reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Připojení tiskárny HP na router DI-524UP

Pecco (32)|10.10.2009 19:53
Zdravím pánové a prosím o pomoc.
Chci připojit tiskárny HP na printserver od routeru DI-524UP,když jsem připojoval tiskárny Canon,tak to bylo bez problému ale u HP se mi to nějak nedaří.Proto prosím o pomoc.
Nejdřív dám ->přidat tiskárnu->přidat sítovou tiskárnu->přidat pomocí TCP/IP->zařízení TCP/IP,192.168.0.1(zjistil jsem si jaké IP má router)->pak jsou požadované dodatečné informace o portu,tak dám "vlastní a nastavení"->LPR zaskrtnu,dam nastaveni protokolu LPR na lp1+povolit počítaní bajtů protokolu LPR->dám další->načtu si ovladač z origo media v mechanice a dám dokončit.
Tisková fronta se pak tváří,jako že vše vytiskla ale kde nic tu nic.
Jedná se mi hlavně o tiskárnu HP 1020 která pod Vistou i XP funguje normálně,ale prostě na printserveru nefunguje i když v administraci routeru ji vidím ve statusu jako "printing" ale ani neťukne.
Dále o tiskárnu HP 3325,kde když dám tisk tak se tiskárna tváří že tiskne,spolkne papír i tisková hlava se pohybuje a dělá že tiskne ale vyjede jen čistý papír.
Doufám,že jsem Vám to vysvětlil docela podrobně a MOC prosím o radu.
Předem díky za všechny rady.
Logout (4018)|10.10.2009 20:24
No, podle mě ta tiskárna bude fungovat jen tenhdy, pokud ji instalátor umí sám nalézt (tzn. dáš připojit síťovou tiskárnu a tam bude. Některý tiskárny prostě přes printserver běhat nechtěj a nepřinutíš je, i když se postavíš na hlavu. Nicméně nevylučuju, že nějakou podobnou magií, jakos dělal nejde některá z tiskáren přinutit k činnosti, rozhodně to ale neni spolehlivý.
Ten postup's někde vyčet, nebo odkud ho máš?
Pecco (32)|10.10.2009 20:43
Ten postup mi kdysi poslali od technické podpory D-linku.Připojím tak většinu jiných tiskáren,ale ne od HP.
Když dám připojit síťovou tiskárnu,tak nic nenajde.
Logout (4018)|10.10.2009 23:05
Ta HP 3325 je GDI tiskárna. Ty velmi často na printserverech nejedou - i ten dlink to u sebe píše, že takový neee. Takže se obávám, že to asi opravdu nejde rozchodit.
A neni divný, že canony šly, zatímco HP ne - u GDI tiskáren jejich schopnost běžet na printserveru závisí na tom, jak maj udělaný drivery, a ty sou většinou stejný pro celý rodiny tiskáren. Navíc HP drivery co mam zkušenosti nic moc.
dzandra (1368)|12.10.2009 13:28
Prosím smazat příspěvěk, nějak jsem se překlepl.

Jinak než to zmizne. HP mi poslední dobou v síti blbne. Mám jich v sítí asi 45 a některé mrchy si sami občas vypnou pevnou ip a zapnou se z dhcp a ještě si změní název tiskárny jako název domény, dělá mi to řada 2035.
Pecco (32)|12.10.2009 21:02
Hmm...Tak se mi podařilo rozchodit tiskárnu HP 1020 o kterou mi hlavně šlo.
Vždy když jsem nainstaloval tiskárnu postupem,který je uvedený výše tak mi to netisklo,tak jsem vždy pro jistotu i restartoval PC a stále nic.Nejelo to,tak jsem pokaždé odebral tiskárnu ze systému.
Ale po X-tý pokus jsem jednou místo restartu dal vypnout a ejhle,tiskárna začala tisknout.To samé jsem udělal na druhém PC a taky najela dobře.Vše jsem měl nastavené jako už kolikrát předtím.
Tak nevím,jestli je rozdíl mezi vypnutím a restartováním,ale mě to hodně pomohlo.
Všem děkuji za pomoc a ochotu.
VYŘEŠENO.

EDIT: posílám obrazového průvodce nastavení printserveru přímo z technické podpory D-linku,
Ale HP tiskáren musí být nastaven protokol RAW a ne LPR.