reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Uprava Win 7 - MCE

Salamander (6177)|15.10.2009 22:30
Ahoj, uz nejakou dobu planuju stavbu HTPC a jako OS chci pouzit Windows 7.
Jde mi o to, jestli existuje nejaky nastroj na upravu instalace, nebo nainstalovaneho OS, tak, aby se pri spusteni PC vubec nespoustel explorer, ale pouze Media Center aplikace :)
Nevite nekdo, jak to uskutecnit ? :)
Richmond (8084)|15.10.2009 22:44
Ve Vistach v MCE v nastaveni je volba spousteni rovnou MCE, ale jak je to u W7 to netusim...
Bez_nazvu.jpg
Salamander (6177)|15.10.2009 22:57
Jo, je to tam taky ... jeste mi slo o to, jestli pro 7 existuje neco jako nlite/vlite a co vsecko se da ze systemu orezat ...
Richmond (8084)|15.10.2009 23:04
Ja ti nevim, ale kdyz to osekas tak pak pri updatech to dela kraviny (me se to stalo u Vist na UMPC - sice jsem mel instalaci OS na 3GB ale prisel jsem o moznost updatu). Mozna by stalo misto MCE pouzit XBMC / Meedio - nabizi mnohem vic moznosti nez MCE (pohyb po hdd podobne jako TotalCMD atd.)

edit: pokud vim, tak pro Win7 jeste nLite neni
edit2: jeste stoji minimalne za otestovani Origami - podobny jako MCE, ale uz komplexnejsi, nejaky screeny co jsem to mel na UMPC here (dole)
Dojigiri (1629)|16.10.2009 11:31
No tak v principu lze spouštět místo explorer.exe ledacos, nastavuje se to v registru HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon hodnota shell (lze to myslím provést i pouze pro jednoho určitýho uživatele pod HKEY_CURRENT_USER), druhdy jsem si s tím trochu hrál ... např. takto lze spouštět MediaPortal ...
evlo (36)|19.10.2009 10:04
Omlouvam se ze neodpovidam na tvuj dotaz, na nej uz je jasna odpoved o prispevek nademnout.

Win7 explorer uz nepousti (pousti taskhost) a celkove je to vlemi zbytecne delat, nedoporucuji. To plati i o vlite, na veskere upravy pouzivej pouze waik, nebo si sam zadelavas na problemy.
Proste nainstaluj 7 s WMC (velmi durazne doporucju 32bitovou verzi pokud mas dedikovane HTPC) + precti si muj thread o kodekach at vis jak to naintalovat at v nem jede vse + media control + media browser a za rok zkontrolovat jestli nejak nekdo poresil poradne kodeky a vsechno bude valit jak ma.