reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problematika SPAMu dotazník

dysan (5)|13.10.2009 17:20
Dobrý den,
jmenuji se Marek Kaluža a jsem studentem Vysoké školy hotelové v Praze, obor Marketingové komunikace ve službách. Provádím marketingový průzkum týkající se problematiky SPAMu ve firmách. Výsledky budou sloužit jako podklad k mé bakalářské práci.
Anketa je zcela anonymní.

anketu naleznete na tomto odkazu:
http://marek.email.sweb.cz//Dotazn%C3%ADk.doc

všem co se anketý zůčasní moc děkuji. Data poslouží k dobré věci. Výsledky prosím posilejte na mou e-mailovou adresu
[email]marek.email@seznam.cz[/email]
Dotazník vypňujte přímo ve Wordu (např.k vaší odpovědi udělejte křížek) děkuji. S pozdravem Marek Kaluža
johny__g (6387)|13.10.2009 17:37
Obávám se že na posílání nějakýho dotazníku emailem se ti 99 % lidí vykašle. Musíš vytvořit webovou stránku a na ní nějaký klikací formulář. BTW, ty otázky, jak obsahem tak rozsahem, se mi pro úroveň bakalářky zdají poněkud nedostatečné. Ale možná jen sbíráš emailové adresy, na které pak budeš posílat spam? :notsure
dysan (5)|14.10.2009 13:20
[quote=johny__g;302333]Obávám se že na posílání nějakýho dotazníku emailem se ti 99 % lidí vykašle. Musíš vytvořit webovou stránku a na ní nějaký klikací formulář. BTW, ty otázky, jak obsahem tak rozsahem, se mi pro úroveň bakalářky zdají poněkud nedostatečné. Ale možná jen sbíráš emailové adresy, na které pak budeš posílat spam? :notsure[/quote]

Zatím jsem obdržel asi 15 odpovědí, takže touto cestou to celkem funguje. Jistě webová aplikace by byla mnohem snažší jak odpovědi získat, bohužel ji vytvořit neumím. Pro ty zvás, kteří se obávají, že adresy zneužiji pro rozesílání spamu, tak mi mohou odpovědi posílat tady na foru do soukromých zpráv. A co se týče obsahu a rozsahu dotazníku je koncipován pro široké spektrum respondentů, proto jsou otázky tak jednoduché a srozumitelné. Proto prosím čtenáře tohoto fora, aby neváhali a ankety se zůčasnili. Pro dosažení relevantních informací potřebuji nejméně 200 respondentu. Děkuji a teším se na vaše odpovědi. s pozdravem Marek
Logout (4018)|14.10.2009 14:04
Tak zkus chvíli hledat - na netu je spousta možností, jak ji vytvořit klkánim, např. to nabízí tušim google...

Jinak takovejdle dotazník je naprosto k ničemu, pokud neznáš profil respondentů. Výsledek výzkumu bude naprosto odlišnej, pokud ho zadáš tady na specializovanym fóru. nebo pokud bys ho zadal např. v domově důchodců. Takže získáš sice soubor 200 dat, ale naprosto z něj nebudeš moct nic vyvodit (teda budeš moct, ale budou to s největší pravděpodobností nesmysly).
astec (1823)|14.10.2009 14:41
Potřebuje to do školy....
Logout (4018)|14.10.2009 14:49
astec: Jestli to je na mě, tak vim, že to potřebuje do školy. Ale do bakalářský práce, a ta by už nějakou úroveň mít měla...
Já vim, sem asi zlej, ale když občas vidim, jakou úroveň maj i diplomový práce, tak si řikam, kam to školství de.
Třeba zrovna nedávno jsem našel diplomovou práci, jejíž hlavním obsahem bylo vysvětlení jednoduchoučký webový aplikace - jedna tabulka, tři webový stránky. Drtivá část textu zabralo řádku po řádce vysvětlování, co znamená na html/php stránce kterej tag.
Autor se zcela vážně rozlýval v diplomce nad tím, k čemu slouží v HTML tag a že práce s obrázkama je už obtížnější část HTML, tak že tomu se tam věnovat nebude. A to prosím nebyl didaktický tutoriál HTML, ale vážně myšlená diplomová práce typu softwarové dílo.
Takže ano, asi tu práci obhájí, ale otázka je, jestli ji chce udělat aspoň trochu dobře... Už jen proto (když se nebude stydět sám před sebou), že si pak si třeba tu jeho práci někdo při pohovoru o zaměstnání vytáhne....
astec (1823)|14.10.2009 15:01
[quote=Logout;302634]astec: Jestli to je na mě, tak vim, že to potřebuje do školy. Ale do bakalářský práce, a ta by už nějakou úroveň mít měla...
Já vim, sem asi zlej, ale když občas vidim, jakou úroveň maj i diplomový práce, tak si řikam, kam to školství de.
Třeba zrovna nedávno jsem našel diplomovou práci, jejíž hlavním obsahem bylo vysvětlení jednoduchoučký webový aplikace - jedna tabulka, tři webový stránky. Drtivá část textu zabralo řádku po řádce vysvětlování, co znamená na html/php stránce kterej tag.
Autor se zcela vážně rozlýval v diplomce nad tím, k čemu slouží v HTML tag a že práce s obrázkama je už obtížnější část HTML, tak že tomu se tam věnovat nebude. A to prosím nebyl didaktický tutoriál HTML, ale vážně myšlená diplomová práce typu softwarové dílo.
Takže ano, asi tu práci obhájí, ale otázka je, jestli ji chce udělat aspoň trochu dobře... Už jen proto (když se nebude stydět sám před sebou), že si pak si třeba tu jeho práci někdo při pohovoru o zaměstnání vytáhne....[/quote]

No právě na to reaguji. Když vydím ty bakalářky, seminárky, atd. Tak si jen rikam jestli je to opravdu nutné, aby toto psalo. Ztracená energie. Pokud se tazatel zde dotazuje takto, tak je to zcela jistě i věc toho, kdo na práci dohlíží, že mu neřekne, udělejte si reprezintativní vzorek s vypovídající hodnotou. Nebo druhá možnost, nějak se to napíše, hlavně že mohu doložit vytištěné dotazníky. Ale to jsem také zlý
dysan (5)|15.10.2009 09:16
[quote=astec;302640]No právě na to reaguji. Když vydím ty bakalářky, seminárky, atd. Tak si jen rikam jestli je to opravdu nutné, aby toto psalo. Ztracená energie. Pokud se tazatel zde dotazuje takto, tak je to zcela jistě i věc toho, kdo na práci dohlíží, že mu neřekne, udělejte si reprezintativní vzorek s vypovídající hodnotou. Nebo druhá možnost, nějak se to napíše, hlavně že mohu doložit vytištěné dotazníky. Ale to jsem také zlý[/quote]


Tohle forum jsem použil právě z důvodu, že ho navštěvují ,,odbnorníci :) '' jak vidím, ale zároveň jsou ho rozšířil i v různých firmách, školách a chystám se i do domova důchodců aby dotazník zasáhl co nějvětší věkovou, vzdělanou či nevzdělanou skupinu lidí. Nestuduji žádnou matematicko-fizikalně-iformativní školu, kde by bylo za potřebí problematiku SPAMu rozebírat to nejmenší detailu. A končím, vidím, že to nemá smysl na tomhle foru, ještě že jinde jsou lidé víc ochotnější.
johny__g (6387)|15.10.2009 09:43
[OT]
[quote=dysan;302920]...Nestuduji žádnou matematicko-fizikalně-iformativní školu...[/quote]

A jak se tak dívám, ani český jazyk nebude hlavním zaměřením .... :D[OT]
mech13 (5526)|15.10.2009 10:44
[quote=dysan;302920]A končím, vidím, že to nemá smysl na tomhle foru, ještě že jinde jsou lidé víc ochotnější.[/quote]

Pokud preferujes "pouhe" odpovedi pred radami... Ostatni se te snazili popostrcit spravnym smerem a byly prirozene neduverivi, coz jim nelze mit za zle. Ja uz mel dotaznik vyplneny a kdyz jsem ho mel posilat jsem si to rozmyslel...

[OT]
[quote="Logout"]Třeba zrovna nedávno jsem našel diplomovou práci, jejíž hlavním obsahem bylo vysvětlení jednoduchoučký webový aplikace - jedna tabulka, tři webový stránky. [/quote]
Kde to bylo? Tam bych se svym sotva obhajenym redakcnim systemem mohl dat rovnou PhD:D
[/OT]
trodas (1753)|15.10.2009 11:32
[OT]
Kdzy studujes na te "spravne skole" u tech "spravnych lidi" tak se nemusis s diplomkou ani namahat :) Skola ji pak "ztrati" a ty ji "pod posteli" jiz take nenajdes :p Viz:
http://vebr.blog.idnes.cz/c/105659/Plzensky-masakr-prava-a-statu.html
[/OT]
Logout (4018)|15.10.2009 12:51
dysan:
Fór je ale v tom, že při zpracování dotazníků nebudeš vědět, kdo vyplnil kterej dotazník.
Navíc tím, že dotazníkly rozhodíš, tak tim rozhodně nezajistíš statisticky vyrovnanej vzorek.
Navíc ten dotazník je (omlouvám se, že to musím tak říct) dosti diletantsky udělanej, když pominu, že v něm schází jakákoli možnost korelovat odpovědi s profilem tazatele, tak by mě např. zajímalo, jak se dá firewallem bránit proti spamu, otázka deset snad neni myšlená vážně (je to snad bakalářská práce a ne humoristickej magazín????), otázka devět je tak vágně položená, že nemá smysl a mohl bych pokračovat.

[quote]
Nestuduji žádnou matematicko-fizikalně-iformativní školu, kde by bylo za potřebí problematiku SPAMu rozebírat to nejmenší detailu.
[/quote]
A co má teda ta Tvoje práce do detailu rozebírat? O co v té práci teda jde?
btw. Takovýdle dotazníky, jeslti mají mít smysl, tak se dělaj proto, aby potvrdili či vyvrátili nějakou hypotézu(zy). Moh bych vědět, jaký hypotézy to jsou?
(abys to neviděl jako marnou práci, slíbim Ti, že když se dobereme výsledku, tak
Ti ten dotazník vyplnim)...


mech: Ta práce je tady:
http://is.muni.cz/th/177821/ff_m/databaze_prvotisku.pdf?lang=en
Teda první půlka je vyplněná populárně naučnou historí knihovny, pro kterou to dělal (jelikož na to téma vyšla knížka, na kterou se zhusta odkazuje, tak je evidentní, že nejde o jeho výzkum, ale o "vatu" :-(). A druhá půlka je pak to pravý maso....

Nejlepší na tom je, že jsem dělal bakalářku na trochu podobný téma, takže z tohodle
fakt nemůžu....
rs (104)|16.10.2009 14:08
Logout: Bereš to trochu hopem předsedo. ;) Teda archivnictví a programování moc nerozumím. Schválně jsem si ale přečetl úvod, závěr a seznam literatury. Z toho jsem pochopil, že ten člověk se přímo podílel na "nálezu" několika desítek prvotisků. A při této práci narazil na nedostatky předchozího softwaru a pokusil se je odstranit. Tím chci říct, že něco z jeho práce je i v té omáčce. (Jeho "publikace" jsou snadno dohledatelné na síti.)

Odbornou úroveň práce ale samozřejmě hodnotit nemůžu.
Logout (4018)|16.10.2009 15:02
No
- seznam literatury snese všechno. Za to se titul nedává.
- to, že prošel celej inventář, zkontroloval, co v něm je a našel neevidované prvotisky je zajisté chvályhodný počin. Otázka je, jestli je to věc, za kterou by se měli dávat vysokoškolské diplomy. Myslim, že bych to zvládnul taky i bez čtyřletýho studia knihovnictví. (Pokud bych je uměl identifikovat - ale o tom dál).
- Já nezpochybňuju to, že je pravděpodobně velmi schopnej knihovník. Všechna čest. Proč ale pak u všech kakraholtů :-) píše práci na téma, kterýmu evidentně opravdu nerozumí a eště to drze v práci přiznává.
[quote]...po absolvování jednosemestrálního kurzu při studiu vědeckých informací a knihovnictví, jsem se rozhodl navrhnout databázi....[/quote]
To se jako dává vysokoškolskej diplom za absolovenci semestrálního kursu???

Kdyby napsal diplomku na téma prvotisky, jejich význam, způsob katalogizace, identifikace, anotace nebo co já vim (knihovník nejsem) -- koneckonců v práci zmiňuje obtíže, které při identifikaci prvotisků nastávají -- a v závěru zmínil, že pro potřebu knihovny udělal takovou a takovou jednoduchou aplikaci, nebudu mít proti jeho diplomce nic. Naopak by to byla asi hodně dobrá diplomka, protože by za ní stál kus (doufám) dobře odvedený práce. To by ale ta diplomka musela vypadat jinak, jak zadáním (názvem), tak i zpracováním.

Takhle ale stvořil diplomku, která má své hlavní téma zpracované na úrovni, za kterou by nedostal na naší škole ani zápočet za semestrální kurs a myslím, že by to neprošlo snad ani jako maturitní práce z informatiky. To se Ti zdá normální?

Pak evidentně aby to nebylo tak bijící do očí a trochu diplomku, tak k diplomce přilepil historii knihovny, což je naprosto mimo zadání práce - spíš to působí jako dvě nezávislé práce nalepené k sobě.

Ono to neni až tak jeho chyba - ten, kdo by si zasloužil vyhazov je jeho školitel, a následně i oponent a komise, u který to obhajoval. Ty sou od toho, aby takovádle práce neprošla.
mech13 (5526)|16.10.2009 15:37
vidim to podobne jako logout... pokud by odmazal druhou polovinu a prejmenoval praci, tak to je docela vpohode, ale to ze je do pulky prace vyblity zdrojak tri stranek a mezi nim obcas dve vety co tim zrovna basnik chtel rici je zverstco. to melo byt napsano jako komentare ve zdrojacich pripadne jako programova/uzivatelska dokumentace. primo v praci maji byt zmineny maximalne nazvy souboru/php funkci a popis co v nich je, pripadne slozite/nestandartni postupy mohou byt rozebrany i s kratkou ukazkou kodu.

jeste to tak mohl udelat v nejakym sikovnym wysiwyg editoru, ktery by mu vygeneroval petinasobek kodu:stupid

pokud mu ale vedouci prace nic nerekl a ani oponentovi to nevadilo, tak to spis ukazuje na neschopnost techto lidi nez autora prace... ziskat titul takovym snadnym zbusobem... slozitost te aplikace je mensi nez vetsina projektu co jsme kdy na FIT meli (kdyz nepocitam ty prvni polovinu prvniho semestru)
rs (104)|17.10.2009 09:32
Takže, já skutečně myslím, že ten člověk je jenom trochu pokročilejší knihovník. Taky studoval fildu, že. Když jsem zmínil seznam literatury, tak to bylo proto, že v tom seznamu byly odkazy na jeho vlastní práci. Já rozhodně nehodlám studovat kvalitu příspěvků o tom, že v nějaké knihovně se někde v koutě našel prvotisk. Chtěl jsem prostě jenom upozornit na to, že kritéria pro hodnocení mohou být různá.

A teď k věci. Myslím, že Logout i Mech by měli veřejně předložit svoje práce, když už teda veřejně pranýřují práci někoho jiného. Když to uděláte pánové. Tak i já uveřejním (resp. zveřejním své jméno a příjmení) moje práce na tomto foru.
StD (1963)|17.10.2009 10:15
[quote=rs;303558]...Když to uděláte pánové. Tak i já uveřejním (resp. zveřejním své jméno a příjmení) moje práce na tomto foru.[/quote]

To bys' tedy rozhodně dělat neměl a je to v rozporu s pravidly většiny veřejných fór i zákonů v některých zemích EU (Kocourkov vyjímaje...). :mistake Warning! Warnung! Varování! :slug
rs (104)|17.10.2009 10:40
Stačí si přečíst název tématu, a je snad jasné, že pro spam je to jak dělané...
Logout (4018)|17.10.2009 21:20
rs: Kritéria pro hodnocení diplomky jsou jasně daný. Jedno z nich je odborná úroveň diplomové práce. A na tomto kritériu by prostě ten člověk měl vyletět, protože to, co v tý půlce diplomky píše, opravdu není ani na úrovni semestrálky. Navíc není špatně jen rozsah práce, i zpracování, naprosto chybí analýza, analýza bezpečnosti, dokumentace k databázi, hodnocení a zdůvodnění použitejch technologií........

Jak sem už psal - asi udělal (budu optimista :-)) dost práce v knihovnickym oboru. Tak ale měl napsat diplomku na knihovnický téma, kterýmu rozumí. On si vybral téma, který spadá do informatiky a tak prostě musí bejt tak hodnocený. Že je knihovník neni omluva.

Jinak, když se teda o tom mluví, tak zvednu hozenou rukavici. Moje bakalářku (nevim, jestli je to 100%finální verze, ale na 99% jo) je na adrese
http://novak.skaut.org/download/bakalarka.pdf
vim, že je tam hodně překlepů, gramatickejch chyb a pár nedodělků důvodem je poněkud překotný zjištění (8.8 :-( holt sem matfyzák, no :-)), že termín odevzdání je 8.8. a ne 18.8.
ICEBOSS (3435)|18.10.2009 10:00
odeslano...

dotazniky na 100 responsi se dobre delaji na easyresearch.biz , pak tak uz jenom posles lidi.