Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 6 z 6

Téma: Sítě: rušení wifi signálu

Neregistrovaný

Jméno tazatele: User006

Znění dotazu:
    Dobrý večer,
    zajímalo by mě, jestli je běžné vzájemné omezování signálu při wifi připojení 2 a více zařízení. Desktop je umístěn dále od modemu, ale používám homemade anténu s plechovkou, která funguje bezvadně-síla signálu označena jako velmi dobrá. Jakmile zapnu a připojím notebook, obvykle v místnosti s modemem, signál klesne zhruba na polovinu. O jiných zdrojích případného rušení nevím, bydlím v RD a sousedé jsou naštěstí daleko:-) Díky za odpověĎ

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
    Huawei 520 b+g

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele EditorPO
    Registrace
    May 2006

... homemade anténu s plechovkou

no comment, ani sa nedivim
    tieto "plechovky" su zdrojom najvacsich ruseni, susedia musia mat radost
    Naposledy upraveno uživatelem EditorPO: 23-10-2009 v 23:43

User005

O tom jsem tedy ještě neslyšel, nicméně sousedé jsou od mé antény vzdáleni cca 100m a zatím si nestěžovali..
    Navíc nevím, jestli jsem se vyjádřil dostatečně přesně..Situace obvykle vypadá takto-desktop (dále od modemu) s plechovkou je připojen k síti, signál je označen jako velmi dobrý. Dostaví se jiný člen domácnosti a zapne si v místnosti s modemem notebůk (bez plechovky - síla signál v desktopu klesne. Spíše mi tedy připadalo "logičtější", že dochází k jinému efektu, tj. zařízení blíže ke zdroji(modemu) signál "užírá". Nemám v tom žádné zkušenosti a znalostí pomálu, proto se ptám.. Bez plechovky jsem ovšem ztracen, s mnohametrovou kabeláží nataženou po domě by mě hnali svinským krokem

User005

Chtěl jsem zdůraznit, že plechovka je zapojena do wifi karty v pc, povedený modem huawei 520 disponuje bídnou anténou bez možnosti odšroubování..

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele EditorPO
    Registrace
    May 2006

A co tak kupit k tomu PC normalnu externu antenu? Napr nieco taketo http://www.alza.sk/edimax-ea-io7d-d140217.htm alebo http://www.alza.sk/vsesmerova-intern...o5d-d80706.htm

Plechovka nielen ze rusi ale je aj nachylna na zarusenie.

uSER005

Škoda... s plechovkou se budu loučit nerad.
    Ale díky za doporučení.

Podobná témata

1. Sítě: Vypadky WIFI signalu
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 18-06-2013, 17:11
  2. Sítě: zlepšení signálu wifi
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 05-03-2013, 23:19
  3. Sítě: ztráta signálu v UTP kabelu ?