reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Paměti: základní deska a paměti

Neregistrovaný (0)|18.10.2009 21:12
Jméno tazatele: Harpic

Znění dotazu:
Zdravím,vybral jsem zákl.desku Asus Maximus lll Formula a k tomu paměti DDR3 OCZ 4GB Platinum XTC(2x2GB)PC1600 CL7,které mají napětí 1,9V a CPU Intel Core i7-870-2,93GHz 1156pin.Už to mám doma,takže případná změna není možná a otázka zní,nebude tak vysoké napětí pamětí na této desce a vůbec v celé sestavě dělat nějaké problémy?Někde jsem tuším četl,že by mělo být 1,65V.Děkuji za odpověď.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Salamander (6177)|18.10.2009 21:22
Jo, Intel pro svoje CPU doporucuje napeti pameti do 1,65V ... 1,9 uz je celkem dost, zkusil bych, jestli by pameti nebezely na min voltiku popr. jestli by se nedaly skutecne jeste vymenit ...

Kupoval jsi to v kamennem obchode, nebo z netu ?
Neregistrovaný (0)|18.10.2009 21:51
[quote=Salamander;304011]Jo, Intel pro svoje CPU doporucuje napeti pameti do 1,65V ... 1,9 uz je celkem dost, zkusil bych, jestli by pameti nebezely na min voltiku popr. jestli by se nedaly skutecne jeste vymenit ...

Kupoval jsi to v kamennem obchode, nebo z netu ?[/quote]

Kupoval jsem to v AlfaComp a na můj dotaz ohledně napětí mě ujistili,že stím problémy nebudou a až potom jsem zjistil,že by mělo být jen 1,65V a už jsou osazené v PC,takže už stím asi nemůžu nic dělat.
Salamander (6177)|18.10.2009 21:53
V Alfe mi uz parkrat ochotne zbozi vymenili (nebo vratili penize), myslim, ze kdyz jim vysvetlis o co jde, tak to nebude problem :)

Jinak je to tady primo na Intelu
http://www.intel.com/support/processors/sb/CS-029913.htm

[quote]What are the Intel® Core™ i7 processor and the Intel® Core™ i5 processor DDR3 memory voltage limitations?

Intel® recommends using memory that adheres to the Jedec memory specification for DDR3 memory which is 1.5 volts, plus or minus 5%. Anything over this voltage can either damage the processor or significantly reduce the processor life span.[/quote]
Neregistrovaný (0)|18.10.2009 22:37
[quote=Salamander;304033]V Alfe mi uz parkrat ochotne zbozi vymenili (nebo vratili penize), myslim, ze kdyz jim vysvetlis o co jde, tak to nebude problem :)

Jinak je to tady primo na Intelu
http://www.intel.com/support/processors/sb/CS-029913.htm[/quote]

Díky a do Alfy zkusím zítra zavolat,doufám že to dopadne dobře a když ne,tak jsem vyhodil přes dva a půl tisíce na nic.Ahoj
Neregistrovaný (0)|19.10.2009 11:08
[quote=Neregistrovaný;304053]Díky a do Alfy zkusím zítra zavolat,doufám že to dopadne dobře a když ne,tak jsem vyhodil přes dva a půl tisíce na nic.Ahoj[/quote]

Mám dobrou zprávu.paměti mi v Alfě vymění,ale budou to jen Kingston CL8 a taky jsou cenově níž(rozdíl 475kč),snad mi to vrátí.Dík za pomoc
Robott (6)|19.10.2009 15:10
Pocuvaj a pozeral si si zoznam doporucenych RAM na strankach vyrobcu k tomuto typu MB?
Tam treba zacat,ale to neznamena,ze aj RAM-ky mimo zoznamu nebudu chodit,to si dobre urobil,ze si si zachiroval to vratenie,aj ja som uz vracal RAM-ky.