reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

DVD přehrávač a AVi

Commanderwar (577)|26.10.2009 19:31
zdravím ...mám zajimavy problém

muj dvd přehravač to doposud přehrálo naprosto všechno

až na jeden film ktery jsem ted stahnul a je klasicky v Avi...jde pouze zvuk..zkoušel jsem to už 3 vypalovat

netušíte v čem muže byt problém??? copak muže byt AVI a AVI??...tyd je to přeci porad ten samy format...

nebo existuje nekde nejaka možnost že by to mohlo mit nastaveny neco jinak...??
Jiziii (796)|26.10.2009 20:32
Mužeš mít třeba Bitrate toho filmu kterej už to DVD nezvládne.
Tak ten film prostě převeď do jinýho formátu kterej zvládne bez problému to dvd.
Gejmer (99)|27.10.2009 01:22
Vidim,že nejsem sám kdo se přestává orientovat v tom množství formátů.
Zkonvertuj si to do DVD a budeš mít pokoj,ale je to dost zabíračka na komp..
Používám třeba Mediacoder jednoduchej a snadno pochopitelnej program a je zdarma!
Jinak doufám,že to pálíš všechno na RW a ne rovnou na R,při takový zmetkovitosti by to stálo strašně moc peněz:hmm
StD (1963)|27.10.2009 08:03
[quote=Commanderwar;306951]...copak muže byt AVI a AVI??...tyd je to přeci porad ten samy format...[/quote]

"Avi" není žádný formát ale kontejner a může v něm být leccos. Nejprve si o tom něco doštuduj a pak uchop nějaký identifikační nástroj, třeba GSpot, který ti přesně poví co je uvnitř, jak je to kodováno (vlastnosti A/V streamů) a jakou cestu (Graph) budeš potřebovat k přehrátí...
petr.svec (320)|27.10.2009 12:04
přesně tak koncovka avi je v podstatě obecné označení a formátu označených pod avi je hafo

a jak bylo napsáno buď je to chybějícím kodekem nebo třeba vysokou kvalitou

obecně nedoporučuji cokoli pro PC přehrávat na DVD...

názorně jeden problém, který nedokážeš pořádně na DVD vyřešit... titulky k avi souborům... čeština, velikost, posunutí... načtení jiného souboru atd.

vyhoď dvd a připoj z pc druhý kabel do televize :o)
Richmond (8084)|27.10.2009 13:21
[quote=petr.svec;307136]názorně jeden problém, který nedokážeš pořádně na DVD vyřešit... titulky k avi souborům... čeština, velikost, posunutí... načtení jiného souboru atd.[/quote]
Na tohe staci tlacitka na DO (Display, Audio popr. Menu/Functions)? :D
Commanderwar (577)|28.10.2009 17:36
tak už bych do toho kopal:)....přez nero davam vytvořit dvd video...piše to že cilova velikost bude 4,38 gb.....asi hodinu se to vytvaři..a před vypalovanim to hodi chybu.....s tim že na disku neni dost mista.....už me to toči

Mediacoder pak jsem zkusil toto.....a tam primo video format nemužu rozeznat ktery to nich je....
Richmond (8084)|28.10.2009 17:50
A co zkusit DivxtoDVD? http://www.sosej.cz/Vso-Divxtodvd.html pripadne PocketDivXEncoder a vypalit klasicky .avi, ale u nej mej na pameti, ze je urcenej na prevod filmu do pda nez na dvd
meeee (1110)|28.10.2009 18:02
Já doporučím SUPER ©, kterej do VOBu jako jednoho z mnoha taky umí. Zvládá hromadu formátů, má spoustu "hejblátek" a přitom je jednoduchej.:thumb
StD (1963)|28.10.2009 20:09
[quote=Commanderwar;307639]tak už bych do toho kopal:)....přez nero davam vytvořit dvd video...piše to že cilova velikost bude 4,38 gb.....asi hodinu se to vytvaři..a před vypalovanim to hodi chybu.....s tim že na disku neni dost mista.....už me to toči

Mediacoder pak jsem zkusil toto.....a tam primo video format nemužu rozeznat ktery to nich je....[/quote]
No ono DVD-Video se taky nemastruje v Neru... Alespoň lidé, kteří to s videem myslí trochu vážně a nekoukají na to na nějakém 15" CRT. Já nechám vždy dělat Scenarist film na velikost, v jaké je kvalitě, když bude větší než DVD5, jen mi to oznámí, a co s tím potom z ImgBurnu nebo v GearPro udělám je jen a jen moje věc, jak s tím naložím - jestli dám na DL (DVD9) nebo to následně předhodím už zautorizované DVDShrinku. Ovšem při zdrojích z DivX bych si asi musel jít koupit nové brýle... :hmm