reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problemy s prehrivanim GeForce 8800GT

Myscha (6)|15.10.2009 16:20
Ahoj, potreboval bych poradit, mam doma kartu GeForce 8800 GT a bohuzel mi zacla hroutit system. Zkousel jsem to i na jinem PC a po zatizeni se proste rozsype obraz, hryzne se nebo hodi modrou obrazovku. Dival jsem se na kartu fyzicky a prijde mi ze heat pipes jsou pomerne hodne horke i kdyz se vetracek toci a to i ve 2D (ve Vistach) - tedy pri mensim zatizeni karty. Co myslite, je v haji GPU nebo muze jit o nejaky problem chladice? Je v heat pipes nejake medium, ktere by treba mohlo uniknout a ony pak nefungovaly? Jde o to jestli se snazit resit chlazeni nebo celou kartu hodit do kyblu. Diky
mountes (4)|15.10.2009 17:44
Ahoj, tohle se mi dělo u starého stroje, ještě geforce mx400, kde opravdu odcházelo GPU. Ještě můžeš zkusit grafiku vyčistit od prachu a nahrát nejnovější ovladače, ale moc nadějí tomu nedávám, promiň.
Salamander (6177)|15.10.2009 17:45
Zkus zmerit teplotu GPU v idle/zatezi (treba v RivaTuneru)
husky14 (4214)|15.10.2009 18:17
[quote=Salamander;303105](treba v RivaTuneru)[/quote]Rivatuner je zbytečně složitej (a musí se instalovat), na obyč. odečtení teploty GPU stačí GPU-Z ;)
kinikini (45)|15.10.2009 19:22
ze by odchazelo GPU, to se mi zda az moc :-) zkus sundat chladic, vsechno to vycistit, nanest na cip novou teplovodivou pastu a uvidis. vzhledem k tomu, ze se ti tak deje pouze v zatezi, videl bych to na problem prave s prehrivanim
hawkeye9898 (818)|15.10.2009 21:44
na 98% to je velkou teplotou..na stock chladici neni problem ked mala karta 85st, pretatkovana 95 a uz to robilo problemy.

mas 3 moznosti:
1. najlahsia, ak mas PC pod oknom, v noci otvor okno a skus..studeny vzduch by mal ochladit.ak to vydrzi dlhsie ako predtym je to jasne ze to je chladenim. Primitivny test ale funguje.
2. Dat dole chladic, naniest novu pastu a vyfukat ventilator a skusit
3. Ak neplanujes v blizkej buducnosti upgrade na nove ati 5xxx, tak kupit accelero S1rev2 + 120mm vetrak a mas o chladenie viac nez postarane
radeonx800 (6)|19.10.2009 17:02
hele ja mam na tvrdo v riva tuneru nastavenej vetrak furt na 90% a zadnej problem nemam
skus to taky nastavit protoze od vyrobce je to nastaveny hrozne blbe ta karta dostava hrozne na frak s regulaci vetraku na default ale ja taky mozna uz napalena a to uz ti nic nepomuze mozna by ti ale pomohlo celou kartu ohrat horkovzduskou treba mas odloupany nejaky kulicky od BGAček