Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 5 z 5

Téma: Grafická karta?

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

Dobrý den,

budu si kupovat nový ntb a váhám mezi
    http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=64356
    a
    http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=68034

Podle mého názoru se jedná o téměř stejné stroje, které se liší velikostí (ta pro mě není až tak zásadní) a právě grafickou kartou.

Chci se proto zeptat jak velký rozdíl pocítí uživatel mezi nVidia Quadro FX 2700M a 770M. Hry na počítači nehraju, živím se rendry, vizualizacemi a grafikou.

Předem všem moc děkuji za odpověď, snad je příspevek srozumitelný.

Hezký den

JM
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

Díky, tyto stránky znám, nicméně se přiznám, že tomu beztak moc nerozumím. Cenový rozdíl mezi ntb je cca 3000 Kc, takže se tomu dá rozumět tak, že jde o rozdíl kvality grafické karty (+ samozřejmě větší displej a numerická klávesnice u 17). Navíc hodnocení karet na zmiňované stránce se podle mě spíše týká jejich výkonu v hrách (nebo tak jsem to pochopila jako laik), mě jde spíš o programy jako Photoshop, Corel, 3dsmax nebo Rhino.
    Díky.
    Naposledy upraveno uživatelem jainina: 12-10-2009 v 09:32

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

NVIDIA Quadro FX 2700M je výkonnější, jak ve hrách tak třeba v tom 3dsmax, prostě kdekoli v 3D. Jestli ten rozdíl poznáš to říct nemůžu, když nevím co děláš. Ale jestli nevadí ta větší velikost, vzal bych 17" model. 15,4" displej s rozlišením 1680 x 1050 už je hodně titěrné. Jestli ale počítáš s externím monitorem, tak tenhle argument padá.

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

Díky, externí monitor velikosti 24 palčáků už právě mám, takže na ntb pracuju maximálně na cestách. Rozdíl tří tisíc není tak dramatický, ale jen jsem prostě chtěla vědět jestli to není zbytečné když je vpodstatě rozdíl jen v grafice, jejíž paměť je u obou karet shodně 512MB.

Podobná témata

1. grafická karta
    Od Arasis v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 27-07-2010, 22:47
  2. Radeony: Graficka karta do AGP
    Od Heevy v sekci Grafické karty
    Reakcí: 19
    Poslední příspěvek: 09-01-2007, 21:22