reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

3870 + Accelero S1

Tichman (62)|19.10.2009 22:32
Zdravím všechny...

Mám v plánu osadit svou 3870 věhlasným accelerem s1 + nějaky 120mm fan .. protože ten stock neuvěřitelně řve a po přestěhování pc do pokoje mi to začalo i vadit

Ale mám pár otázek protože jsem chladič na GPU ještě nikdy neměnil a to hlavně:

Jak sundat původní stock chladič nějak chápu/zvládnu ale mám sundávat i chladiče z pamětí a napětovích regulátoru nebo tam nechat ty původní ?? pokud sundat tak jak přilepit ty chladiče pamětí?, dále větrák zapojit do konektoru přímo na karte nebo někam zvlášť ?? a ještě otázečka kam umustit větrák? na střed accelera nebo spíš do prava na kraj ??...a ještě jedna teplovodivá pasta bude vyhovovat Arctic Cooling MX-2 ?? a kam přesně ji na jádře nanést (předpokládám že na na tu černou plošku s logem ATI dále asi ne že ?? foto viz. dole ) předem díky za odpovědi a pokud vás napadnou nějaké další rady a postřehy při instalaci accelera na 3870 sem s nimi....

p.s. takhle by měla vypadat karta bez chladiče : http://www.nordichardware.com/Reviews/?skrivelse=530&page=6
Salamander (6177)|19.10.2009 22:38
Chladic na kartu pasuje, instalaci podle navodu zvladne i laik ...
Je jen potreba uriznout kousek jesnoho pasivku z pameti, protoze koliduje s HP trubici chladice (staci kleste nebo pilka na zelezo :))
Teplovodiva pasta neni potreba, je nanesena primo na chladici :)
robky (3195)|19.10.2009 22:39
Nalepené pasívy na pamätiach a regulátore ponechaj ...Poriadne vyčisti-odmasti jadro GPU (ano, je to celá tmavá plocha s písmenkami)

Prídavný ventilátor umiestni mierne vpravo tak, aby ofukoval aj napäťový regulátor .... Zapojiť ho môžeš aj do základnej dosky, ak je voľný konektor...

Edit: na mojej 3870 som nemusel nič rezať ani cvakať, žiadna kolízia pasívu a HP nebola ....

Pri doťahovaní skrutiek jemne a hlavne do kríža ....
Tichman (62)|19.10.2009 22:42
[quote=robky;304450]Nalepené pasívy na pamätiach a regulátore ponechaj ...Poriadne vyčisti-odmasti jadro GPU (ano, je to celá tmavá plocha s písmenkami) a nanes pastu. Stačí veľmi jemná vrstva ...

Prídavný ventilátor umiestni mierne vpravo tak, aby ofukoval aj napäťový regulátor .... Zapojiť ho môžeš aj do základnej dosky, ak je voľný konektor...[/quote]

když ponechám ty původní tak taky budu muset pylovat ??

Edit: dobře díky moc za rady snad zvládnu :)
Pitomec (251)|20.10.2009 07:20
[quote=Tichman;304443]Zdravím všechny...

Mám v plánu osadit svou 3870 věhlasným accelerem s1 + nějaky 120mm fan .. protože ten stock neuvěřitelně řve a po přestěhování pc do pokoje mi to začalo i vadit

Ale mám pár otázek protože jsem chladič na GPU ještě nikdy neměnil a to hlavně:

Jak sundat původní stock chladič nějak chápu/zvládnu ale mám sundávat i chladiče z pamětí a napětovích regulátoru nebo tam nechat ty původní ?? pokud sundat tak jak přilepit ty chladiče pamětí?, dále větrák zapojit do konektoru přímo na karte nebo někam zvlášť ?? a ještě otázečka kam umustit větrák? na střed accelera nebo spíš do prava na kraj ??...a ještě jedna teplovodivá pasta bude vyhovovat Arctic Cooling MX-2 ?? a kam přesně ji na jádře nanést (předpokládám že na na tu černou plošku s logem ATI dále asi ne že ?? foto viz. dole ) předem díky za odpovědi a pokud vás napadnou nějaké další rady a postřehy při instalaci accelera na 3870 sem s nimi....

p.s. takhle by měla vypadat karta bez chladiče : http://www.nordichardware.com/Reviews/?skrivelse=530&page=6[/quote]
U dvou svých 3870 jsem to už dělal a v první řadě jsem na paměti použil Cu chladiče (http://www.softcom.cz/produkt/thermaltake-cl-c0025-bga-memory-heatsink-cooper/?flist=1) a ne ty přibalené Al. 120mm větrák (http://www.softcom.cz/produkt/noctua-ultratichy-120mm-vent-500-800ot-5-8dba/?flist=1) jsem pak šoupl přímo zespod na střed AC1, rev. 2. Pasta ta stejná.
johny__g (6387)|20.10.2009 09:17
[quote=Pitomec;304488]120mm větrák jsem pak šoupl přímo zespod na střed AC1, rev. 2. ...[/quote]

To je právě špatně, lepší to je jak píše robky - dát ho na stranu, aby víc ofukoval napěťový regulátor. Ten se totiž hřeje mohem víc než jádro, a je potřeba ho chladit.
Pitomec (251)|20.10.2009 19:43
Vzhledem k té velikosti větráku (120mm) to v pohodě uchladí. On ten důvod byl hlavně v uchycení (teda alespoň u mě), protože jsem použil šrouby, podložky a matky, aby ten větrák držel co nejvíc a nedocházelo k případným vibracím.
Mimochodem napřed jsem to měl i bez toho větráku, ale to ty paměťový šváby topily jak kamna i přesto, že na nich byl ten Cu chladič a nešla tam prakticky udržet ruka, s Al to bylo obdobný (ovšem jádro v pohodě, v klidu pod 60°C, při zátěži max. 72°C), takže hlavně kvůli chlazení těch pamětí jsem tam ten větrák dával.