reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Externí HDD vedle Subwooferu

CommanderZ (512)|18.10.2009 16:26
Planuji si koupit 1-2TB externí disk, ale bohužel jediné místo, kam ho můžu dát, je hned vedle subwooferu (viz příloha, mezi ten subwoofer a satelit). Můžou ty vibrace disku nějak ublížit?
sync 005.jpg
speedsnail (4876)|19.10.2009 01:05
Vibrace asi tolik ne jako případné elektromagnetické pole, pokud nebude dobře odstíňěno.
Já když dal repráky příliš blízko CRT monitoru, tak začal fialovět :D (magnetické pole vychylovalo elektrony).. takže spíš opatrně, mě by to příliš bezpečné nepřišlo. No třeba mě někdo vyvede z omylu.
hyro (80)|19.10.2009 02:23
Muzeme zacit tim, co dela basak na stole :) ale jinak souhlas... Existuje takovy prakticky test doporucuju video .) - jo.. je to v anglictine...
Logout (4018)|19.10.2009 13:33
No, imho vadí jak vibrace, tak magnetický pole. Magnetický pole jde odstínit farradayovou klecí (např. drátěný pletivo) a vybrace rozumnym uloženim do "měkýho", ale radši bych vymyslel jiný řešení. Což takhle např. pověsit sub na zeď na nějakou konzoli?
speedsnail (4876)|19.10.2009 14:01
Přidávám se k názoru že nejjednodušší je odstranit subwoofer (který by stejně měl být pod stolem)
trodas (1753)|19.10.2009 14:03
Rozhodne ne. Vibrace disku nesvedci a stabilni i promenlive magneticke pole ti hezky zacvici s spolehlivosti disku a hlavne dat na nem.

SUB asi na skobu nepovesis, ale disk bys mohl na nejakou policku daleko od SUBu dat. Rozhodne bych disku vedle subu zadny dulezity data nesveril, ale zkusit to muzes. Obavam se, ze brzy zacnou PORADNE problemy... :)))


PS. vis ty, ze firmware disku je ulozeno ne ve flashce (tam je jen bootloader firmware a vlastne to neni ani flashka...), ale na disku samotnem? Cize pokud se poskodi vlivem promenliveho magnetickeho pole pri hrani SUBwooferu data na TETO casti disku, pak se ti disk potentuje uplne a nepomuze ti ani svecena :)
Takze jde ne jen o data a nespolehlivost, ale i o primou existenci toho disku.
Logout (4018)|19.10.2009 14:18
Dojeď do hornbachu, kup tam jednu dřevotřískovou polici, dvě konzole, čtyři 14mm x něco vruty, čtyři osmičky hmoždinky, 4 50x30 (odhadem) vruty, udělej si nad stolem polici a na ni na jednu stranu polož (na kus molitanu) sub, na druhej konec dej disk, a ještě máš veprostřed místo pro knížky a na stole se Ti uvolní.
Pokud bys chtěl ušetřit, tak jediný dražší na tom jsou slušný konzole (kolem stovky jedna), tak kup police dvě a jednu krátkou, kterou nařež (nebo si ji tam nech nařezat) a sešroubuj todle:
[code]
___________________
| | |
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
[/code]
prostřední příčka ani vlastně neni nutná, pokud ta polička nebude extra dlouhá.
Stačí to pověsit na hranolek pod horní a radši i spodní policí :-)
CommanderZ (512)|19.10.2009 16:18
Tak jste me presvedcili, jeste zkusim vymyslet neco jineho. Na druhe strane stolu (cca metr daleko) za monitorem uz to bude OK, ne?

[quote=speedsnail;304203] (který by stejně měl být pod stolem)[/quote]

Proc? Me prijde, ze stul ten zvuk pak docela hodne zkresluje (kdyz jsem ve sve standartni pocitacove poze, tedy opreny o stul).

[quote]Dojeď do hornbachu[/quote]

Ouch, ja kutim akorat software :)
Logout (4018)|19.10.2009 16:25
Přes stůl je to v poho :-), ale mít tak zaneřáděnej stůl :-). Hele, já sem si to o sobě taky myslel, jaký sem ucho a už sem si pár poliček a dokonce i pracovní stůl vyrobil. Neni to nic tak složitýho, jak se zdá.... v podstatě značně jednodušší než software (i když jak se to vezme - programovánim se uživim a truhlářstvim bych asi brzo umřel hlady :-)).

Jinak zvuková teorie říká, že basy se šířej v prostoru jako "améba", nevaděj mu ohyby atd, a proto sub může bejt pod stolem, nicméně pokud rozdíl slyšíš, tak nedej na teorii a užívej si hezkej zvuk :-).
opicak666 (65)|19.10.2009 16:42
[quote=Logout;304197]No, imho vadí jak vibrace, tak magnetický pole. Magnetický pole jde odstínit farradayovou klecí (např. drátěný pletivo) a vybrace rozumnym uloženim do "měkýho", ale radši bych vymyslel jiný řešení. Což takhle např. pověsit sub na zeď na nějakou konzoli?[/quote]

To Logout:Elektrické pole nábojů se dá odstínit vodivou slupkou, tedy Faradayovou klecí. K odstínění magnetického pole se dá použít feromagnetický materiál s vysokou permeabilitou (mi-metal, pemalloy). Zkus si strčit magnet za pletivo....a Faradayova klec taky moc o pletivu neni....
Liqid (410)|19.10.2009 16:54
Ono by taky slo dat na zed ten disk. Subwac bych tam moc nedaval pac ten tam budes muset mnohem pevenjs pridelat. Ono by stacilo tam nasroubovat nakej drzak treba i z prkynka a par provazku abudes mit klid.
trodas (1753)|19.10.2009 22:22
[quote]K odstínění magnetického pole se dá použít feromagnetický materiál s vysokou permeabilitou (mi-metal, pemalloy)...[/quote]

Coz je samozrejmne pravda. Problem je dostupnost a cena techto materialu. Nebo mas nejaky zdroj na ne? :D