reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problem s USB2

Kipo (9)|12.10.2009 23:27
Prosim o radu uz neviem, kde moze byt chyba. Ked zapojim hociake zariadenie (tlaciaren,usb kluce mam 2 rozne, gamepad, a ine) do USB "vsetkych "6+4 portov to pise" tak mi stale vyhodi takuto tabulku


Strasne pomali to kopiruje. Predtym to islo ok a rychlo. Zhorel mi stary zdroj a dal som novy a fungovalo to normalne, asi 3 dni spet to nejde, iba ako pomale USB1. Mam XP SP3, dosku Asus P5B Deluxe, bios som flashol najnovsi, aj default nastavenia skusal.
Nevie niekto poradit co moze byt chyba ? :( surne to potrebujem spojazdnit, tak prosim o pomoc
xxviktor (406)|13.10.2009 00:42
A ostatní porty jedou normálně nebo jsou taky pomalé. Ten zdroj sebou mohl vzít South Bridge.
trodas (1753)|13.10.2009 01:18
Ohledne USB a rychlosti jsem na MSFN foru cetl, ze "cim starsi drivery, tim rychlejsi". A ze ty nove jsou uz uplne pokazene... Mozna zkusit se vratit k SP1.1a nebo SP2, alespon? Pokud by byl odpaleny SouthBridge, pak by pocitac nefungoval a ne jen USBcka kopirovaly pomalu...

Na druhou stranu nekvalitni a poddimenzovany zdroj ve vetsine pripadu sebou "neco vezme" a to neco muzou byt klidne regulacni obvody a kondiky pouzite pro USB porty = jediny mod ve kterem je PC schopno ty porty jest provozovat je USB 1.1 ...
Snad to neni tento pripad.

1) zkusil bych odebrat porty z PC - odinstalovat ve Windows + restart = nainstaluji se znovu, snad jako USB 2.0

2) pokud nepomuze to, tak reinstall Windows na SP2 nebo SP1.0a

3) pokud nepomuze ani SP 1.0a, pak novou zakladni desku, protoze diagnostika a oprava by stala velmi prevdepodobne vic nez nova deska a bylo by to s nejistou zarukou do budoucna - odpalenz zdroj vetsinou znacne az fatalne poskodi kondiky na desce ci desku samotnou...
Kipo (9)|13.10.2009 07:35
Vsetky porty v predu aj v zadu hlasia to iste. Nechce sa mi verit zeby odisli uplne vsetky USB porty. Zvlastne je ze som chvilku bezal na kamosom zdroji ked moj odpalilo a vsetko bolo OK. Kupil som zdroj a nahodil svoj a odvtedy to vkuse vypisuje, tak som pozical zase kamosov zdroj a prehodil, no stale to uz vypisuje tu tabulku.

trodas to:
1. uz som skusil a windows si nasiel tie iste ovadace
2. mal som v pc len XP SP3 a Windows 7, neviem ci sa da odstranit SP3 a nahodit len SP2 alebo 1
3. uz nad novou uvazujem fakt, lenze neviem aku (nemam vobec prehlad co je teraz naj. v obchodoch), a rozmyslam ci uz aj novy procesor alebo nechat tento stary a len dosku novu
EditorPO (2819)|13.10.2009 08:59
Nabootuj nejaku live distro Linuxu, alebo z [FONT=Verdana] Hiren's BootCD[/FONT] spusti MiniXP a tam vyskusaj porty.
Dojigiri (1629)|13.10.2009 09:29
[quote=Kipo;302166]mal som v pc len XP SP3 a Windows 7[/quote]

A nejde to v obou anebo jenom v XP? Mně už se konkrétně taky stalo, že když jsem nainstaloval XP s integrovaným SP3, tak jsem později zjistil, že mi nefungujou USB2 ale jenom v pomalejším režimu (ovšem jsem USB2 Enhanced řadič vůbec neviděl v seznamu zařízení, a to ani s chybějícíma ovladačema anebo skrytý). Přitom předtím když jsem tam měl SP2 jsem si jistej že mi šly (a teď tam mam Ubuntu a jdou mi taky).
Kipo (9)|13.10.2009 16:40
EditorPO nahodil som liveXP a skusil USB a je to uplne to iste ako predtym. Ta ista tabulka co som pisal na vrchu

Dojigiri robi to v oboch systemoch rovnako. Neviem ako nahodit SP2 ked uz mam priamo na instalacke XP zo SP3..
johny__g (6387)|13.10.2009 17:47
Jestli to nejde ani v live systému (osobně bych ale zkusil i ten linux), tak by ještě mohl pomoct reset biosu a pak už asi nic.
Dojigiri (1629)|13.10.2009 17:55
Tak tak, když to nejde v žádným systému tak to bude záležitost asi něčeho jinýho. Btw. doufám že máš povolenej řadič USB2 v Biosu, a nastavenej na Hi-Speed (rozdíl mezi Full Speed, což je paradoxně pomalá rychlost USB2 (plná rychlost USB 1.1), a Hi-Speed, což je plná rychlost USB2, je trochu matoucí).
Kipo (9)|13.10.2009 18:40
Je tam nastavene takto:
Bios-Advanced - USB Configuration

USB Function - Enabled
USB WIFI/USB 9,10 - Enabled
Legaci USB Support - Auto
Port 64/60 Emulation - Disabled
USB 2.0 Controller Mode - HiSpeed
Bios EHCI Hand-Off - Enabled

Nejde ani jeden port usb normalne na 2.0 ako predtym. Zeby odisli naraz aj predne aj zadne usb porty ???
johny__g (6387)|13.10.2009 19:15
[quote=Kipo;302372]
Nejde ani jeden port usb normalne na 2.0 ako predtym. Zeby odisli naraz aj predne aj zadne usb porty ???[/quote]

No jedná se pořád o stejný řadič, to že máš vyvedené některé porty na předek case a jiné jsou vzadu nic neznamená, ovládá je stejný čip (SB).
Kipo (9)|14.10.2009 21:34
Nasiel som,ze doska ma 36mesiacov zaruku tak dneska som ju dal na reklamaciu.. Tak uvidim ci to opravia,alebo poslu taku istu dosku (co pochybujem,sa uz nevyraba,nikde som ju uz na predaj v obchodoch nenasiel) alebo mi ponuknu inu v tej cene (co by som bol rad :))