reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s SVCHOST.procesem...

sokorotor (110)|24.1.2007 12:40
Tak něco takového se mi děje porvé...:confused:
Zničeho nic mi prostě začne...nic nefugova... at kliknu na cokoliv tak se nic neděje a PC se neresetuje ani cokoliv jiného...prostě zmrzne.

Příčinu jsem objevil mezi běžícími procesy.

Jednomu běžícímu procesu asi hráblo (jmenuje se SVCHOST.EXE) a neustále roste na objemu. V pondělí to bylo max. 50mb, v úterý max.80mb, dnes tedy ve středu už po poledni dává max.104mb.
Když se spustí, tak zhltne celý výkon CPU a nic jiného než Správce úloh systému Windows se nedá spustit.

Měl jsem ted v PC dva viry a nějaké tracking cookies ale ty už jsou zlikvidované.

Používám poslední AVG 7,5+firewal, AD-AWARE personal, SPYBOT-search and destroy...
A zapomněl jsem napsat že jde vypnout/Ukončit proces/....ale ponějaké době se zase zapne.
kockonos (7)|24.1.2007 13:47
Zkus Process Explorer for Windows , svchost.exe samozrejme musi bezet , ale je dost dobre mozne ze ho vyuziva nejaky spyware popripade preci jen vir . Tenhle SW by ti mel ukazat "kdo" vyuziva svchost.exe .

ke stazeni na : http://www.microsoft.com/technet/sysinternals/utilities/ProcessExplorer.mspx
sokorotor (110)|24.1.2007 14:59
No ono jde oto že těch svchostů mam nemín 5.

Ale jdu koumat ten program.

Když bych nevykoumal tak sem umístím fotku desktopu z toho prgramu. :hmm

zatím dík...
wizaard (913)|24.1.2007 15:28
Jenom abych si taky postěžoval - už pár dní mám stejný problém, nevím, co s tím... nesledoval jsem velikost, ale CPU to vážně plně zatěžuje a ve Windows se pak vůbec nedá pracovat, vše se spouští a běží neuvěřitelně pomalu (skoro se dá říct, že vůbec). Taky zkusím ten program...

Jinak, mám v PC samozřejmě AVG 7.5, nVIDIA Active Armor firewall, Spybot Search and Destroy.
kockonos (7)|24.1.2007 16:35
[QUOTE=wizaard]Jenom abych si taky postěžoval - už pár dní mám stejný problém, nevím, co s tím... nesledoval jsem velikost, ale CPU to vážně plně zatěžuje a ve Windows se pak vůbec nedá pracovat, vše se spouští a běží neuvěřitelně pomalu (skoro se dá říct, že vůbec). Taky zkusím ten program...

Jinak, mám v PC samozřejmě AVG 7.5, nVIDIA Active Armor firewall, Spybot Search and Destroy.[/QUOTE]

Ten program by mel prave ukazovat co svchost vyuziva .. sam mam nekolik svchost procesu a obcas si vezme 5% CPU a jinak klid ..
sokorotor (110)|24.1.2007 21:18
Já se na to... asi se lek a utek...:D .
Za célé odpoledne se nespustil.
Ten prgram jsem pochopil, zkouknul jsem všechny SVchosty.exe, 4 z 5 jsou od adminstrátora a sytémové.
Jen jeden je podezřelej protože je to spouštěč procesů nějakého serveru Dcom který není nemá ověřeni Microsoftu... tak jsem ho zakázal.
Uvidím co se bude dít... no a taky jsem si trochu zvednul stupeň zabezpečení v AVG/rezidentní štít.

Každopádně to byl dobrej typ na užitečnej program...DÍK.
kockonos (7)|25.1.2007 09:58
[QUOTE=sokorotor]Já se na to... asi se lek a utek...:D .
Za célé odpoledne se nespustil.
Ten prgram jsem pochopil, zkouknul jsem všechny SVchosty.exe, 4 z 5 jsou od adminstrátora a sytémové.
Jen jeden je podezřelej protože je to spouštěč procesů nějakého serveru Dcom který není nemá ověřeni Microsoftu... tak jsem ho zakázal.
Uvidím co se bude dít... no a taky jsem si trochu zvednul stupeň zabezpečení v AVG/rezidentní štít.

Každopádně to byl dobrej typ na užitečnej program...DÍK.[/QUOTE]

V dnesni dobe jsou ty systemy tak vymakany ze se procesy boji o svuj osud a radeji se schovaji :-) .
dzandra (1368)|25.1.2007 15:58
NO jen se neboj on se ten problém zase vrátí, i když ti ho nepřeju. Kámoš se s tím s..e celkem dlouho a to přeinstaloval celý system znovu,

jen tak zkus pokud to začne dělat bloknout síťové připojení a zase povolit . Třeba to helpne.
Petr S. (1220)|30.1.2007 11:20
[QUOTE=wizaard]Jenom abych si taky postěžoval - už pár dní mám stejný problém, nevím, co s tím... nesledoval jsem velikost, ale CPU to vážně plně zatěžuje a ve Windows se pak vůbec nedá pracovat, vše se spouští a běží neuvěřitelně pomalu (skoro se dá říct, že vůbec). Taky zkusím ten program...

Jinak, mám v PC samozřejmě AVG 7.5, nVIDIA Active Armor firewall, Spybot Search and Destroy.[/QUOTE]

Taky si musím teda postěžovat :D V pátek jsem nainstalil nový antivir Active Virus Shield místo původního AVG a taky firewall Jetico místo KPF. Pak už jsem se nestačil divit. Po restartu se PC neskutečně zpomalil, nedalo se na něm vůbec pracovat! Po dlouhém bádání jsem přišel na to, že by to mohla dělat jedna z těchto aplikací - tak jsem nejdřív odinstaloval Jetico a problém přetrvával. AVS odinstalovat nešel, tak jsem PC resetnul a zkusil to znovu. Tentokrát se to již povedlo a s mizejícím AVS se vrátila počítači jeho původní síla :thumb :notsure

Nevím co to mohlo způsobit, snad to, že mi ten den kdy jsem to instalil nešel internet a AVS se neustále snažil stahovat novou aktualizaci a to jestli nezbrzdilo systém - aktualizaci jsem sice vypnul, ale AVS si v liště furt poblikával, takže něco provádět musel :turtle

Každopádně včera jsem ho nainstalil znovu a nyní již jde všechno v pořádku... :mistake Bylo to asi nějaký rozbitý :stupid !
DiXiE (23)|30.1.2007 16:16
[QUOTE=Petr S.]Bylo to asi nějaký rozbitý :stupid ![/QUOTE]
ja mam s AVG jen nejhorsi zkusenosti ... ze ti sel odinstalovat mas kliku, pamatuju dobu kdy po sobe nechal takovy bordel ze pomohl jen reinstal systemu ...

No, ja si taky postezuju ... rok a pul sem nemel antivirak, jedina ochrana Spybot (ten obcas najde tracking cookie) ... pak jednoho dne si rikam, to je nejaky divny, nejak se mi to s..e, tak zkousim antivirak (Avast), no a vono nic. Čistej system. Tak koumam dal a vykoumal sem ze se mi po spusteni spoustelo takovejch blbosti na ktere sem zapomel ze je vubec mam, tak sem jim dal sbohem. No a ted mam antivirak a stale cistej rychlej póč :)


Proces explorer je nutnost, ten pouzivam temer denne. A kdyz hledam co mi dela v systemu kde bordel, tak od stejne firmy pomaha filemon a regmon, zkuste, uvidite co se za tim sklem monitoru deje (pro moderni za plastem monitoru :D )

mimochodem, na svchost nekoukejte jako na program, koukejte na nej jako na neco v cem bezi procesy (mistni, sitove, systemove). On je vetsinou nevynen, to sluzby ktere bezi (na svchost) jsou odpovedne :)
dzandra (1368)|14.2.2007 09:58
NO tak mi připadá, že to dělají automatické aktualizace systému. Jakmile jsme je vypnuly, přestal se nám to dělat :D
wizaard (913)|14.2.2007 12:49
[QUOTE=dzandra]NO tak mi připadá, že to dělají automatické aktualizace systému. Jakmile jsme je vypnuly, přestal se nám to dělat :D[/QUOTE]
No teoreticky to možné je, protože v minulosti, kdy jsem aktualizace nepoužíval, bylo vše OK. Potom jsem je začal používat a problém... Každopádně ale vždy při naběhnutí aktualizace se PC brutálně zpomalil, pak bylo zase vše v pořádku, leč bohužel někdy to trvalo pekelně dlouho. Teď po reinstallu to zatím nezlobí, tak uvidím, jak dlouho to potrvá :).
dzandra (1368)|18.2.2007 19:03
NO tak jsem po chvilce zkošení zjistil, že automatické aktualizace opravdu přetěži svchost proces. Doma jsem si to už zakázal a nemám do té doby s tím procesem nejmenší problémy. Uvidíme ještě co ty další testovací mašiny :D