reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

- professional alebo ultimate

radonay (1)|22.10.2009 08:10
zdravim seckych
potreboval by som poradit ohladom vyberu OS rozhodujem sa medzi Win7 professional a ultimate. chcel by som vediet ci je medzi nimi velky rozdiel popripade oco budem ochudobneny (aplikacie,programi atd.) ak si zakupim win 7 professional.

dik VšEM.:cool:
Salamander (6177)|22.10.2009 08:17
http://windows.microsoft.com/en-US/windows7/products/compare
Oproti Ultimate chybi v Pro jenom funkce BitLocker a podpora stahovani dalsich jazyku pres win update :) Podle me to za to rozhodne nestoji :D
mech13 (5526)|22.10.2009 10:20
nechybi v Pro jeste MCE? teda aspon u visty to tak je
Salamander (6177)|22.10.2009 10:23
[quote=mech13;305396]nechybi v Pro jeste MCE? teda aspon u visty to tak je[/quote]

Ne, MCE je i v Pro verzi :) Zato chybi ve verzi Business (Vista):p
Jeff Brawo (109)|22.10.2009 10:36
PRO nejde instalovat do virtualniho disku, pokud se nepletu, tak to umi jen Ultimate (potazmo Eneterprise)
a nebylo tam jeste neco s cryptaci/encryptaci ?
EditorPO (2819)|22.10.2009 11:47
[quote=Jeff Brawo;305407] a nebylo tam jeste neco s cryptaci/encryptaci ?[/quote]
..... spominany BitLocker v Ultimate
Jeff Brawo (109)|22.10.2009 12:43
[quote=EditorPO;305426]..... spominany BitLocker v Ultimate[/quote]

:mistake jak jsem slepej...

//omlouvam se za offtopic
Logout (4018)|22.10.2009 13:52
Pro jde instalovat do virtuálního disku. Akorát u ultimate umí PC z toho virtuálního disku i nabootovat...
MartyMcFly (222)|27.10.2009 19:38
Zdravím,
Podle mě je lepší verze Professional, protože narozdíl od Ultimete jí chybí jen pár věcí, které lze opravdu postrádat.

Text převzatý z stahuj.cz

Windows 7 Professional

Rozšíření oproti Home Premium edici se týkají zejména výrazně zlepšené bezpečnosti a opravdu širokých možností zapojení do sítě. K tomu by měly přibýt zakódované datové systémy (EFS) a rozšířené Back-up funkce pro síťová řešení. Dalšími doplňky jsou: Domain Join, podpora Repote Desktop, offline adresáře a Location Aware Printing.

Windows 7 Enterprise a Windows 7 Ultimate


Možná se vám na základě odlišných názvů zdá, že verzí Windows 7 je vlastně sedm, ovšem není tomu tak, respektive pouze podle jména. Windows 7 Enterprise a Ultimate jsou totiž prakticky identické verze, které ale slouží odlišným uživatelům. Enterprise je určen pro korporace, zatímco Ultimate pro osobní užití. Na základě toho by se měly lišit i cenově. Tady už je bezpečnost dohnaná na absolutní maximum, a to například ochranou dat Bitlockerem pro interní i externí mechaniky. Administrátoři mohou určit, jaký software pro ten který počítač bude možné nainstalovat (Applocker). K tomu přičtěte možnost bootovat přes virtuální harddisky (VHD) a rozličné jazykové verze (MUI). Hlavním rozdílem je, že Ultimate bude možné koupit běžně, zatímco Enterprise pouze v rámci standardizovaných vztahů s Microsoftem, a to v určitém množství licencí.
pabouk. (16)|3.11.2009 11:58
Ať si koupíš kteroukoli, budeš ochuzený hlavně o ty peníze, co jsi za ně vyhodil ;) Nedělej Micro$oftu betatestra a zkus radši Linux. Třeba Ubuntu je velmi uživatelsky přívětivé.
Jeff Brawo (109)|3.11.2009 12:24
[quote=pabouk.;310046]Ať si koupíš kteroukoli, budeš ochuzený hlavně o ty peníze, co jsi za ně vyhodil ;) Nedělej Micro$oftu betatestra a zkus radši Linux. Třeba Ubuntu je velmi uživatelsky přívětivé.[/quote]

Vistaci byli betatesteri ;)
A jako woknousaka me vzdy zajimalo, proc verzi linuxu je vic nez maku v makovici?
pas!k (3765)|3.11.2009 13:02
[quote=pabouk.;310046]Ať si koupíš kteroukoli, budeš ochuzený hlavně o ty peníze, co jsi za ně vyhodil ;) Nedělej Micro$oftu betatestra a zkus radši Linux. Třeba Ubuntu je velmi uživatelsky přívětivé.[/quote]

Jen vysvetlim "Uzivatelsky privetive"

Pro normalniho usera bez znalosti linuxu bude jakykoliv problem v podstate neresitelnou veci .. :)
kevin00 (10238)|3.11.2009 14:13
[quote=pas!k;310074]Jen vysvetlim "Uzivatelsky privetive"
Pro normalniho usera bez znalosti linuxu bude jakykoliv problem v podstate neresitelnou veci .. :)[/quote]

Souhlasím. Měl jsem nainstalované Ubuntu na HP550 a nefungovali Fn tlačítka, ani jedna ze síťových karet a Bluetooth taktéž. Po hodinovém hledání jsem našel jak rozchodit bluetooth přes příkazový řádek. Až tyto problémy budou vyřešeny a nebudu se muset "prát" s funkčností hardwaru, poté jej klidně doporučím dále.
Logout (4018)|3.11.2009 14:17
No - nainstaloval jsem na svuj počítač windows 7. Běh síťovky oproti starším win7 se mi nepodařilo rozběhat - naštěstí bylo v plánu upgradovat i druhej stroj, takže to nevadilo. Grafiku na novym stroji se mi nepodařilo rozběhat....

Ne, že bych nesouhlasil, že W7 jsou uživatelsky přívětivější, ale zas tak absolutně to taky neplatí - navíc linux vyžaduje ice větší počáteční investici, ale zas menší údržbu.

Jako větší problém vidim aplikace, přecijenom např. openoffice nedosahuje v uživatelský přítulnosti MS office (to netvrdim já, žena mi OO hodila na hlavu :-) - a to se snažila).
lexxxa (714)|3.11.2009 15:37
pas!k (3765)|3.11.2009 19:20
Od ted pouze k tematu .. a pabouk pokud chce psat moudra se podiva k cemu slouzi tlacitko "Vicenasobna citace"
pabouk. (16)|3.11.2009 19:27
[quote=pas!k;310191]Od ted pouze k tematu .. a pabouk pokud chce psat moudra se podiva k cemu slouzi tlacitko "Vicenasobna citace"[/quote]

to je dobry, uz nebudu svymi nazory obtezovat