reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Klonování PC po síti

Chmelda (10)|27.10.2009 15:15
Zdravím.
Potřeboval bych z jednoho nainstalovaného a nastaveného PC naklonovat dalších cca 50PC (bez OS) po síti. Prosím o radu.

1) jaký program je na to nejlepší?
2) jak postupovat?

Děkuji
MartyMcFly (222)|27.10.2009 19:15
Zdravím,
Asi nejlepší řešení je síťová instalace ze serveru směrem na klientské PC. Tuhle možnost skvěle podporuje Microsoft Windows Server, ale podobná věc lze bez problémů vyřešit i na Linux serveru.

V případě, že chcete všechny počítače obcházet osobně tak předpokládám, že všechny mají stejnou konfiguraci stačila by vypálená záloha z nějakého backup manageru třeba od Acronisu nebo Nortonu. Přeju hodně štěstí

Howk.
Chmelda (10)|28.10.2009 12:18
ano stroje budou mit stejnou konfiguraci.....a bude to bezet na win 7
trodas (1753)|28.10.2009 14:42
Rozdelit disky na mensi cast pro Win (Win7, hmm, tak to radeji 10G... C a zbytek D) a po instalaci prvniho provest zalohu na D a tu pak naklonovat pres Drive Image na zbytek masin. Piece of cake.
Weeman (90)|29.10.2009 12:08
Bez obchazeni pocitacu - Windos Server (jak podotkl MartyMcFly)
S obchazenim - Nainstaluj jeden. Pouzij Norton Ghosta a pak jen hazej na ostatni stanice.

Btw ... jestli se jedna o 50PC tak bych volil moznost bez obchazeni stanic.
To je pak na nove tenisky :D
Chmelda (10)|29.10.2009 12:50
nejde to vyresit pomoci nejakeho programu pres win 7? Tak ze bych mel vzor. PC na nem spusteny program, ktery to bude klonovat a na ostatnich stanicich nabootoval do nejakyho dos programu a zacalo by se to klonovat pres sit? ostatni PC budou ciste (bez OS)
Weeman (90)|4.11.2009 10:58
[quote=Chmelda;307973]nejde to vyresit pomoci nejakeho programu pres win 7? Tak ze bych mel vzor. PC na nem spusteny program, ktery to bude klonovat a na ostatnich stanicich nabootoval do nejakyho dos programu a zacalo by se to klonovat pres sit? ostatni PC budou ciste (bez OS)[/quote]

To bohuzel nevim, protoze jsem s W7 jeste nemel tu cest.
Kazdopadne Norton Ghost funguje tak, ze si nainstalujes jeden PC se vsemi aplikacemi atd, ktere chces mit do defaultni (jako napriklad pdf reader, pdf creator atd....) coz zabere pri prvn instalaci cca 40 minut a pak kazdy dalsi PC zabere cca 15 minut, ale kdyz mas 50 PC.
(btw ... pokud si placen od hodiny tak bych se tooh vubec nebal:D)
A nebo lepsi zpusob to tam nachrlit prez servery.

Jinou zkusenost nemam bohuzel. Snad prispeje jeste nekdo nejakym napadem.
Rosta43 (154)|4.11.2009 13:48
[quote=MartyMcFly;307262]Zdravím,
Asi nejlepší řešení je síťová instalace ze serveru směrem na klientské PC. Tuhle možnost skvěle podporuje Microsoft Windows Server, ale podobná věc lze bez problémů vyřešit i na Linux serveru.

V případě, že chcete všechny počítače obcházet osobně tak předpokládám, že všechny mají stejnou konfiguraci stačila by vypálená záloha z nějakého backup manageru třeba od Acronisu nebo Nortonu. Přeju hodně štěstí

Howk.[/quote]

Prosím Tě je někde něco k tomuto?? ve firmě je W2003 R2 server a mám přes vánoce přeinstalovat asi 65 počítačů. Docela by mi to bodlo. Díky
MartyMcFly (222)|4.11.2009 14:29
[quote=Rosta43;310409]Prosím Tě je někde něco k tomuto?? ve firmě je W2003 R2 server a mám přes vánoce přeinstalovat asi 65 počítačů. Docela by mi to bodlo. Díky[/quote]

Zdravím,
Pro vzdálenou instalaci je potřeba využít ve W2K3 služby, která má název Remote Installation Services, kterou asi budete potřebovat nainstalovat. Dále budete potřebovat instalační disk Windows, který máte. Průvodce RIS vás provede nastavením. Jen říkám, že je to docela komplexní věc využívat RIS proto doporučuji nastudovat:

http://www.learnthat.com/Certification/learn/1253/Windows-XP-70-270-Free/page/8/

Pro zvědavce tato technologie využívá zavádění pomocí PXE, ale za předpokladu, že v síti je DHCP server.

Howk.

P.s. popřípadě mi napište do PM a pomohu vám s nasazením po domluvě.
Tosuja (107)|12.11.2009 16:00
Norton Ghost si pamatuju jako velice schopnou vecicku - je tu moznost sypat image disku na cilove stanice hromadne - multicastem. Postup byl asi tento - vytvoril se image disku a pak se obesly vsecky pocitace a nabootovaly (disketa, flash disk...) do ghosta, nastavilo se pripojeni k danemu serveru a pak uz jenom clovek na serveru odklepl start a na vsechny pocitace se ty image nasypaly najednou. Kdyz jde o desitky kusu, docela se to hodi. Samozrejme je tu jeste otazka ruznorodeho hardware, coz se tehdy (rok 2004) resilo Sysprepem.
hyro (80)|12.11.2009 16:33
free reseni s podporou unicast / multicast http://clonezilla.org/