reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Blikající LCD

Konnor (278)|24.1.2007 21:47
Nazdar, tak tu mám další perlu.
V jednom kanclu kterej mám na starosti se vyskytl divnej problém. Kdykoliv někdo začne tisknout na sitový tiskárně, tak začne problikávat (evidentně se hodně sníží obnovovací frekvence) jediného LCD které tam je. V zapojení nikde problém není, tiskárna je na samostatné zásuvce. Když zapojím tiskárnu do jiné zásuvky tak to běží den nebo dva v pohodě a pak to začne zas blikat. V kabelech problém není.
Petr S. (1220)|24.1.2007 22:22
To je opravdu docela oříšek :notsure Dělá to pouze u tohoto jednoho LCDčka? Je v tém místnosti více počítačů? Když bys dal monitor do vedlejší místnosti (nejdřív bez a následně i s tou tiskárnou), dělá to taky?
Konnor (278)|24.1.2007 22:57
V mistnosti je jeden PC a jeden NB. Přesunutí do vedlejší místnosti nepříchází v úvahu, leda o patro níž:) Dost mě mate to, že když se to zapojí do jiné zásuvky tak to na den až dva přestane a pak to znovu začne. Napadlo mě ještě zkusit zapojit ten LCD na zálošní zdroj. To že by tisknoucí inkoustovka emitovala elektromagnetické rušení , že by prošlo i stíněným monitorem se mi zdá dost brutální. Přemistňování tiskárny po místnosti nemělo vliv
BlackFrog (563)|24.1.2007 23:06
neni to nejaka stara elektroinstalace?:) OT: nojo ty tiskarny... me momentalne moje inkoustovka! hlasi ze ma pretizeny laser a vubec nevim co s tim:stupid
Petr S. (1220)|25.1.2007 10:32
Inkoustovka hlásí, že má přetížený laser :confused: Tak to jsem z toho jelen :D

Taky to vidím spíš na špatnou elektroinstalaci... Teď se ale nabízí otázka, jestli to začalo dělat teprve nyní a předtím to jelo dobře, nebo to blbne od té doby co je PC v té místnosti...
Konnor (278)|25.1.2007 16:06
Původně to asi tak 3 měsíce šlo normálně a pak to naráz začlo, jak říkám prubnu tam záložák a jestli to nepřestane tak se na to vy...;)
Konnor (278)|29.1.2007 15:40
tak jsem k tomu monitoru flákl zásuvku s přepětovou ochranou a zdá se že je klid. Tak kdyby někomu začal při tisku bikat monitor, víte na co šáhnout;)
Petr S. (1220)|30.1.2007 10:35
Ale je to stejně zajímavé :stupid Asi fakt nějaká špatná elektroinstalace :notsure Ten dům je nějaký starší nebo nový?
Konnor (278)|30.1.2007 13:18
??? cca 30 let ale elektrika by tam měla bejt nová, jsou to předělaný byty na kancly,...
Petr S. (1220)|30.1.2007 14:18
Nebo by taky mohla možná být chyba v LCD :confused: Není třeba citlivý na výkyvy napětí v síti? Není to nějaký levný model?