reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sítě: rušení wifi signálu

Neregistrovaný (0)|23.10.2009 22:20
Jméno tazatele: User006

Znění dotazu:
Dobrý večer,
zajímalo by mě, jestli je běžné vzájemné omezování signálu při wifi připojení 2 a více zařízení. Desktop je umístěn dále od modemu, ale používám homemade anténu s plechovkou, která funguje bezvadně-síla signálu označena jako velmi dobrá. Jakmile zapnu a připojím notebook, obvykle v místnosti s modemem, signál klesne zhruba na polovinu. O jiných zdrojích případného rušení nevím, bydlím v RD a sousedé jsou naštěstí daleko:-) Díky za odpověĎ

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Huawei 520 b+g
EditorPO (2819)|23.10.2009 22:33
... homemade anténu s plechovkou

no comment, ani sa nedivim :mistake
tieto "plechovky" su zdrojom najvacsich ruseni, susedia musia mat radost :thumbdown
User005 (0)|23.10.2009 23:05
O tom jsem tedy ještě neslyšel, nicméně sousedé jsou od mé antény vzdáleni cca 100m a zatím si nestěžovali..
Navíc nevím, jestli jsem se vyjádřil dostatečně přesně..Situace obvykle vypadá takto-desktop (dále od modemu) s plechovkou je připojen k síti, signál je označen jako velmi dobrý. Dostaví se jiný člen domácnosti a zapne si v místnosti s modemem notebůk (bez plechovky:) - síla signál v desktopu klesne. Spíše mi tedy připadalo "logičtější", že dochází k jinému efektu, tj. zařízení blíže ke zdroji(modemu) signál "užírá". Nemám v tom žádné zkušenosti a znalostí pomálu, proto se ptám.. Bez plechovky jsem ovšem ztracen, s mnohametrovou kabeláží nataženou po domě by mě hnali svinským krokem:(
User005 (0)|23.10.2009 23:09
Chtěl jsem zdůraznit, že plechovka je zapojena do wifi karty v pc, povedený modem huawei 520 disponuje bídnou anténou bez možnosti odšroubování..
EditorPO (2819)|23.10.2009 23:42
A co tak kupit k tomu PC normalnu externu antenu? Napr nieco taketo http://www.alza.sk/edimax-ea-io7d-d140217.htm alebo http://www.alza.sk/vsesmerova-interni-antena-edimax-ea-io5d-d80706.htm

Plechovka nielen ze rusi ale je aj nachylna na zarusenie.
uSER005 (0)|24.10.2009 01:58
Škoda... s plechovkou se budu loučit nerad.
Ale díky za doporučení.