Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 16

Téma: Wifi na notebooku

Nováček
    Registrace
    Oct 2009

Zdravím, mám takovej problém koupil jsem Notebook ASUS K50IJ( wifi Atheros AR9285), doma mam wifi avšechno v poho abez problemu i pri signalu 1-2 čárky..Ale ve škole (ZČU) to zlobí, všechno nastaveny a třeba na chodběto běhá krásně,zajdu za roh do učebny kde vedle mesedí sjiným pc a všejim běhá bez problému tak já se nepřipojím ani za nic,a to signál je třeba 3-4 čárky občas plnej.Neřešil bych to kdyby to ostatnim neběhalo,tudíž je někdeproblem u mě,ale netuším kde..Díkyza každou radu..
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Nainstaluj si program NetStumbler a změř sílu signálu v místech, kde máš problémy s připojením.
    Máš korektně nainstalované ovladače wifi síťové karty ?

Nováček
    Registrace
    Oct 2009

No protože mám W7 Ultimate,tak by si to melo všechno už dělatsamo,tzn předpokládám že ano aleruku do ohně za to nedám..

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele EditorPO
    Registrace
    May 2006

V akom mode pracuje vysielac v skole (b/g/n)? Aky mod mas na karte nastaveny ty?

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2009

Podle meho nazoru nezalezi (samozrejme ano, ale mozna ne v tomto pripade) na tom jestli b,g nebo n. Protoze "g" je zpetne kompatibilni s "b" (stejne frekvencni pasmo). A "n" pokud si dobre pamatuji se pouziva jen z duvodu rychlosti (blizsi info nevim).

Ale urcite zkus zmerit uroven signalu jak nekdo pise. Ne vsechny notebooky maji stejne silny wifi prijimac.

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Weeman Zobrazit příspěvek
    Podle meho nazoru nezalezi (samozrejme ano, ale mozna ne v tomto pripade) na tom jestli b,g nebo n. Protoze "g" je zpetne kompatibilni s "b" (stejne frekvencni pasmo). A "n" pokud si dobre pamatuji se pouziva jen z duvodu rychlosti (blizsi info nevim).
    Ale urcite zkus zmerit uroven signalu jak nekdo pise. Ne vsechny notebooky maji stejne silny wifi prijimac.
    tu nejde o rychlost, ale o kompatibilitu. Niektore zariadenia maju problem, pokial je nastaveny "mixmode" (je to vo vzajomnej kompatibilite roznych chipsetov). V tom pripade je vyhodnejsie nastavit natvrdo mod b, g, pripadne n.
    Preto mu to napriklad doma funguje lepsie aj pri nizsej urovni signalu. V skole moze mat to AP pouzity iny chipset. Nastavenie AP v skole neovplyvni, ale moze si prepnut wifi v notebooku len do modu b, pripadne g.

Kukurelli, kontroloval si tie ovladace? Bud z kevinovho odkazu, alebo tu http://usa.asus.com/Product.aspx?P_I...specifications
    Naposledy upraveno uživatelem EditorPO: 22-10-2009 v 10:50

Nováček
    Registrace
    Oct 2009

no zkusim nejdriv ty ovladace, a pak nekdenajit ten mod..ale abych rek pravdu tak lovil jsem lecos,ale s wifi jsem do tyhle urovne neměl tu čest,takže nevim kde to najdu

Nováček
    Registrace
    Oct 2009

tak,ovladače jsem dal novy a nic..takže ještě bych zkusil ten mod,ale at hledam jak hledamnikde jsem to ve vlastnostech nenasel..Kde mám hledat?

Registrace
    May 2006

V spravcovi zariadeni.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: wifi_mode.PNG 
Zobrazení: 170 
Velikost: 111.9 KB 
ID: 13491  

Nováček
    Registrace
    Oct 2009

o takve správci zařízení je jen modul n..A wifi placaneco o tom ze to je 802.11n..a stale to nebeha jakby melo..

Registrace
    May 2006

A nasiel si tam moznost nastavit wifi do modu b alebo g? Tak ako som daval ukazku v screene?

Nováček
    Registrace
    Oct 2009

no budto jsem uplne blbej,nebo nevim ale hlasi se mi tam jen to n..

Registrace
    May 2006

Daj sem screenshot.

Nováček
    Registrace
    Oct 2009

tady je screen
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: plocha.jpg 
Zobrazení: 163 
Velikost: 284.7 KB 
ID: 13603  

Registrace
    May 2006

Pozri sa do "Vyber bezdratoveho rezimu"

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední