reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Grafické karty: Problém s ovladači Nvidia

Neregistrovaný (0)|27.10.2009 12:47
Jméno tazatele: Hobby

Znění dotazu:
Prosím o radu,neb už jsem vyzkoušel vše.Měl jsem v počítači grafiku NV Gforce 8800 GTX.Šlapala jako hodinky ze všemi novými drivery.Minulý týden jsem provedl výměnu za NV Gforce 275 GTX a začala zábava.Nainstaloval jsem poslední 191.07,počítač začal nabíhat a po úvodním logu Win mně monitor oznámil že nemá signál a oddebírá se spát,ale Win podle zvuku nabíhal normálně dál.Po resetu už to naběhlo normálně ale nějaké divné rozlišení jako na čtyřnásobně větší monitor.Ovládací panel Nvidia hlásil že mám analogový monitor.Nalezl jsem v seznamu svůj P19-2 Fujistu-Siemens a po potvrzení opět hláška není signál odcházím spát.Další reset,vše naběhlo skvěle,funkce super až do vypnutí.To jsem si myslel že už je vše OK.Daší zapnutí a kolečko se opakuje.Po třech resetech mně opět vše běží OK.Neměl jsem ale nervy vždy comp zapínat na tři krát.Nainstaloval jsem ovladače dodané ke kartě 182.42 a ejhle vše běží na poprvé bez problémů.Zkusil jsem opět nové a zase problémy.Takže zatím jedu na staré a hledám chybu.Podla rad na fóru Nvidia jsem aktualizoval bios a všechny ovladače které mám v compu.Výsledek 0
Konfigurace:Fujistu Siemens P19-2,Asus P5b de Luxe,4GB DDR2,Gforce 275 GTX,Intel 6400 2.13 GHz.Drivery jsem odinstaloval přes Total uninstalier,čistil registry a až potom instaloval nové.Prosím o radu co bych ještě měl zkusit a nebo udelali soudruzi v USA někde chybu v těch ovladačích?

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Fujistu Siemens P19-2,Asus P5b de Luxe,4GB DDR2,Gforce 275 GTX,Intel 6400 2.13 GHz
Neregistrovaný (0)|28.10.2009 18:57
Ahoj, mám uplně ten samej problém co ty...grafiku 7600GS...taky nevím co s tím...snad někdo bude vědět...díky
husky14 (4214)|28.10.2009 19:32
Vyzkoušel bych kromě těch posledních 191.07 ještě nějaký drivery ze série 190.XX.... nepíšeš, jakej máš systém, ale vybrat si můžeš v naší sekci download.

@Neregistrovaný2: asi to nebude zrovna to, co chceš slyšet, ale na 7600 GS bych už nejnovější drivery ani nezkoušel a provozoval jí na těch, na kterých ti bez problémů jede.... těžko můžeš u týhle karty očekávat nějaký navýšení výkonu a taky podpora pro 3 generace starou kartu už imho nebude ze strany driver týmu NV zrovna ideální.... přece jen ty drivery se ladí hlavně pro bezproblémový PhysX, DX10 atd. a ty ani jedno z toho nemáš ;)
Neregistrovaný (0)|29.10.2009 16:12
Mám XP Profesional 32 SP 3.Vyzkoušel jsem všechny drivery od 182.50 výše a všechny to dělají.Po třetím restartu je vše ok a můžu pracovat,hrát nic se neděje.Jen nesmím vypnout.Měnil jsem i baterii na bordu,jestli není náhodou slabá a nic.Nevím jestli nemám zkusit přeinstalovat systém.S GTX 8800 jsem žádný problém neměl.Každý radí počkej na novější drivery,ale už od té doby jich vyšlo pět a ani jeden nejede jak má.Tedy na mé kartě.
Richmond (8084)|29.10.2009 16:22
Odinstalovat stare drivery (vycistit pomoci Driver Cleaner & Driver Swepper), pote nainstalovat ovladace od nVidie, ne od vyrobce
Neregistrovaný (0)|29.10.2009 20:32
Takže pro Richmond.Stáhl jsem poslední Driver Swepper 2.0.5.Vše promazal,registry a vše na co jsem narazil od Invidie.Instalace driveru staženého přímo z invidia.com 191.07 mně ani nedojela do konce a monitor si opět ustlal aniž jsem věděl jestli instalace proběhla korektně.Bohužel nepomohlo ani pět restartů takže jsem musel v nouzovém režimu(v kterém nemám žádné problémy)vyškrábat nové drivery a opět jedu na 182.42 bez problémů.Takže v compu asi chyba nebude ale moje důvěra v Nvidii začíná být podlomená.Měl jsem zatím všechny karty od ní ale asi budu příště více uvažovat i o konkurenci,protože jak tak hledám po internetu pomoc,nejsem sám komu ty drivery blbnou s monitorem.Počkám asi ještě na jedny nové a potom to asi budu řešit přes jejich hotline.
husky14 (4214)|29.10.2009 20:51
[quote=Neregistrovaný;308126]Instalace driveru staženého přímo z invidia.com 191.07 mně ani nedojela do konce....[/quote]Před koncem se imho instaluje PhysX driver, tak jestli to nesouvisí s ním :notsure

Jestli s tím chceš ještě laborovat, co zkusit nainstalit ovladače a pak přes ně pustit instalaci samotnýho PhysX? Nebo zkus ten poslední PhysX 9.09.0814 nainstalit teď přes ty 182.42 a pokud to pojede, zkusit přes to pustit instal posledních 191.07....?

Ale to je jen "střílení", co bych asi zkusil já, záleží na tobě ;)

Btw. ty drivery 182.42 mi moc neříkaj, sice existujou, ale třeba na webu NV nejsou. To je nějaká spešl edice?
Richmond (8084)|29.10.2009 21:03
[quote=husky14;308135]...[/quote]
Posledni PhysX jsou tusim 0914 - teda alespon podle toho co mam ja v ovladacim panelu nVidie :notsure
Pri instalaci myslim problikne monitor na cca 5s a nastavi maximalni rozliseni co monitor podporuje - jestli nebude problem prave s jeho ovladacem :notsure
Neregistrovaný (0)|30.10.2009 19:40
Takže Vás seznámím s novinkami.Na dotaz ovladačů 182.42.Mám kartu GTX 275 od Gigabyte a verze těchto ovladačů je tam na cd.Na stránkách Gigabyte je nejnovější ovladač verze 190.38.Začal jsem s tímto ovladačem.Tedy opět kolečko,vymazat vše na co jsem jen narazil,přejet odinstalačními programy(Total uninstalier,Driver sveeper,CC cleaner).Instalace proběhla OK,už nebyl výpadek na konci takže jsem zatajil dech a restart.Opět no signal-going sleep.Opět výmaz na druhém compu dotaz na Gigabyte a odpověď:
When using DVI output of the graphic card, sometimes there is no display on screen.
Odpověď:This problem only happens on certain monitors, please download and update VGA BIOS from website to fix this compatibility issue.
Takže stažení fleš nástroje,nový bios na grafice a pak instalace už posledního driveru z invidia.com 191.07.Výsledek ten že ani po několika restartech monitor nenaběhl.Nouzový režim,celková odinstalace a po pěti hodinách jsem tam kde jsem byl akorát mám nový bios na grafice.Zaregistruji se zde pod jménem Hobby už jsem tady skoro jako doma.Má někdo ještě nějaký nápad?Zítra si půjčuji monitor Samsung.Napíši jestli to dělá i s ním.Taky mohli k té kartě dodávat compatibilní monitory.Mám S-PVA Fujistu-Siemens P19-2 což se mně zdá celkem gut stál ve své době nějakých 15000 a nechce se mně ho zatím měnit.
https://www.svethardware.cz/recenze-megatest-19-lcd-fujitsu-siemens-p19-2/14518
hoby (3)|30.10.2009 20:22
Jo tak jméno Hobby je obsazeno tak je hoby.Kontroloval jsem ještě aktualizace na Fujitsu-Siemens ale nemají žadné nové nebo starší ovladače,mají jen jedny.Takže mně asi fakt nezbude nic jiného než čekat na nové ovladače grafiky(jsou prý už beta 195.39)nebo se kouknout po novém monitoru.Uvidím zítra jestli pojede Samsung.
trodas (1753)|30.10.2009 22:55
Pokud by byla sance, ze by ovladac monitoru pomohl, pak jsem ochoten ho napsat, viz. https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?p=306130#post306130

Nicmene potrebuji k tomu informace o tom monitoru, jako max. rozliseni (max ktere chces provozovat, jde-li o analog), rozsahy frekvenci (vertikalni v kHz a horizontalni v Hz a informaci o polarite syncu - vetsinou + a +, ale pokud se obraz rozsype, tak... tak to nebude + + :))))



PS. tak jsem neco nasel:
http://www.google.cz/url?sa=t&source=web&ct=html&cd=1&ved=undefined&url=http%3A%2F%2F209.85.135.132%2Fsearch%3Fq%3Dcache%3A0_Rz-cAWA0wJ%3Acontent.etilize.com%2FUser-Manual%2F11645353.pdf%2BFujitsu%2BSiemens%2BP19-2%2Bsync%2Bpolarity%26cd%3D1%26hl%3Dcs%26ct%3Dclnk%26gl%3Dcz&rct=j&q=Fujitsu+Siemens+P19-2+sync+polarity&ei=KmTrSuOjNZ-emwPaw_2ODw&usg=AFQjCNG-B6IgbZN3lu5vx5pATDRTHuqoqQ
"...and polarity of the synchronisation signal are displayed." Takze dame + + a basta :)

ulozit jako *.inf a vybrat pri aktualizaci driveru pro monitor manualne:

[quote][version]
signature="$CHICAGO$"
Class=Monitor
Provider=%FS%

[Manufacturer]
%CUSTOM%=Fujitsu_Siemens

[Fujitsu_Siemens]
%P19-2% = Fujitsu_Siemens_P19-2, Fujitsu Siemens P19-2

[Fujitsu_Siemens_P19-2]
DelReg=DEL_CURRENT_REG
AddReg=P19-2.AddReg, 1280, DPMS, ICM9

[DEL_CURRENT_REG]
HKR,MODES
HKR,,MaxResolution
HKR,,DPMS
HKR,,ICMProfile

[P19-2.AddReg]
HKR,"MODES\1280,1024",Mode1,,"30.0-82.0,56.0-76.0,+,+"
HKR,,ICMProfile,1,3

[1280]
HKR,,MaxResolution,,"1280,1024"

[DPMS]
HKR,,DPMS,,1

[ICM9]
HKR,,ICMProfile,1,9

[Strings]
FS="Fujitsu_Siemens"
CUSTOM="Fujitsu_Siemens"
P19-2 = "Fujitsu Siemens P19-2"[/quote]
hoby (3)|31.10.2009 20:43
Trodas díky za snahu.Instalace tvého ovladače bez problémů.Částečně se to zlepšilo v tom že po instalaci Tvých ovladačů a driveru 191.07 na třetí restart vše naběhne jak má a nemusím už laborovat s rozlišením.V panelu Nvidia už nenabíhá analogový monitor,ale pozná P 19-2.Jinak instalace driveru probíhala i s Tvou úpravou opět tak že asi uprostřed monitor 2x problikl a v závěru opět hláška No signal-going to sleep.Po prvním restartu vše naběhlo perfektně,už jsem se radoval.Comp jsem tedy vypnul asi na 10 min a po zapnutí opět logo a ta zk.... hláška.Druhý restart taky nic ,třetí už úspěch.Na tři krát pokaždé zapínat na to nemám nervy.Plesknu tam opět starý driver a budu čekat co vypadne z lidí z Gigabyte a na nový driver.Jestli Vás ještě něco napadá,napište vyzkouším.
trodas (1753)|31.10.2009 21:05
Zamalo, problem mezi nVidii a nebem vyresit nedokazu... Na TRETI restart rikas? Oh my...

Tak jed na starem driveru - sak s nim nemas zadny problem, ne?

Jaky mas vlastne Windowsy?
hoby (3)|1.11.2009 10:27
Mám Win XP Prof. 32.

Ještě je zajímavé že to nedělá pravidelně.Dnes ráno monitor naběhl napoprvé.Byl jsem z toho překvapen.Chtěl jsem totiž ty drivery odinstalovat.Zkusil jsem restartovat,opět OK.Zatím to nechám a budu zkoušet dál.
Gunterr (0)|2.11.2009 09:34
Zdravím Vás pánové,

bohužel musím nahlásit stejný problém i u sestavy:
deska od Gigabyte
Intel C2Q 9550
Gigabyte Nvidia GTX275
Win7 Home Premium 64 bit
monitor Samsung 2243BW

Řešil jsem to už u Vist, říkal si přijde nový OS a bude klid a houby. Přesně jak píše Hoby, člověk to pustí a někdy má štěstí a naskočí, někdy to restartuju asi na 5x.
Ovladače jsem zkoušel jak od Gigabyte, tak přímo zmíněné 191.07 od Nvidie a výsledek téměř stejný. Ovladač od Samsungu nainstalován - jedu přes DVI kabel - zajímavé je, že přes VGA kabel to nedělá.

Při instalaci ovladačů od Nvidie monitor dvakrát problikne a občas se podaří dojít na tabulku "Instalace proběhla úspěšně, ukončíte ji stisknutím...". Po vyčištění driverů pomocí Driver Cleaneru se mi nainstalovaly ovladače bez blikání, ale výsledek byl stejný. Zapnout, napíše, že nabíhá a při přechodu z úvodní stránky "Spouštím operační systém" na "Plochu" se monitor uspí a spinká jak miminko.

Když jednou za čas naběhne a snažím se dát Ovladací panel Nvidia po stisku pravého tlačítka na Ploše, tak se někdy taky uspí. Je slyšet zvuk, jako bych nějaký HW odpojil.

Jsem už z toho zoufalý a místo toho, abych využíval počítač k tomu, k čemu jsem si ho koupil, řeším už přes 3 měsíce tuto chybu :-(

Ještě doplním, že pokud mám až tak velké štěstí, že naběhne a dostanu se na ty Ovládací panely (či jak se tomu říká) a kliknu na rozpoznat a ono to náhodou rozdejchá, tak se mi objeví více monitorů (už se mi objevily i 3, což nechápu, jelikož mám připojen jen a pouze výše uvedený Samsung přes DVI). Při kliknutí na identifikovat mi to ale jako "jedničku" ukáže Samsung.
U Vist se mi stávalo (když naběhl), že při pohledu na Ovládací panel můj Samsung bral jako "první", ale pod ním byla ještě další možnost a to "Více monitorů... (Výchozí monitor)", přitom další monitor připojen nebyl.

Bez ovladačů vše fungovalo v pořádku :-(
zey (3)|2.11.2009 14:25
Nazdar panove, tenhle problem jsem resil uz nekolikrat na ruznejch sestavach a grafickych kartach-je to tedy uz nejaky ten casek... Projevuje se to ruzne. napr. me se vetsinou stavalo, ze jeden vystup gk se nastartuje hned po spusteni pc, ale ten druhy treba az kdyz se kompletne najedou win. Coz muze byt velky problem, obzvlaste, kdyz treba win nechteji nabehnout a vy se ne a ne dostat do biosu nebo nevidite bootscreen - krasna prace. Zjistil jsem, ze ruzne karty (ruzna jadra gk) si ruzne prioritizuji jednotlive vystupy. Proste jeden je jednicka a ten druhy dvojka a kdyz mate pripojeny monitor na tu dvojku, tak vetsinou trva delsi dobu nez ho gk nabudi, v horsi pripadku ho ani nevybudi, coz je prusvih. Vetsinou to je pripad pomalejsich gk rady 5000 a 7000, tam jsem to pozoroval nejcasteji, ale to mam na mysli sroty typu 5200 atd. proste lowend. Tam chapu ze vyrobce misto toho, aby mel dva vystupy rovnoceneho vyznamu, takze ma jeden jak hlavni a proste prepina podle toho kam je monitor pripojen. Bohuzel jsem zjistil ze se vetsinou jedna o problem na DVI, pokud mela i D-sub. Vetsinou se to podarilo vyresit pomoci driveru nebo tak, ze jsem pripojil monitor pres redukci, ale to je dneska uz trosku pase. Mozna ze by stacilo "jenom" kouknout do biosu karty a tam proste prehodit startovani jednotlivych vystupu - vetsina karet uz ma rovnoceny dual-link nebo neco podobnyho. Treba znamej ma nejakou hroznou gk, koupil si lcd od lg a monitor se mu rozsviti az kdyz vsechno nastartuje a je na uvodni obrazovce a vybira uzivatele. Urcite je to sw zalezitost, protoze jsem zazil ze po flashnuti gk se takova vec vyresila nebo dokonce obratila. Je mi jasne ze jsem moc nepomohl, ale treba nejakymu zapalenymu OC ktery ladi biosy by to pomohlo k nakopnuti spravnym smerem. Tak pevny nervy chlapy.

Jo jeste jedna vec - to bliknuti, pri instalaci driveru, to je inicializace gk jadra. Win nastartujou s default ovladacem, zacnes instalovat drivery, nakopiruji se do adresare na disku(system32 nebo jinam) a az potom se aplikuji. A prave ve chvily, kdy se reinicializuje jadro gk, tak to blikne, jednou nebo dvakrat a drivery jsou aktivni, instalator dobehne a je hotovo. Physix jako takovej se instaluje az potom, v ramci pusteni dalsiho vlakna. Takze nainstalovani physixu bokem by na to nemelo mit vliv.

Tak jeste jedna vec mi napadla - ja mam EN8600GTS + HP2035L a pohoda, kdyz jsem ho zkousel na gk s temihle problemy, tak mi vetsinou pomohlo, ze jsem si prepnul vstupy monitoru (d-sub, dvi-analog, dvi-digital, s-video,...) ale to je funkce monitoru. A vetsinou se to nakoplo. U normalni lcd by to mohlo jit nahradit vypnout/zapnout nebo tlacitkem auto nastaveni obrazu. A ten zvuk odpojeni hw je odpojeni monitoru :(
Tak pevny nervy chlapy a hodne stesti. :runaway
Gunterr (0)|3.11.2009 12:59
Hezké odpoledne,

tak příběh pokračoval. Zkoušel jsem zase další možnosti (starší drivery, drivery od výrobce, bios...), ale k ničemu to nevedlo. Verze BIOSu GK uváděná na Gigabyte je stejná, jako má moje GK, takže by zde měla být podpora všech monitorů.

Řešení v tuto chvíli dopadlo tak, že jsem vše odinstaloval, použil Driver Cleaner, nainstaloval aktuální drivery od Nvidie 191.07 a spustil vše přes VGA kabel. Ano, snížení kvality obrazu je znatelné (roztřesený obraz, neostrý obraz), ale z větší dálky to zase tak pozorovatelné není.

Bohužel jsem nemohl využít "fungující" driver 182.42, který Hoby uváděl, jelikož jsem jej našel pouze ve verzi pro XP 64 a instalace mi umožněna nebyla (mám Win7).

Zkusím ještě verzi 190.58, která by měla být následovníkem 182.42, tak uvidíme, pak to opravdu zabalím a vždy po další aktualizaci driverů zkusím DVI kabel, pokud nebude fungovat, tak se vrátím k VGA.

Škoda...