reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Case pro vodnika

nimeth (19)|15.10.2009 15:12
Zdavim lidi,

chci se zeptat jakou by jste doporucili case na vodnika? Je tady urcite spousta lidi, kterym proslo dost skrini aby a setkali s ruznymi komplikacemi pri montazi vodniho chlazeni a uz urcite vedi na co si dat pozor nebo maji tip na svou vysnenou nebo vhodnou case. Mel jsem jich taky dost ale nikdy jsem to nesledoval z pohledu zastavby vodniho chlazeni. Je jasne ze je to o individualnich potrebach a kazdemu se libi neco jineho....tak treba jen nejake nazory. Vsem predem diky

Neco malo prani ;):
1.bigtower
2.hlinik-neni podminka
3.prosklena bocnice-neni podminka, ale bylo by to fajn
4.radiator 360, aby sel umistit do skrine treba nahoru
5.vubec by bylo dobre kdyby slo vsechno umistit do skrine :p (synator rad zkouma)
6.Cenovy strop 7000,- cim mene tim lepe zbyde vice na vodni chlazeni

Co treba?
http://www.alphacool.cz/produkt/Lian_Li_PC-V2010B_V-Generation_2008_-_Black.html?arg1=010227
http://www.alphacool.cz/produkt/Lian_Li_PC-A77_B_-_Black.html?arg1=010227
http://www.alphacool.cz/produkt/Corsair_Obsidian_800D_-_Black_Window.html?arg1=010227
http://www.alphacool.cz/produkt/Cooler_Master_Cosmos_S_RC-1100-KKN1-GP_-_Alu_Black.html?arg1=010227
http://www.alphacool.cz/produkt/Cooler_Master_RC-1000-KWN1-GP_Cosmos_with_Window.html?arg1=0102http://www.alphacool.cz/produkt/Silverstone_TemJin_SST-TJ09B-W_-_Black_Window.html?arg1=0102
nimeth (19)|15.10.2009 15:16
Ted koukam, ze jsem mel zalozit asi v sekci Skrine. Pokud je to mozne prosim mody o presun a omlouvam se. :mistake
Logout (4018)|15.10.2009 15:35
hmmm, je pravda, že do vodního chlazení nedělám tolik, ale proč vodní chlazení, když bude stejně radiátor ve skříni? Radiátor ve skříni nebude nikdy o tolik větší než chladiče, takže stejně bude vyžadovat slušný aktivní chlazení a teda nebude tichý, což by měla bejt největší deviza vodníka.
Jaký jsou důvody pro vodníka?
Alphacool Support (1563)|15.10.2009 15:55
k autorovi: zasadni otazka - radiator nahoru bez uprav ? pokud to ma byt bez uprav, tak asi jen cosmos S nebo ten corsair. corsair za vic penez nabizi vice muziky. na lianky se delaji TOPy aby tam byly pruduchy na ventilatory a tudiz i na radiator, ale je to velmi casto nedostupny :(
jinak nikam jinam nez s radiatorem nahoru a foukat to skrz ven nema smysl...

myslim, ze to muze zustat i v teto sekci...

k druhemu dotazu - videl jsi nekdy, jak vypada radiator vodniho chlazeni ? plocha jeho lamel nekolikanasobne prevysuje plochu lamel vzduchovych CPU chladicu...s tremi noctua fany na ULNA uchladis jakoukoliv vga + cpu s teplotami, ktere budou i presto tak o 10% lepsi nez s high-end vzduchovymi chladici...
nimeth (19)|15.10.2009 16:43
Pokud mozno bez uprav i kdyz ani tech bych se nebal...:notsure, zrovna ty dve se mi docela libi a ten Cosmose uz jsem mel sice 1000 ale to asi nebude moc velkej rozdil a ten Corsair si vedl dobre v testu. Lian-Li zase vsude chvali i kdyz jejich cena je taky kouzelna...no a kdyz nic jineho nezbude tak dam hold teda radiator treba za case ke zdi tam mi snad ten malej zlobr nevleze :D.

No a k tomu proc vodnika? Chci to zkusit-melo by byt lepsi chlazeni pri mensim hluku a vratit se ke vzduchu muzu pozdeji vzdycky.
Alphacool Support (1563)|15.10.2009 17:05
rozdil mezi cosmos 1000 a cosmos 1100 je material, barva, moznost 3x120mm radiatoru nahore a pak nejake drobnosti.
corsair je novinka, zatim moc zkusenosti neni. ale vypada slusne.

casto to zakaznici s radiatorem resi tak, ze ho daji uplne do jine mistnosti. a pak maji opravdu ticho. ale pokud mate zlobra tak to muze byt problem :)
nimeth (19)|15.10.2009 19:49
No jelikoz ta stavba vodnika neni otazkou dnu ale spise mesice mozna i dvou tak je jeste casu na rozmyslenou dost takze pockam jeste treba na ohlasy dalsich uzivatelu.

Ten Corsair se mi opravdu libi. Radiator v jine mistnosti v mem pripade neni mozny, bydlime v panelaku.

Ceho se tykaji popripade upravy na radiatoru pri umisteni v jinych skrinich nahore bude to muj prvni tak si to jeste nedokazu predstavit.

Stejnej problem mi potom asi vyvstane s expanzkou, takze moje dalsi otazka by byla jestli mi muzete rict vas nazor na ...XSPC Laing DDC Expanzka + TOP nebo jestli je lepsi mit TOP a expanzku vedle?
Alphacool Support (1563)|15.10.2009 21:42
ta xspc je zcela ok, neni v tom zadny problem.

co se tyka tech uprav - proste byste do vrsku case musel vyriznout otvory pro ventilatory :) chce to zrucnost, ale pokud je nekdo opravdu profesional, tak to pak vypada napriklad takto http://www.million-dollar-pc.com/systems-2008/lian-li/awardfabrik/lian-li-g70.htm (foto cislo dve) - je to tam vyrezane dodatecne. mimochodem 90% beden na tom webu jsou lian li...
Woyta (284)|16.10.2009 01:24
Co se tyce velikosti skrine, nemusi to byt zrovna Bigtower. 360mm rad se vejde i do mensich skrini.
Ve starem bigtoweru od Chieftecu mam 360mm rad na horni stene a 240mm rad na predni stene (Ano vzhledem k sestave je to jak jit s kanonem na vrabce) a porad mam hodne vyuzitelneho mista.

Otvoru pro ventilatory lze to resit treba pomoci teto mrizky http://www.alphacool.cz/produkt/AC_Ryan_RadGrillz_Bricky_3x120mm_Black.html?arg1=010601
Staci udelat relativne jednoduchy obdelnikovy otvor a vyvrtat 4 diry.
Do naradi doporucim poridit si primou brusku. Ma mnoho zajimavych vyuziti nejen pri upravach PC.
Obvykle se otvor pro ventilatory vytvari dle vzhledu skrine ale v panelaku (bez naradi) se toho moc carovat neda.

Proti XSPC expe na cerpadlo nic nemam ale trochu to omezuje pri rozmistovani komponent ve skrini.
nimeth (19)|16.10.2009 07:15
Ty skrine na tom odkazu stoji opravdu zato :eek: moc pekne...

Tech uprav na skrini bych se nebal a nedelal bych je doma v panelaku :D, no uvidime jeste je oravdu cas na rozhodnuti ikdyz zatim je favorit Obsidian 800D.

Jeste k te expanzce kdyz by byla teda mimo samostatne tak 250ml staci?
Alphacool Support (1563)|16.10.2009 08:10
co se tyka big toweru - myslim, ze do zadneho midi toweru 360mm radiator nahoru nedas. teda ne bez demontovani vrchnich 5.25" mechanik. protoze radiator + pozice pro mechaniky, to mas skoro 55cm. + predni a zadni panel a jses +- na 60cm. tzn bedna do ktery se da nahoru nacpat 360mm radiator musi byt alespon 60cm hluboka. orinetacne. takhle hluboky midi tower...jsem snad jeste nevidel, coz ovsem nemusi znamenat, ze neexistuje. obvykle jsou kolem 50cm.

ad expanzka - ano 250ml bez problemu staci.

a jeste k tomu odkazu - taky si vsimnete, ze casto pouzivaji produkty koolance, protoze jsou opravdu krasne. ale ta cena... :notsure
Woyta (284)|16.10.2009 12:10
Nespletli jsme si trosku rozmery?
360mm rad ma 397 x 120 x 30-45mm (+25mm fany).
Bezna skrin ma na delku prumernych 45cm. (Muj chiech ma 43cm a porad par cm mista zbiva)
55cm by si vyzadal 480mm rad.
Demontaz 5,25" pozic neni nutna. Rad je siroky do 125mm.
A jak siroke mame pozice 5,25"? Priblizne 145mm. Cili se krasne vejde.
Pripade muzu nafotit.
Akorat zabere 2 horni pozice 5,25". Ale pro drobnejsi veci jako regulator otacek (spise domaci vyroby) ci informacni LCD tam je jeste mista dost.
Alphacool Support (1563)|16.10.2009 17:12
[quote=Woyta;303342]
Akorat zabere 2 horni pozice 5,25".[/quote]

takze jsi napsal 496 pismenek o tom, co jsem psal i ja v prispevku, na ktery reagujes :)

[quote=Alphacool Support]
myslim, ze do zadneho midi toweru 360mm radiator nahoru nedas. teda ne bez demontovani vrchnich 5.25" mechanik.[/quote]

takze co jsem kde popletl ?
nimeth (19)|16.10.2009 17:58
Panove neni treba se dohadovat...:p

Pro Woyta jednim z mych pozadavku na case bylo, ze chci bigtower. Takze ikdyz se ten radiator tam vejde ja budu stejne pokukovat po bigtower. Ale jinak samozrejme dekuji za info.
Woyta (284)|17.10.2009 00:59
[quote=Alphacool Support;303425]
takze co jsem kde popletl ?[/quote]
Ja tomu postu rozumel jako demotaz kose.
[quote]tzn bedna do ktery se da nahoru nacpat 360mm radiator musi byt alespon 60cm hluboka.[/quote]
pweter (23)|17.10.2009 03:17
Mal som vodnika, komplet od Thermaltake. Vymenil som ho za vzduch a nelutujem.

Teraz s5 k Topicu.
Doporucim Thermaltake Armor. Velka tazka skrina s priehladnou bocnicou a vela miesta vo vnutri. Ma predvrtane diery na spodku skrine pre uchyt cerpadla.
Ja mam http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400890UQ1NYB4S
starsi typ z plechu (na obrazku je hlinikova) a boznicu bez toho velkeho ventilatora.
Skor doporucim tentu skrinu osadit vpredu a vzadu ventilatormi Noctua a to iste aj nejaky slusny chladic na CPU taktiez od Noctua(ja mam s 90mm ventakom).

Edit: topic Pochlubte se vnitrkem sve skrine str 25. Tam je moja kraska, na poziadanie zaslem par fotiek aj s vodnikom.
Alphacool Support (1563)|17.10.2009 09:51
no nezlob se, ale vodnik od Thermaltake to je jako mit se vzduchovym chlazenim na CPU box chladic a na grafice take standard...bohuzel TT timto dela vodnimu chlazeni dost spatnou reklamu, protoze to proste za nic nestoji :(

low end vodnik poskladany z komponent z naseho eshopu bude stale +- stejne vykonny a hlucny jako high end vzduchove chlazeni. high end vodnik je pak vykonem uplne nekde jinde...
nimeth (19)|17.10.2009 11:16
Souhlasim, jeste jsem snad necetl, ze by po delsi dobe uzivani byl nekdo spokojenej s All-in-One vodnikem a jeste za ty ceny co nekdy stoji. Ani me nenapadlo koupit si set. Jedine si to poskladat. Vyrobce setu podle me nikdy nebudou venovat prilisnou pozornost jednotlivym castem vodniho chlazeni, tim nemyslim funkcnost ale ucinost.
Vzduch mam myslim ted hodne odbrej, chladim IFX-14 a 2x Noctua ale abych uchladil Core i7 na 4Hhz rozumne tak mi jedou na 1300ot. a to je proste slyset dost.
Takze chci zkusit vodnika. Nejen z ocekavani lepsich teplot a mesiho hluku ale i protoze se mi to zacina libit cim dal vice. Uz ho chci zkusit dlouho ale az ted mam dost financi a odhodlani :D

edit: Jo a jinak ten Armor je peknej :thumb ale ja bych radeji celohlinik.