Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 19

Téma: Cpu, mtb & ram

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2007

Ahoj, chci na Vanoce provest upgrade meho postarsiho PC a chci si tam novy zaklad se vsim co k tomu patri Moje puvodni myslenka byla, ze to postavim na Intel core i5/i7, ale vzhledem k soucasnym zvysujicim se cenam to necham na AMD.

Moje predstava je asi takovato:

http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...L901MQ901RR801

Mirne to prevysuje hranici 10k, ktera je muj strop a stavet to na intelu by bylo drazsi, tak proto AMD. Jde predevsim o hry a aby to bylo optimlane sestavene (propustnost sbernice apod., v techlhe vecech se moc nevyznam a nechcu aby se tam neco zbytecne brzdilo apod.)

Jeste premyslim u deskym zda tam nedat tuto: http://www.alfacomp.cz/php/product.p...4008M0972OIMQ2

Pak je utazka, zda to utahne zdroj, ktery mam ENERMAX PRO82+ 425W dohromady s GK ATI Sapphire 4850 Toxic 512MB DDR3 a timto novym zakladem. Pokud uz by to bylo na hrane, tak bych musel prehodnotit situaci a bud se uskromnit a nebo jeste novej zdroj, coz by uz byl financni problem.
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Všechno špatně, tys vybíral podle zásady "drahé = dobré", že? Na hry nemusíš mít nutně nejrychlejší model CPU, deska - potřebuješ takovou drahou desku, využiješ ji? Paměti - někdo tu zmiňoval Zeppeliny, na Kingstony sem slyšel stížnosti. Bude se taktovat? Jestli ano, chybí ti tam lepší chladič.

Edit: co tohle? A zbylo by i na chlazení. Ale počkej až příjde Kevin, to je odborník na nové sestavy. BTW, zdroj by to měl zvládnout.
    Naposledy upraveno uživatelem johny__g: 14-10-2009 v 09:38

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2007

Taktovat se nebude, tomuhle se uz delsi dobu vyhybam kvuli strachu, ze se neco pokazi, i kdyz uz jsem nad tim hodnekrat premyslel. Jinak desku bych ve vsech smerech asi nevyuzil, ale jak jsem psal, jde me o to, aby pak vykon CPU nestal na male propustnosti desky, nebo necem takovem. V tomhle se prave nevyznam. Tak jsem radsi desku nadhodnotil. Prave proto se chci poradit zde, abych pak zbytecne neplatil za to co neni potreba.

K tem ramkam, dival jsem se, ze jsou "jen" 2GB, Myslis, ze to je dostacujici? Nebylo by lepsi tam hodit 2x2 aby to jelo v dual chanelu. To by mohlo byt lepsejsi, co?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Aug 2009

Citace Původně odesláno od K.ats Zobrazit příspěvek
    Taktovat se nebude, tomuhle se uz delsi dobu vyhybam kvuli strachu, ze se neco pokazi, i kdyz uz jsem nad tim hodnekrat premyslel. Jinak desku bych ve vsech smerech asi nevyuzil, ale jak jsem psal, jde me o to, aby pak vykon CPU nestal na male propustnosti desky, nebo necem takovem. V tomhle se prave nevyznam. Tak jsem radsi desku nadhodnotil. Prave proto se chci poradit zde, abych pak zbytecne neplatil za to co neni potreba.

K tem ramkam, dival jsem se, ze jsou "jen" 2GB, Myslis, ze to je dostacujici? Nebylo by lepsi tam hodit 2x2 aby to jelo v dual chanelu. To by mohlo byt lepsejsi, co?
    Většinou jediný rozdíl mezi deskami je ve výbavě a lépe vyřešenému odvodu tepla. To, ale využijes jen v případě, že se chystáš taktovat. Navíc i s levnými deskami se dá dosáhnout pěkných výsledků (viz. MB za 1600,- v mém podpisu).
    Ber to, co postnul johny a přihoď tam navíc nějaký chladič, třeba CM 212+ (i v případě, že se nechystáš taktovat). Jinak těch RAMek jsou tam 2 kusy

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2007

Ok, to co nabidl johny__g se mi zamlouva. S temi pametmi se omlouvam - klasicka nevsimavost cloveka.

Jeste jeden dotaz. Mozna trochu zbytecnej, ale kdyz se divam na cisla, konkretne u tech pameti. Je tam, ze deska podporuje 2200 / 1333 / 1066 / 800 MHz. Pameti co jsou doporucene maji 1600 MHz. Jen jestli to tam pofaka. Ja mysli, ze by melo, ale radsi se chci zeptat.

Registrace
    Sep 2007

Paměť se přizpůsobí desce, pojede bez problémů.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2007

Diky moc. Musim rict, ze jste me potesili. Toho intela jsem chtel radsi ) Pokud by k tomu byla jeste nejakak pripominka, rad si vyslechnu. Zatim moc dik.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2007

Ahoj, jeste se k tomuto tema chci okrajove vratit. Chci si pomale obednavat uz ted, ponevadz pristi mesic a k tomu par dni pred Vanoci se to bude tezko kupovat. Jde mi o to, ze mi furt vrta v hlave abych si to vyzkousel pretaktovat, ale nemam s tim zadne zkusenosti a jestli by nebyla nejaka rada jak u ceho zacit. Nejaky soft, ci v biosu? Proste jak se to dela.

Taky jestli vyse zminovane komponenty jsou vhodne k mensimu taktovani. Jednalo by se jen o male taktovani. Zas bych nechtel aby se neco po.... Taky mam strach kvuli zdroji. Hledal jsem zde na foru a nasel jsem tento thread: http://www.svethardware.cz/forum/sho...%ED+intel+core ale nevim jestli se jedna o to stejne, co u tohoto CPU.

Registrace
    Sep 2007

K malému, střednímu i většímu (ovšem ne extrém typu voda nebo kapalný dusík) taktování se komponenty hodí, pouze bych přikoupil nějaký slušný chladič.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2007

Co se tyka toho chladice, tento je dostatecny?

http://www.alfacomp.cz/php/index.php...SearchSubmit=1

Registrace
    Sep 2007

Určitě.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2007

Pak jeste s tim zdrojem. Kdyz to budu taktovat, bude stacit zdroj 425W? Zda se me to opravdu malo, ale zase je to Enermax. Z toho mam asi nejvetsi strach. Ze me to ten zdroj nevezme se vsema "kramama" co mam v PC.

Registrace
    Sep 2007

Já bych řekl že ano. Procesor má TDP 95 W, grafika si vezme asi 105 (ovšem v reálu nehrozí že by jsi je zatížil na 100 %), plus něco ten zbytek ... i s přetaktováním se nedostaneš nad 300 W.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2007

Ahoj, tak jsem obednal tyto komponenty a ted se na ne divam. A mam trochu obavy z toho ventilatoru CoolerMaster 212+, Mam case miditower od eurocase a mam obavy, ze se tam tento ventilator nevleze. Zajimalo by me, zda na takovy chladic je potreba nejaka specialni caseka?

Samotny chladic ma asi neco kolem 16 cm a bedna ma asi tak 18 cm. Z toho mi plyne, ze se to tam nema sanci dostat. Myslel jsem, ze se to do klasicke miditower da dat, takze asi zbytecna koupe chladice.

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele lexxxa
    Registrace
    Jul 2009

ano, nevejde - mel jsem case 19 cm sirka a chladic na vysku 16 cm a mezera mezi bocnici a chladicem cca 5 mm

na 18 cm case by mel mit chladic max 15 cm,cca

jestli chces chladic ktery ma ventilator kolmo k desce tak jedine s vent. 90x90- 120 uz maji skoro vsechny 16cm,anebo chladic s vent. foukajici smerem k desce, ty jsou rozmerove do uzsich skrini
    Naposledy upraveno uživatelem lexxxa: 20-11-2009 v 20:22

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední