reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Paměť

karamazin (22)|13.10.2009 09:38
Zdá se mi, že mi něco příliš zatěžuje paměť počítače. Pokud se podívám do správce úloh systému Windows, tak mám využitou paměť okolo 35 procent, aniž bych měl něco v počítači spuštěno. Poradí mi někdo, co s tím?
johny__g (6387)|13.10.2009 10:08
Neporadí. Musíš nám říct víc informací. Třeba jaký OS máš, kolik paměti máš a nejlíp sem hodit screenshot ze správce úloh. IMHO ale to bude v pořádku.
grafnev (69)|13.10.2009 10:28
Pokud budu mit kristalovou kouli a predpokladat, ze mas windows xp a tu pamet ti zere system, tak je to ok. Windows si proste na zacatku sezerou nejake procento pameti (asi kdyby nahodou) a kdyz je potreba, tak ji zase rychle uvolnej. Cim vic pameti mas tim vic si ji takto seberou, ale neobsadej :).
Dojigiri (1629)|13.10.2009 10:39
Vista to dělá taky, a to ještě ve výrazně větším měřítku (pokud má dost volný paměti, "přednačítá" do ní aplikace - superfetch). Což je podle mě v podstatě OK, protože paměť je od toho, aby se používala (pokud už je aplikace v paměti, při jejím spuštění se nemusí načítat z disku; a pokud je paměť potřeba pro jinou aplikaci, není potřeba přednačtenou aplikaci swapovat a stačí jednoduše a rychle paměť uvolnit) a ne aby byla pořád "volná" a "nic v ní nebylo".
Fezo (66)|14.10.2009 14:42
Presne tak.Je to v pohode.Ja mám Vistu,4GB RAM a využitie pri spustenom Win a nejaký ten firefox a MP3 mám cca. 1,5GB a všetko ide ako má...