reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

jak vytvořit systémovou bootovací flashku

Draken (1578)|20.10.2009 15:02
ahoj mám doma 16GB flashku a originální systém Windows XP, který jsem si upravil pomoci nlite k obrazu svému ... jelikož často ale verzi pomoci nlite upravuji (přidávání se,nové verze programů apod.) dochází k tomu, že stále dokola vypaluji novou a novou verzi svého OS :-( ... a proto se ptám šlo by nějak vytvořit z flahky bootovatelné medium na kterou bych si mohl vždy sou novou verzi nakopírovat (tj. myšleno instalaci windows... ne už nainstalovanou kopii ;)) ... za rady díky
Salamander (6177)|20.10.2009 15:04
Priste prosim Te zkus Google, tech navodu je miliarda ... tohle je konkretne na win 7 a vim, ze na nich funguje, s XP jsem to pravda nezkousel ...
kevin00 (10238)|20.10.2009 15:05
nLite Ti vytvoří na konci úprav *.iso soubor, ten dostaneš na flashku velmi jednoduše použitím programu UtraISO.
Draken (1578)|4.11.2009 13:38
ahoj, tak přes usilovné bádání jsem se mi to nepovedlo ... teď ale řeším jak udělat bootovatelný flash disk s memtestem
mám staženo tohle:
HP USB Disk Storage Format Tool.zip ... nainstalováno
a stažený memtest 4.0 tady z SHW...
celou dobu scháním ony "důležité soubory" jak všude uvádí MSdos.sys,IO.sys a command.com
nejdřív jsem se znažil je dostat z windows XP ... pak z naformátované diskety (i spouštěcí diskety MS-dos) a pak i několik verzi z internetu ...
jenže nevim jak docílit toho aby to memtest načetlo ... už jsem získal bootovací disketu která loudovala až do příkazovýho řádku win 95 a win 98 ... fakt nevim možná mi ještě uprava autoexec.bat... nebo nevim

hlavně nevim co všechno má na disketě být a jestli to nabootuje i z ISO souboru (memtestu...) nebo mam iso rozbalit... za rady díky
Salamander (6177)|4.11.2009 14:03
Nazdar, na ty blbosti se vykasli, pouzij http://unetbootin.sourceforge.net/
Nevim, jestli pojede primo s memtestem, ale urcite funguje hirens boot, nebo zkus nejake live distro linuxu, byva u nich i memtest