reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

zamrzani notebooku pri prehravani mp3 z ext usb hdd

schula (7)|22.10.2009 10:08
Zdravim, potreboval bych poradit - kdyz delsi dobu prehravam z esterniho usb hdd (transcend jet 320Gb) mp3 tak mi zmrzne notas (toshiba satelite pro U400-150,vista32b). vsechno je zmrzly, po nejakde dobe od ctrl+alt+del se maximalne objevi hlaska: selhani - moznosti zabezpeceni. po jejim odkliknuti se opet nic nedeje. je mozne ze je to zpusobene ext hdd? kdyz jsem cast mp3 prehral na disk v ntb, a nechal to hrat celou noc, tak to nezamrzlo.
Plus jeste jeden dotaz spojeny s timto hdd - je mozny ze by mi nejakym zpusobem odpalil MB na ntb?
Za kazdou radu a pomoc predem dekuju, sch.
petr.svec (320)|22.10.2009 10:33
Ad1) podobné problém s usb většinou bývají v kombinaci více usb zařízení, kdy každé z nich pracuje trochu jinak na navzájem se mohou rušit např. myš a flaska

řešením může být umístit každé zařízení na jiný kanál usb (jak ale na notebooku zjistíš, které usb jde do kterého kanálu netuším)

Ad2) pokud máš dobrý kabel tak by se to stát fakt nemohlo... může se stát, že v daném připojeném zařízení dojde k chybě a schoří, ale nemělo by nic schořet uvnitř notebooku
schula (7)|22.10.2009 11:05
1) no, co se tyka tech vice zarizeni tak pouzivam jenom jedno - ten hdd.
2) kabel je standardni dodavany s diskem - jedine co me jeste napadlo - kabel, dodany k disku je micro usb - 2 usb a ja vzdy zapojuji jenom to jedno (nekde u recenzi jsem se docetl ze to staci)

- nemuze to byt trebas castecne zpusobeno tim? popripade trebas nejakym power managementem na ntb?
speedsnail (4876)|22.10.2009 11:31
Řekl bych že powermanagementem to byt muze. Zkus v záložce napájení zrušit vypínání disku. (když hraješ z interního HDD, jeho vypnutí nehrozí, ale při přehrávání z externího může k vypnutí interního disku dojít a to způsobit nějakou neplechu)
PetrP7 (5)|22.10.2009 11:36
Ahoj, ty 2 USB bývají proto, že ne každý USB výstup má dostatečně "tvrdé" napětí +5V, aby zvládlo napájet HDD. Zkus zapojit oba USB a uvidíš. Mně například na velkém PC jede EXT HDD jen z některých USB, ze předních například ne (ale na kabelu mám jen USB mini a 1 "velké" USB)
schula (7)|22.10.2009 12:35
tak jsem se dival na to nastaveni P.M. a polozka "nastaveni volitelneho pozastaveni zarizeni usb" je zakazano, takze tady snad problem neni, nicmene, v nastaveni pevneho disku bylo vypnuti po 20 minutach i pri napajeni ze site, takze to je mozna ono, otestuju a dam vedet.

ten dvojkabel USB me hlavne zajimal prave z toho pohledu P.M. - jeslti se trebas to napeti pri uspore E nejak nemeni, kdyz jsou i zarizeni kde jsou potreba dva kabely tak jsem si rikal ze kdyz muzou byt dva ruzne usb porty s ruznym napetim, jeslti i jeden nemuze napeti menit trebas na nizsi hladiny...

Zatim dekuju za vsechny rady a info.
schula (7)|22.10.2009 23:04
tak uz to vazne nechapu, po cele noci kdy zvladl notas prehravat mp3 z interniho hdd bez kousnuti se dnes opet kousnul. byla spustena akurat opera a winamp. zamrznuti vpadalo v podstate jako jsem nahore popisoval pri prehravani mp3 z ext hdd...
napada nekoho neco jinyho krome preinstalovani systemu? trebas nejakou utilitku pro diagnostiku hdd, nebo systemu?
zacinam byt zoufalej vzhledem k tomu ze tento notas neni muj a zatim jenom pujcenej - proste to neni dobry...