reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sítě: Zapojení routeru jako bridge

Neregistrovaný (0)|24.10.2009 19:02
Jméno tazatele: Pepa

Znění dotazu:
Dobrý den, rád bych se zeptal na možnost propojení routerů v režimu bridge a zda lze tímto způsobem rozšířit pokrytí bezdrátové sítě. Doma mám zapojený router D-link DI-524 jako klasický AP a chtěl bych, aby druhý router - ASUS WL-520GC fungoval jako "prodloužení", ovšem bez nutnosti propojovat oba routery kabelem. Lze k tomuto použít režim bridge? A jak potom vypadá nastavení obou routerů? Bohužel jsem neuspěl s žádným z návodů na internetu. Chtěl bych, aby se Asus připojil na D-link jako klient a prodloužil původní síť, nebo vysílal vlastní síť, která by ovšem byla propojena s D-link a internetem.
Předem díky za nápady.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
routery: Asus WL-520GC, D-link DI-524, Win XP Home,
Logout (4018)|24.10.2009 19:30
Režim bridge nestačí, ten akorát "zruší" NAT, router furt ale funguje jako bridge mezi drátem a bezdrátem, ale neposílá bezdrátový pakety zas do vzduchu. To, co potřebuješ je
WDS,
viz třeba
http://www.marigold.cz/item/wds-pro-pohodlnou-stavbu-vetsi-wifi-site
EditorPO (2819)|24.10.2009 19:55
A este k tomu DI-524 nevie ine mody okrem AP, takze nebude spolupracovat ani ako bridge, ani pre WDS.
Rozsirenie wifi pokrytia by sa dalo spojazdnit, keby si mal 2x WL-520GC vo WDS alebo Hybrid mode.
Neregistrovaný (0)|24.10.2009 20:17
Jméno tazatele: Pepa
Díky za článek, leccos se mi vyjasnilo. S D-linkem to tedy opravdu přes WDS nepůjde. Jinak pořád platí ta omezení ohledně WDS a WPA, nebo už je to jinak? Jestli ne, tak mi tohle nepříjde jako dobrý způsob rozšiřování sítě.
Logout (4018)|24.10.2009 20:21
Jak který zařízení a který firmware, některý to uměj, některý ne.