reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Bootovatelna zaloha disku C a WinXP

bluenite38 (178)|15.10.2009 20:09
Potreboval bych poradit, jak nejlepe a jednoduse udelat zalohu nove instalace windows pro pozdejsi regeneraci systemu.
Mam predstavu po ciste instalaci os a nejpouzivanejsich aplikaci, aktualizaci a nastaveni provest backup disku C a ulozit ho do image souboru na boot dvd. Zvladaji to ruzne free programy typu DriveImageXML nebo se mam poohlednout po komercnich produktech? Prosel jsem par informaci, neni mi to ale moc jasne, co zvolit.
diky za tip
Petr
Logout (4018)|15.10.2009 20:28
Obávám se, že z DVD se ti windows takhle nabootovat nepodaří. Pokusej se zapisovat do registrů (respektive stačí pokus otevřít je pro zápis), který sou taky na tom dvd a pochopitelně readonly a jseš v háji. Zkus flashku.
bluenite38 (178)|15.10.2009 21:54
[quote=Logout;303164]Obávám se, že z DVD se ti windows takhle nabootovat nepodaří. Pokusej se zapisovat do registrů (respektive stačí pokus otevřít je pro zápis), který sou taky na tom dvd a pochopitelně readonly a jseš v háji. Zkus flashku.[/quote]
rozumim, zkusim. Potreboval jsem udelat image disku s instalaci xp, tot vse. Urcite jde vytvorit specialni partition se zalohou treba na jiny hd.
robky (3195)|15.10.2009 22:09
[quote=bluenite38;303220]rozumim, zkusim. Potreboval jsem udelat image disku s instalaci xp, tot vse. Urcite jde vytvorit specialni partition se zalohou treba na jiny hd.[/quote]

Ja to riešim pomocou Acronis True Image - vytvoríš boot DVD a zároveň naň umiestniš aj súbor so zálohou ...
fanynek (2048)|16.10.2009 02:21
No, já bych zrovna na DVD zálohu OS nedával (nedostatečná kapacita, možnost poškození), ale je to věc vkusu. ;)
Ale pravda je, že Acronis True Image 11 Home (pojednání) těch možností obnovy zvládá hodně. Já používám uložení image partišny s OS na externí HDD a v případě obnovy (klonování) spustím Acronis z druhého OS.
Pozor, pokud by jsi vytvářel tu Secure zónu. Po jejím "odebrání" to umí udělat pěknou paseku na disku (tady jsem to řešil https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=4957).