reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pameti pro Gigabyte C51-MCP51

lastsaves (98)|22.1.2007 20:07
Poprosil me kamarad, jestli bych mu nepomohl vybrat pameti pro upgrade jeho pocitace. Bohuzel k nemu nema zadnou dokumentaci.
Zjistil jsem, ze ma desku Gigabyte C51-MCP51, ale nikde k ni nemuzu stahnout manual. Nevite nekdo jake do ni pameti?
Diky moc.
boboco (1987)|27.1.2007 21:32
[quote=lastsaves]Poprosil me kamarad, jestli bych mu nepomohl vybrat pameti pro upgrade jeho pocitace. Bohuzel k nemu nema zadnou dokumentaci.
Zjistil jsem, ze ma desku Gigabyte C51-MCP51, ale nikde k ni nemuzu stahnout manual. Nevite nekdo jake do ni pameti?
Diky moc.[/quote]

Domnívám se, že tohle nebude název desky. MCP51 je označení pro Southbridge nForce 430 (dle informací z internetu). Snad se nepletu, ale myslím si, že bude mít desku s integrovanou grafikou GeForce 61x0 a buďto socket 754/939 (klasické DDR PC3200 paměti) nebo AM2 (DDRII paměti). Myslím, že budeš mít nejjednodušší, když se do toho jeho PC podíváš, vyndáš RAMku a podle toho poznáš, zda se jedná o DDR či DDRII a zjistíš nejspíš i frekvenci. Nejlepší by bylo sehnat paměť se stejnou frekvencí a latencemi, pokud by se dala koupit i od stejného výrobce, bylo by to nejlepší:)
wizaard (913)|27.1.2007 23:58
[QUOTE=lastsaves]Poprosil me kamarad, jestli bych mu nepomohl vybrat pameti pro upgrade jeho pocitace. Bohuzel k nemu nema zadnou dokumentaci.
Zjistil jsem, ze ma desku Gigabyte C51-MCP51, ale nikde k ni nemuzu stahnout manual. Nevite nekdo jake do ni pameti?
Diky moc.[/QUOTE]
Je si ten Tvůj kamarád ovšem jist, že se jedná o desku Gigabyte? Vážně by bylo (jak už psal boboco) lepší se na desku do PC podívat, protože model C51-MCP51 vyrábí (i) Biostar. Na internetu jsem o desce Gigabyte C51-MCP51 taky nějakou zvěst našel, ale buď se jedná o velmi okrajově vyráběný (a později i přeznačený) typ, nebo nevím ;).

Pravděpodobně je ale správný název desky Gigabyte GA-K8N51GMF-9 (je to micro ATX deska, socket 939, paměti samozřejmě DDR400, čipset nForce 430 s GeForce 6100; velmi pravděpodobné je, že to je obdoba GA-K8NE-9 pouze s jiným čipsetem).

Měla by vypadat takhle:
lastsaves (98)|2.2.2007 17:29
Zdravim,
diky za obe odpovedi.
Abych rekl pravdu, tak kamarad samozrejme nevi, jestli ma Gigabyte nebo Biostar.
C51-MCP51 mu vyplyvla tusim Sandra a ja se domnival, ze to bude Gigabyte.
Asi bude opravdu nejlepsi vlizt dovnitr a presvedcit se, cemuz jsem se chtel vyhnout, protoze to k nemu nemam zrovna nejbliz... Holt se neda nic delat...
Jeste jednou diky obema.