reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

2 monitory; posunutie okien

mnn (35)|20.10.2009 22:01
Zdravím. Mám 2 LCD monitory (22'' + 17''). 22'' mám vľavo ako primárny. Druhý je vľavo ako sekundárny. Pokiaľ spustím akúkoľvek aplikáciu, ktorá je fullscreen a mení rozlíšenie tak sa okná na sekundárnom monitore posunú asi o 20%. Teda zostanú maximalizované, iba ich ľavý okraj sa posunie asi o tých 20% doprava.

Najviac to vadí v hrách, lebo napríklad vedľa mám pošták, IM, alebo niečo čo práve "po mimo" sledujem a nevidím to, lebo sa to "zúži".

Pokiaľ nepochopíte, tak sa to pokúsim vyfotiť ako to vyzerá.
petr.svec (320)|21.10.2009 07:50
předpokládám, že na každém monitoru máš jiné rozšlišení... hledal bych krtka v tomto směru
mnn (35)|22.10.2009 20:58
áno: 22'' - 1680x1050, 17'' - 1280x1024. Keď spustím full screen aplikáciu (napr. hru) tak je vidieť že tapeta na sekundárnom monitore sa "zmrští" (zmenší) ale okná sa nezmenšia, len sa tak "posunú" a to aj dokonca okná z primárneho monitora sa posunú (niektoré až na sekundárny monitor).

Vraj keby som ich prehodil, aby primárny bol vpravo tak to už nebude posúvať. Ale zase taká zmena spôsobuje problémy v iných aplikáciach (napr. ktoré si nepamätajú svoju pozíciu) a taktiež umiestniť ich nemôžem takto. A je blbé presúvať sa z ľavého monitora na pravý pohybom myškou doľava a nie doprava :D
Logout (4018)|22.10.2009 21:04
Dělá mi to taky, smířil jsem se s tim, cestu jak se toho zbavit jsem nenašel :-(.
Myslim, že je to prostě chyba windows, nebo ati driverů.
Dojigiri (1629)|23.10.2009 09:25
Jenom co se týká primárního monitoru vpravo, to u mě není problém. Dá se to nastavit i tak (já to tak mám) že se na sekundární monitor nedostávám přejetím myší přes pravý okraj primárního monitoru, ale přes levý (tj. přesunu v ovladačích sekundární monitor vlevo, takže na něj jedu doleva - pohoda, akorát se mírně hůř loví tlačítko start). Ale mám to tak na NVidii, nevím jak Ati - ale je to v nastaveních přímo ve Windows.
Logout (4018)|23.10.2009 10:54
Právě imho ten problém je, když je primární monitor vlevo. Myslim, že to funguje tak, že když se přepne do fullscreenu, tak se přepočítá celá velikost plochy (asi se začne považovat za primár ten druhej monitor), ale nepřepočítá se pozice oken.