reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

nevim si rady

schurys (43)|14.10.2009 18:32
Zdravim:)
Mám problém,když nainstaluju ubuntu,tak se mi po instalaci načte,ale po restartování už ne.Jak má naběhnout jméno a heslo,tak místo tohodle je tam černá obrazovka a nic se neděje.Nevíte co stym?:) Je to verze 8.04
Dojigiri (1629)|14.10.2009 20:33
A předtím to nabíhá, akorát se neobjeví přihlašovací obrazovka? Když stiskneš Ctrl+Alt+F1, dostaneš se do konzole? Možná neběží jenom X Windows ... může bejt nějakej problém s driverem grafiky apod.
schurys (43)|15.10.2009 14:03
no jak to nainstaluji system,tak to chce restart.Tak to restartuju a vse nabehne normalne,ale kdyz pak pc znovu restartuju nebo vypnu a pak zapnu,tak se obevi Napis Ubuntu s nacitanim,ale uz se mi neukaze prihlasovani a misto toho je tam cerna obrazovka.Drive jsem mel linux a nedelalo to:( ale windows xp jede v pohode:)
schurys (43)|15.10.2009 14:06
napadlo me,ze je neco s liveCD nebo ze se to muze s live cd nainstalovat max.10....ale to je asi picovina.....Skousim stahovat novejsi verzi,at vim co to bude delat.Pak misto ubuntu treba xubuntu.A kdyz to nepujde,tak stym neco mam:(
MartyMcFly (222)|19.10.2009 09:21
Zdravim,
Jak tady rikal kolega podivat se do konzole, protoze jestli se tam dostanes tak treba se neco nelibi x serveru. Proto se podivat do /var/log a podivat se copak pocitac dela. V pripade, ze chybu sam nevyresis hodne dobre navody na takovych problemu najdes na wiki nebo na foru primo sve distribuce.

Howk.
petr.svec (320)|19.10.2009 15:18
osobně taky tipuji, že jen nenajel správně X server, takže přepnout do konzole přes ono ctrl+alt+f1 a uvidíš zda linux jeden nebo ne...

jinak co se týká následného rozchození grafiky ti spíše pomůže forum na http://wiki.ubuntu.cz/
schurys (43)|20.10.2009 20:36
no když dám Ctrl+alt+F1,tak se tam něco piše a napravé straně se ukáže OK.Dělá se to pár minut a potom se ukaže ubuntu načitání.Po načitání se mi ukáže zase černá obrazovka:(......Už jsem tam dával Ubuntu 9.04 a 8.04,ale nic se nezměnilo.Ted' mi došlo,nemůže se to nemůže hádat s xpčkama??:-O
EditorPO (2819)|20.10.2009 20:45
Asi mas problem s ovladacmi grafiky, skus instalaciu v "Záchranném grafickém režimu"

http://wiki.ubuntu.cz/Instalace/%C5%98e%C5%A1en%C3%AD%20probl%C3%A9m%C5%AF#vesa
schurys (43)|20.10.2009 21:08
ale zajimavý je,že dřív jsem to rozjel úplně bez problému.Nemělo to žadný problém a ted' to vymrčuje:(
kdyby vás zajímala grafická karta,tak je to tadle:

http://www.powercolor.com/cze/products_speci.asp?ProductID=2836
Dojigiri (1629)|21.10.2009 09:56
[quote=schurys;304838]no když dám Ctrl+alt+F1,tak se tam něco piše a napravé straně se ukáže OK.Dělá se to pár minut a potom se ukaže ubuntu načitání.Po načitání se mi ukáže zase černá obrazovka:([/quote]

To Ctrl+Alt+F1 dej až při tý "černý obrazovce", až po najetí. Protože když ho dáš už při bootu, sice se přepne do konzole, takže tam jak říkáš vidíš načítání systému a služeb (to je to s tím "OK") ale potom se pokusí přepnout znova na X-Windows a zobrazit přihlašovací obrazovku. Takže až potom se lze přenout do konzole "natrvalo".

Možná jenom třeba při instalaci blbě zdetekoval typ grafický karty anebo rozlišení obrazovky, nevím jak přesně v Ubuntu ale ve většině linuxových instalátorů se dá grafika/monitor/rozlišení při instalaci doštelovat ručně (bejvá to pod nějakým rozšířeným nastavením apod.).

Tu stejnou grafiku tam máš furt jako předtím když to šlo nebo byla měněná? Protože je taky možný, že odchází (u jedný "méně funkční" grafiky se mi to stávalo taky - instalace v neakcelerovaným režimu šla, ale po nainstalování už grafika v akcelerovaným režimu nefungovala).
schurys (43)|22.10.2009 17:01
tak ctrl+alt+F1 nefunguje při tý černý obrazovce.Jinak grafiku jsem neměnil