reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

někdy síť jede, někdy ne

HeLiX535 (33)|12.10.2009 20:20
Zdravím,
chtěl bych se zeptat, proč někdy jede síť mezi PC a NTB a někdy ne. Mám je připojený přes router. Někdy se v pohodě dostanu na svůj profil v NTB, ale někdy mi to na ten noťas ani nepřipojí.
A taky nevím, proč se mi nejde přihlásit na domácí skupinu. Mám W7, stejnou verzi na obou, ale prostě to nejde.
Díky za rady
Dojigiri (1629)|12.10.2009 22:50
Tipoval bych, že v případech kdy to nejde nefunguje DNS (to se mi občas na mým pc stává). Až to zase někdy nepůjde, zkus na počítači, na kterej se nejde dostat (na nb) zadat do command line ipconfig a zjistit adresu, a pak na počítači, ze kterýho se na něj připojuješ a ze kterýho to nejde, zadat nejdřív "ping jmeno" kde jmeno je nazev nb (např. mujnb - bez lomítek jenom jméno tak jak je pojmenovanej počítač), což nejspíš nepůjde, a pak zadat "ping xxx.xxx.xxx.xxx" kde xxx.. je IP adresa toho pc, kterou jsi zjistil předtím (pokud to nepůjde ani přes ip tak bude chyba ještě jinde).

Případně se zkusit připojit do profilu přímo přes ip adresu a ne přes jméno, jestli to půjde.

Pokud to bude tenhle případ (tj. přes ip to půjde a přes jméno ne), tak těžko přesně říct, jak to vyřešit, protože DNS takhle občas ve Windows blbne (může to být nesprávnou spoluprací routeru a Windows apod.) - spraví se to většinou buď restartem počítače, anebo opravou spojení, případně restartem služby DNS (aby se vyčistila cache DNS a načetly se nový informace o okolních počítačích).
HeLiX535 (33)|13.10.2009 16:04
a jak se mám připojit na tu ip adresu? já, když dám síť, tak mi to ten noťas ukáže, ale nemůže ho otevřít. Tak kam mám zadat tu IP?
Dojigiri (1629)|13.10.2009 18:11
Třeba v exploreru do adresního řádku místo "\\mujpc" zadáš "\\192.168.1.1" (tj. tu ip adresu místo jména)
HeLiX535 (33)|13.10.2009 19:03
jojo, díky :)