám, že to asi opravdu nejde rozchodit.
    A neni divný, že canony šly, zatímco HP ne - u GDI tiskáren jejich schopnost běžet na printserveru závisí na tom, jak maj udělaný drivery, a ty sou většinou stejný pro celý rodiny tiskáren. Navíc HP drivery co mam zkušenosti nic moc.

Starousedlík SHW Avatar uživatele dzandra
    Registrace
    Dec 2006

Prosím smazat příspěvěk, nějak jsem se překlepl.

Jinak než to zmizne. HP mi poslední dobou v síti blbne. Mám jich v sítí asi 45 a některé mrchy si sami občas vypnou pevnou ip a zapnou se z dhcp a ještě si změní název tiskárny jako název domény, dělá mi to řada 2035.
    Naposledy upraveno uživatelem dzandra: 12-10-2009 v 13:34

Nováček
    Registrace
    Oct 2009

Hmm...Tak se mi podařilo rozchodit tiskárnu HP 1020 o kterou mi hlavně šlo.
    Vždy když jsem nainstaloval tiskárnu postupem,který je uvedený výše tak mi to netisklo,tak jsem vždy pro jistotu i restartoval PC a stále nic.Nejelo to,tak jsem pokaždé odebral tiskárnu ze systému.
    Ale po X-tý pokus jsem jednou místo restartu dal vypnout a ejhle,tiskárna začala tisknout.To samé jsem udělal na druhém PC a taky najela dobře.Vše jsem měl nastavené jako už kolikrát předtím.
    Tak nevím,jestli je rozdíl mezi vypnutím a restartováním,ale mě to hodně pomohlo.
    Všem děkuji za pomoc a ochotu.
    VYŘEŠENO.

EDIT: posílám obrazového průvodce nastavení printserveru přímo z technické podpory D-linku,
    Ale HP tiskáren musí být nastaven protokol RAW a ne LPR.
    Připojené soubory Připojené soubory

Podobná témata

1. Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 29-06-2011, 22:40
  2. wi-fi připojení tiskárny
    Od eurosoudruh v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 27-07-2010, 22:19
  3. Router "D-Link DI-524UP" - zkušenosti
    Od LuSil v sekci Sítě
    Reakcí: 2