reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

AMD,Intel,ATI,NVIDIA

dzandra (1368)|23.1.2007 21:06
Omdlouvám se jestli už se to tu vícekrát probíralo,ale potřeboval bych se zeptat jestli je nějaké nepsané pravidlo ohlodně procesoru a grafik. Jestli AMD s ATI a INTEL s NVIDII a jestli s tím máte nějaké zkušenosti nebo připomínky. Musím se přiznat že jsem měl NVIDIA na ATHLONU XP a Teď ji mám na Intelu D. a zatím jsem s tím neměl problémy. ATI karty nemám moc otestované tak jsem je zatím i nemontoval do sestav. Tak jestli se nemám náhodou přeorintovat.
wizaard (913)|23.1.2007 21:12
[QUOTE=dzandra]Omdlouvám se jestli už se to tu vícekrát probíralo,ale potřeboval bych se zeptat jestli je nějaké nepsané pravidlo ohlodně procesoru a grafik. Jestli AMD s ATI a INTEL s NVIDII a jestli s tím máte nějaké zkušenosti nebo připomínky. Musím se přiznat že jsem měl NVIDIA na ATHLONU XP a Teď ji mám na Intelu D. a zatím jsem s tím neměl problémy. ATI karty nemám moc otestované tak jsem je zatím i nemontoval do sestav. Tak jestli se nemám náhodou přeorintovat.[/QUOTE]
Nevím o tom, že by někdy platilo nějaké "nepsané pravidlo" ohledně spojení značky procesoru a grafické karty. Zařídil bych se podle aktuální nabídky, cen, výkonu a taky v neposlední řadě podle základní desky.

Pokud jde o současný stav, úspěch ve střední cenové hladině slaví především Intel procesory (Core 2 Duo E4300 a E6300) v kombinaci s ATi grafickými kartami (obvykle Radeon X1950Pro). V nižší třídě to ještě stále zvládá Intel (E4300), ale ještě níž (z finančních důvodů) AMD. S nVIDIí je to trošku problém, já osobně ji mám rád a nerad bych kupoval ATi, ale samozřejmě doporučuji jednoznačně především ATi, protože nVIDIA má rozumný smysl až ve velmi vysokých třídách (především GeForce 8800GTX a GTS, eventuálně 7950GT atp.). To je můj názor...

Jinak (když jsme zabrousili do desek) - pro AMD socket AM2 téměř neseženeš nic jiného než nVIDIA nForce 5XX desky (550, 570, 590), takže tam je to jednoduché, u Core 2 Duo vyhrávají Intel chipsety (viz. desky Gigabyte).
tgfh (2985)|23.1.2007 22:02
Wizaard to napsal velmi pěkně a výstižně, nemám ani co bych dodal. Je opravdu jedno (teda aspoň zatím :) ) jestli zapojíš Intel + ATi nebo AMD + nVidia, atd., není no ničím omezené.
Frog (510)|23.1.2007 23:48
par mesiacov či rokov dozadu, bolo AIT vysadou procesorov Intel, teraz po odkupeni ATI AMDčkom, sa situacia "skomplikovala". Čize prestava platiť Intel + ATI, AMD + nVidia. Dnes je to asi naozaj tak ako napisal wizzard.
pas!k (3765)|24.1.2007 13:18
[QUOTE=dzandra]Omdlouvám se jestli už se to tu vícekrát probíralo,ale potřeboval bych se zeptat jestli je nějaké nepsané pravidlo ohlodně procesoru a grafik. Jestli AMD s ATI a INTEL s NVIDII a jestli s tím máte nějaké zkušenosti nebo připomínky. Musím se přiznat že jsem měl NVIDIA na ATHLONU XP a Teď ji mám na Intelu D. a zatím jsem s tím neměl problémy. ATI karty nemám moc otestované tak jsem je zatím i nemontoval do sestav. Tak jestli se nemám náhodou přeorintovat.[/QUOTE] Takove pravidlo ti nikdo nerekne .. a take kazdy chvilku taha pilku .. Zalezi na situaci osobne jsem byl poslednich par let zastancem hlavne amd ale nemam zadne antipatie vuci intelu .. proste vybiram dle svedomi a vedomi to co si myslim ze je pro danou situaci to nejlepsi a samozrejme tech situaci muze byt nekolik (finance, ostatni komponenty, vyvoj na trhu.. nove modely atd atd) Nez zacnes takhle premyslet vzdycky si rekni k cemu dany pocitac chces a to by mel byt prvotni impuls k tomu jake komponenty vybirat.. Jak ati tak nvidia ci amd intel delaj kvalitni vyrobky .. ja osobne ted jedu na intelu ale hodne pc skladam na amd protoze po vyjiti c2d sly Amd procesory fakt dolu s cenou a 3800+ se da poridit za krasny dva tacy.. Stejne tak ati vs nvidia sice jedu na ati ale kdyby ve chvili kdy jsem skladal nasel model nvidie ktery by na tom byl vykonem a cenou lip nez x1950 pro a melo to kladne ohlasy nevahal bych a nemel bych zadny problem s nvidii .. Myslim ze tohle je rozumny pristup k dane problematice :)
dzandra (1368)|24.1.2007 21:24
Tak jsem se rozhodl osvěžit angličtinu a zkusím někde na netu vyhledat testy a různe diskuze. Přece na tom něco musí být, sice třeba rozdíl pár fps, ale určitě si myslím, že na tom něco bude. Přece, že nějaká spolupráce mezi výrobci určitě existuje.

truth-is-out-there
wizaard (913)|25.1.2007 21:37
[QUOTE=dzandra]Tak jsem se rozhodl osvěžit angličtinu a zkusím někde na netu vyhledat testy a různe diskuze. Přece na tom něco musí být, sice třeba rozdíl pár fps, ale určitě si myslím, že na tom něco bude. Přece, že nějaká spolupráce mezi výrobci určitě existuje.

truth-is-out-there[/QUOTE]
Jedinou spolupráci bych v současné době hledal za AMD a ATi ;).
Frog (510)|2.2.2007 01:32
no a teraz ked intel sa púšťa do výroby grafickych kariet, tak nvidia je na tom uplne osamotena. Nemaju procesor ktory by mal rovnaku znacku tak ako ich chipset alebo grafika, ako su na tom AMD(ATI) a Intel :)